Справа № 2-3102/09
н/п 4-с/953/82/19
УХВАЛА
"29" серпня 2019 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Губська Я.В., розглянувши скаргу боржника ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Харківська обласна кредитна спілка Слобожанська , Московський відділ державної виконавчої служби м.Харкова Головного територіального управління юстиції на дії державного виконавця,-
ВСТАНОВИВ:
27.08.2019 року від боржника ОСОБА_1 до суду надійшла скарга на дії державного виконавця у ВП№56006435 від 13.03.2019, в якій заявник просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 13.08.2018.
За змістом чинного процесуального законодавства заява (позовна заява) це основний процесуальний документ, в межах доводів якого здійснюється судовий розгляд. Тобто від якості складеної заяви (позовної заяви) може залежати результат розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 446 ЦПК України процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Згідно з вимогами ст.ст. 447-449 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи; скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Скаргу може бути подано до суду:а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи;б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Відповідно до ст.121-2 Закону України Про виконавче провадження , скарга на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів може бути подана стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів, крім рішень виконавця про відкладення проведення виконавчих дій, які можуть бути оскаржені протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів.
Всупереч зазначеному, боржником оскаржується постанова державного виконавця після закінчення строку на її оскарження, відсутнє клопотання про поновлення строку на оскарження.
Дослідивши заяву та додані до неї документи встановлено, що скарга не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України з наступних підстав.
Так, в поданій до суду позовній заяві, всупереч вимогам ст. 175 ЦПК України, відсутні повні найменування всіх учасників справи(зацікавлених осіб), їх місце проживання чи перебування, поштові індекси, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти , що також необхідно для забезпечення повідомлення учасників судового розгляду, також скарга не містить посилань на докази, що підтверджують доводи скарги.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України заявник повинен додати до заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі.
Проте, серед долучених до скарги доказів, надано одну копію скарги, без додатків, відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, скарга ОСОБА_1 відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України підлягає залишенню без руху із встановленням боржнику(заявнику) строку для усунення її недоліків, а саме:
- зазначити ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) всіх учасників справи, їх місце проживання чи перебування, поштові індекси, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, надати посилань на докази, що підтверджують доводи скарги;
- надати посилання на докази, на підтвердження дати отримання рішення державного виконавця, що оскаржується та/або клопотання про поновлення строку на звернення до суду зі скаргою на дії державного виконавця;
- надати відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі, додані до скарги документи;
- надати докази поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу боржника ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Харківська обласна кредитна спілка Слобожанська , Московський відділ державної виконавчої служби м.Харкова Головного територіального управління юстиції на дії державного виконавця залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків протягом 10 діб з моменту отримання боржником зазначеної копії ухвали, роз`яснивши, що у разі невиконання вищевказаних вимог у встановлений суддею строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2019 |
Оприлюднено | 30.08.2019 |
Номер документу | 83915162 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Губська Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні