Справа № 603/536/19
Провадження №2/603/313/2019
УХВАЛА
(про залишення позовної заяви без руху)
"27" серпня 2019 р. м. Монастириська
Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Іванчука В. М. ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , в якому просить ухвалити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 25 листопада 1995 року Івано-Франківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, актовий запис №1342; після розірвання шлюбу залишити позивачу прізвище ОСОБА_3 ; стягнути з відповідача в користь позивача судові витрати: судовий збір 768,40 грн., та витрати на правову допомогу - 600 грн.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд прийшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. ст. 175 , 177 ЦПК України .
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів звязку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч вказаних вимог закону у позовній заяві не зазначено повної адреси місця проживання відповідача та реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача, офіційних електронних адрес та адрес електронної пошти за наявності.
Крім того, згідно із ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Частиною 2 статті 28 ЦПК України також передбачено, що позови про розірвання шлюбу можуть предявлятися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоровя чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Як вбачається із позовної заяви та матеріалів справи, адреса місця проживання та реєстрації відповідача: АДРЕСА_1 .
При цьому, у поданій позовній заяві позивачем не вказано обставин, передбачених ч. 2 ст. 28 ЦПК України (на її утриманні є малолітні або неповнолітні діти або позивач не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача), які б надавали їй право на звернення до суду за місцем свого проживання.
Таким чином, позивачу слід зазначити обставини, на підставі яких вона звернулась із вказаним позовом до Монастириського районного суду Тернопільської області.
Крім цього, позовна заява містить суперечності, зокрема, у вказаному позові позивач зазначає, що дітей від даного шлюбу у сторін немає, після чого зазначає, що спору щодо місця проживання дитини немає, оскільки дитина проживає разом із позивачем.
Також, згідно прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача в користь позивача судові витрати: судовий збір 768,40 грн., та витрати на правову допомогу - 600 грн. На підтвердження вказаних судових витрат на правничу допомогу, позивач додала до позовної заяви калькуляцію-рахунок №002/19 від 12.08.2019 року, здійснену адвокатом Гнатишин В.В., згідно якої адвокат Гнатишин В.В. надала позивачу правничу допомогу за складення тексту позовної заяви про зміну розміру аліментів , при цьому до суду позивач звернулась із позовною заявою про розірвання шлюбу.
У відповідності до частини 1ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 185 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання копії даної ухвали.
В разі неусунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Іванчук
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2019 |
Оприлюднено | 30.08.2019 |
Номер документу | 83920781 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Іванчук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні