Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 вересня 2019 р. Справа №200/10621/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Аканов О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до уповноваженого особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію акціонерного товариства ВТБ БАНК Шевченка Олександра Володимировича (місцезнаходження: 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 17), Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (місцезнаходження 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 17, третя особа на стороні позивача товариство з обмеженою відповідальністю ЮНІКОС (місцезнаходження: 03187, м.Київ, проспект Глушкова, буд.9-є, кв.374, код ЄДРПОУ 33320202), третя особа на стороні відповідача акціонерне товариство ВТБ БАНК (місцезнаходження: 01004, м.Київ, бул.Тараса Шевченка/вул.Пушкінська, буд.8. кв.26, код ЄДРПОУ 14359319) про
визнання незаконною бездіяльності уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ ВТБ БАНК Шевченко О.В., який безпідставно не включив до Реєстру відшкодувань вкладникам АТ ВТБ БАНК додаткові грошові зобов`язання для виплати вкладникові ОСОБА_1 , отримані ним по транзакції (операції) від 07.11.2018 року, внаслідок перерахування коштів в сумі 530 000 грн. ТОВ "ЮНІКОС";
зобов`язання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ ВТБ БАНК Шевченка О.В. включити до реєстру відшкодувань вкладникам АТ ВТБ БАНК додаткові грошові зобов`язання для виплати вкладникові ОСОБА_1 ;
зобов`язання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ ВТБ БАНК Шевченка О.В. подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію про вкладника ОСОБА_1 , як такого, який має право на відшкодування коштів за вкладами в банку за рахунок Фонду,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом.
Згідно частини 2 статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з позовною заявою, суд прийшов до висновку, що вона не відповідає вимогам статтей 160 КАС України з огляду на наступне.
Відповідно до ч.5 ст.94 КАС України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як вбачається на доданих документах до позовної заяви позивачем не зазначено дати такого засвідчення.
Таким чином, до позовної заяви додано копії документів, однак в порушення вищевказаних норм додатки до позовної заяви позивачем не засвідчено відповідно до вимог чинного законодавства тобто відсутня дата такого засвідчення.
Відповідно до пункту 8 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Судом встановлено, що позовна заява з додатками не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається: власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем в позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Таким чином позивачу необхідно надати суду власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Позивачем до позовної заяви додано три копії позовної заяви, але не долучено усіх копій доданих до позовної заяви документів.
Крім того, позивачем надано до суду тільки три копії і один оригінал позовної заяви, а потрібно було надати один оригінал і чотирі копії тобто відповідно до кількості учасників справи.
В оригіналі позовної заяви містяться договір на оформлення банківських продуктів від 16.11.2018, заява про визнання вимог кредитора №805, повідомлення про нікчемність правочину від 31.05.2019, лист уповноваженої особи Шевченко О.В. від 05.07.2019, ухвала про повернення позовної заяви від 05.08.2019 року.
В першій копії позовної заяви містяться договір на оформлення банківських продуктів від 16.11.2018, заява про визнання вимог кредитора №805, повідомлення про нікчемність правочину від 31.05.2019 року.
В другій копії позовної заяви містяться договір на оформлення банківських продуктів від 16.11.2018, заява про визнання вимог кредитора №805, повідомлення про нікчемність правочину від 31.05.2019 року, лист уповноваженої особи Шевченко О.В. від 05.07.2019року.
В третій копії позовної заяви міститься тільки лист уповноваженої особи Шевченко О.В. від 05.07.2019 року.
Відповідно до ч.5 ст.94 КАС України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду копії доданих до позовної заяви документів, завірених відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до двох різних відповідачів: уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію акціонерного товариства ВТБ БАНК Шевченка Олександра Володимировича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
В позовній заяві позивачем не викладено зміст позовних вимог щодо Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Позивачу слід визначитись зі змістом позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.ч. 3,5 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
В позовній заяви позивачем зазначено, що він звільнений законом від сплати судового збору.
Суд зазначає, що позивачем не наведено доводів та не надано доказів на підтвердження підстав звільнення від сплати судового збору та не надано доказів на підтвердження цього.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду підтвердження підстав звільнення його від сплати судового збору та докази на підтвердження такого звільнення.
Відповідно до підпункту першого пункту третього частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 № 2629-VIII встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1921 грн.
Позивач просить включити заборгованість додаткові грошові зобов`язання для виплати вкладникові внаслідок перерахування коштів в сумі 530 000 грн.
Отже, з урахуванням зазначеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір відповідно до заявлених позовних вимог майнового характеру на загальну суму 530 000 грн., що складає суму судового збору у розмірі 5 300 грн.
Таким чином, позивачем не додано доказів сплати судового збору у сумі 5 300 грн.
Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду позивачу необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів УК/м. Слов`янськ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37803368; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області; код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 34318206084034; код класифікації доходів бюджету 22030001. Призначення платежу: "Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35099148 (суду, де розглядається справа)".
Згідно з частинами першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 2, 5, 126, 132, 160, 161, 169, 248, 251, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до уповноваженого особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію акціонерного товариства ВТБ БАНК Шевченка Олександра Володимировича (місцезнаходження: 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 17), Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (місцезнаходження 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 17, третя особа на стороні позивача товариство з обмеженою відповідальністю ЮНІКОС (місцезнаходження: 03187, м.Київ, проспект Глушкова, буд.9-є, кв.374, код ЄДРПОУ 33320202), третя особа на стороні відповідача акціонерне товариство ВТБ БАНК (місцезнаходження: 01004. м.Київ, бул.Тараса Шевченка/вул.Пушкінська, буд.8. кв.26, код ЄДРПОУ 14359319) про
визнання незаконною бездіяльності уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ ВТБ БАНК Шевченко О.В., який безпідставно не включив до Реєстру відшкодувань вкладникам АТ ВТБ БАНК додаткові грошові зобов`язання для виплати вкладникові ОСОБА_1 , отримані ним по транзакції (операції) від 07.11.2018 року, внаслідок перерахування коштів в сумі 530 000 грн. ТОВ "ЮНІКОС";
зобов`язання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ ВТБ БАНК Шевченка О.В. включити до реєстру відшкодувань вкладникам АТ ВТБ БАНК додаткові грошові зобов`язання для виплати вкладникові ОСОБА_1 ;
зобов`язання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ ВТБ БАНК Шевченка О.В. подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію про вкладника ОСОБА_1 , як такого, який має право на відшкодування коштів за вкладами в банку за рахунок Фонду - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:
- засвідчених згідно вимог чинного законодавства п"ять копій доданих до позовної заяви документів, завірених відповідно до чинного законодавства;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- власного письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- п`яти примірників позовної заяви з визначенням змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- підтвердження підстав звільнення позивача від сплати судового збору та доказів на підтвердження такого звільнення, або сплатити судовий збір у розмірі 5300 грн.
У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/). Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.О. Аканов
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2019 |
Оприлюднено | 02.09.2019 |
Номер документу | 83954840 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Аканов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні