ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
30.08.2019 р. Справа№ 914/1581/19
Суддя Господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., розглянувши матеріали справи
за позовом:Громадської організації Захист ветеранів України , м.Київ; до відповідача: про:Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, м.Львів; визнання договору оренди державного майна укладеним
Представники сторін:
не викликалися
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація Захист ветеранів України , м.Київ звернулася до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, м.Львів про визнання договору оренди державного майна укладеним.
23.08.2019 позивачем подано заяву про забезпечення позову (вх. №2282/19 від 23.08.2019).
У зв`язку із перебуванням судді Чорній Л.З. у відпустці, проведено повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями, внаслідок якого вказану заяву передано на розгляд судді Мазовіті А.Б.
Заяву про забезпечення позову позивач обґрунтовує тим, що предметом даного позову є визнання укладеним договору оренди державного майна, а саме будівлі готелю Світязь , площею 7896,4 кв.м., розташованого за адресою м.Луцьк, вул.Набережна, 4. Вказаний об`єкт перебуває на балансі ДП Управління справами Фонду державного майна України . Однак як стало відомо позивачу, наказом ФДМ України №728 від 23.07.2019 до переліку об`єктів, що включені до малої приватизації, додану будівлю готелю Світязь , щодо якої відбувається вказане судове провадження. На думку позивача, у випадку приватизації вказаної будівлі виконання рішення буде неможливим, оскільки внаслідок укладення договору купівлі-продажу об`єкта приватизації зміниться власник вищеназваної будівлі, що, в свою чергу, унеможливить її оренду відповідно до Закону України Про оренду державного та комунального майна .
Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд вжити заходи забезпечення позову, а саме заборонити Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях та іншим особам вчиняти будь-які дії щодо приватизації державного майна - будівлі готелю Світязь , площею 7896,4 кв.м., розташованого за адресою м.Луцьк, вул.Набережна, 4, що перебуває на балансі ДП Управління справами Фонду державного майна України .
Розглянувши заяву позивача про забезпечення позову суд зазначає наступне.
Стаття 136 ГПК України визначає підстави для забезпечення позову. Так, зокрема, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п.1. ч. 1 ст. 137 ГПК України, позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання.
Відповідно до п. 1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №16 Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням, зокрема, запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Відповідно до ст.139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Як вже зазначалося вище, позивач просить суд вжити заходи забезпечення позову, а саме заборонити Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях та іншим особам вчиняти будь-які дії щодо приватизації державного майна - будівлі готелю Світязь , площею 7896,4 кв.м., розташованого за адресою м.Луцьк, вул.Набережна, 4, що перебуває на балансі ДП Управління справами Фонду державного майна України ..
Однак позивачем не подано до матеріалів заяви про забезпечення позову належних доказів, які б підтверджували, що на момент звернення із вказаною заявою до суду відповідачем фактично розпочато процедуру приватизації вищевказаної будівлі: не подано наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях №00504 від 06.08.2019; інших доказів, які підтверджують проведення відповідачем щодо вказаної будівлі передприватизаційних процедур тощо.
Відсутність вказаних відомостей унеможливлює розгляд заяви про забезпечення позову по суті.
Згідно п.7 ст.140 ГПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 136, 139, 140, 234 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Громадської організації Захист ветеранів України про забезпечення позову (вх. №2282/19 від 23.08.2019) повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст. 235 ГПК України.
Ухвалу може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені ст.ст.255-257 ГПК України.
Ухвалу підписано 30.08.2019.
Суддя Мазовіта А.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2019 |
Оприлюднено | 03.09.2019 |
Номер документу | 83956557 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мазовіта А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні