Рішення
від 22.08.2019 по справі 925/566/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2019 року м. Черкаси справа № 925/566/19

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Волна С.В., за участі представників сторін:

від позивача: Шестаков С.М. - адвокат, за ордером;

від відповідача: не з`явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сагайдачного 166" (м. Черкаси) до приватного підприємства "Черкасисвітбуд" (м. Черкаси) про зобов`язання передати технічну документацію

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про зобов`язання Приватного підприємства "Черкасисвітбуд" передати об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Сагайдачного 166" технічну документацію, що стосується житлового будинку по вул. Гетьмана Сагайдачного 166 в м. Черкаси , а саме:

1. план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98);

2. паспорт об`єкта та земельної ділянки;

3. проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об`єкта;

4. акт технічного стану об`єкта на момент приймання-передачі;

5. схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання. централізованого опалення тощо;

6. виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

7. акти технічного огляду;

8. протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

9. протоколи огляду системи вентиляції;

10. документи щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об`єктом; обліку мешканців об`єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об`єкта, які у ньому не мешкають;

11. документи щодо правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об`єкта.

Справа розглядається за правилами загального позовного провадження.

В судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав в повному об`ємі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в останнє засідання не з`явився, явка обов`язковою не визнавалась.

У відзиві на позовну заяву (а.с. 82-86) відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує через їх безпідставність та необґрунтованість з мотивів, зокрема, незаконності створення ОСББ "Сагайдачного 166", спір про що в даний час вирішується в іншому судовому провадженні.

У судовому засіданні 22.08.2019 відповідно до ст. 240 ГПК України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

У відповідності до ст. 13,74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, заслухавши доводи та пояснення сторін, які надані в ході розгляду справи, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, виходячи з наступного:

З матеріалів справи вбачається, що 17.03.2018 проведено установчі збори співвласників багатоквартирного будинку по вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. в„– 166 у м. Черкаси , у яких взяли участь 8 (всім ) осіб, яким належать квартири багатоквартирного будинку загальною площею 580,7 кв.м. та на яких було вирішено, крім інших питань, створити Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. № 166", затвердити його статут тощо, про що за наслідками проведення вказаних установчих зборів ОСББ "м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. № 166" складено та підписано протокол №1 від 17.03.2018 установчих зборів ОСББ що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного , буд. № 166 .

Станом на час прийняття рішення сторонами у справу не надано доказів про скасування державної реєстрації створення ОСББ "Сагайдачного, 166" і про неналежність позивача та відсутність у нього порушеного права з цієї підстави.

Відповідно до ч.1 ст.317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Частиною 1 статті 319 ЦК України встановлено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Відповідно до норм ч.ч.1, 2 ст.369 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Суб`єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.

Згідно із ст. 382 ЦК України квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Відповідно до ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулювання правових, організаційних та економічних відносин, пов`язаних з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління врегульовані законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Відповідно до ч.ч.1,7,8 ст.1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб; управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Згідно із ч.ч.5,6 ст.5 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" замовник будівництва або попередній власник будинку зобов`язаний передати один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об`єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. У разі якщо об`єднання співвласників багатоквартирного будинку не створено та уповноважену особу не визначено, примірник технічної документації на будинок передається управителю, якщо його обрано відповідно до закону. У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку. У разі зміни управителя попередній управитель повинен передати наявну в нього технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок новому управителю.

Статтею 9 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" визначено форми управління багатоквартирним будинком, зокрема, управління багатоквартирним будинком співвласниками; управління багатоквартирним будинком управителем; управління багатоквартирним будинком об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирних будинків).

При цьому за загальним правилом, встановленим статтею 9 Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками, а у випадку прийняття ним відповідного рішення - управителем чи об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

За приписами ч.ч.1-3 ст.11 Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.1 ст.10 вказаного Закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об`єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Спеціальним в даному випадку законом, що регулює діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків, визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку, є Закон України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ч.ч. 1, 14 ст.6 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об`єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку. Державна реєстрація об`єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об`єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 12 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням власників квартир у багатоквартирному будинку за адресою по вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. в„– 166 у м. Черкаси , оформленого протоколом установчих зборів від 17.03.2018 №1, створено ОСББ "вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. № 166", затверджено його статут.

Згідно сертифікату серія ЧК № НОМЕР_1 (а.с. 54) замовником, генеральним проектувальником та генеральним підрядником будівництва житлового будинку по вул. Гетьмана Сагайдачного, 166 є приватне підприємство "Черкасисвітбуд".

Дану обставину відповідач в ході розгляду справи не заперечив, не надавав доказів того, що замовником будівництва була інша особа або що будівництво інвестувалося за рахунок коштів майбутніх власників квартир у цьому будинку.

30.03.2018 позивачем на адресу відповідача було направлено повідомлення (а.с.55) в якому зобов`язано передати ОСОБА_1 примірник технічної документації на будинок (БЛОК в„– 1, буд. 166, вул. Гетьмана Сагайдачного, м. Черкаси ), а також документи на підставі якого будинок було введено в експлуатацію, технічний паспорт і план інженерних мереж.

19.04.2018 відповідач направив позивачу повідомлення № 6 (а.с. 56) яким повідомив, що багатоквартирний будинок складається з чотирьох секцій і так як в експлуатацію здано лише перша секція, що являється 1/4 даного об`єкта, ПП "Черкасисвітбуд" не може надати всю технічну документацію.

11.06.2018 позивачем на адресу відповідача було повторно направлено повідомлення № 15 ( а.с. 57) в якому нагадано, що 22.06.2018 закінчується тримісячний термін з дати реєстрації ОСББ для передачі технічної документації.

Необхідну документацію для здійснення ОСББ своїх повноважень відповідачем позивачу не передано, з чого і виник спір. В ході розгляду справи

спір також не було врегульовано, чим відповідач порушує права позивача.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема, визначати порядок користування спільним майном відповідно до статуту об`єднання; здійснювати для виконання статутних завдань господарче забезпечення діяльності об`єднання в порядку, визначеному законом.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 2 лютого 2009 р. N 13 затверджено ПРАВИЛА управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд.

Пунктом 2.2. правил передбачено, що при передачі об`єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах):

щодо технічного стану об`єкта, у тому числі:

план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833;

паспорт об`єкта та земельної ділянки;

проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об`єкта;

акт технічного стану об`єкта на момент приймання-передачі;

схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;

виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

паспорти котельного господарства, котлові книги;

паспорти ліфтового господарства;

кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту;

акти технічного огляду;

журнали заявок мешканців об`єкта;

протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

протоколи огляду системи вентиляції;

щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об`єктом; обліку мешканців об`єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об`єкта, які у ньому не мешкають;

правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об`єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об`єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об`єкта.

Пунктом 2.3 Правил передбачено, що у разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об`єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об`єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатка до акта приймання-передачі.

Обов`язок відповідача, як замовника будівництва передати позивачу вказаний перелік документації покладено на нього ст. 5 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" від 14.05.2015 зі змінами і доповненнями.

Даною нормою визначено, що замовник будівництва або попередній власник будинку зобов`язаний передати паспорт об`єкта будівництва та один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об`єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. У разі якщо об`єднання співвласників багатоквартирного будинку не створено та уповноважену особу не визначено, паспорт об`єкта будівництва та примірник технічної документації на будинок передаються управителю, якщо його обрано відповідно до закону.

За доводами представника позивача відповідач ухилився від надання пояснення про те, які документи з переліку в нього є в наявності для передачі, а які слід виготовити. Також відповідач приховує інформацію, чи був він єдиним управителем будинку, або укладав договір з іншим управителем до часу створення ОСББ у 2018 році. З цієї підстави позивач просить суд задовольнити позовні вимоги по всьому переліку документації на будинок, як вимагається ПРАВИЛАМИ управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, оскільки про відсутні документи буде зроблено відмітку в акті приймання-передачі об`єкта.

У відповідності до вимог ч. 4 ст. 236 ГПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Так у справі № 922/3396/17 в постанові від 07.06.2018 Верховним Судом висвітлено позицію, що жодними іншими, окрім Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, які затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 №13, та які встановлюють порядок здійснення управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, - законодавчими актами не визначено перелік документації на будинок, яка повинна бути передана балансоутримувачу чи управителеві, враховуючи подібність правовідносин, що врегульовані вказаним нормативним актом та тими, що виникли між сторонами, апеляційний суд застосував дані Правила в цій частині (пункт 2) за аналогією до подібних правовідносин, що виникли між сторонами (аналогія закону). Тому вірним є висновок суду про те, що ОСББ-позивач після створення та реєстрації в порядку передбаченому законом має право вимагати від відповідача як замовника будівництва та особи, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком, примірника документації для виконання ОСББ функцій з управління багатоквартирним будинком.

Отже документи за цим переліком відповідач повинен передати позивачу як замовник будівництва у повному обсязі.

Будь-яких додаткових вимог (як то необхідність прийняття відповідного рішення) для передачі даної документації від попереднього балансоутримувача чи замовника будівництва, Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" не встановлено.

Доводи відповідача про те, що будинок по вул. Сагайдачного, 166 у м. Черкаси ще не введено в експлуатацію повністю (лише перша черга (блок) будівництва) і це унеможливлює передачу документації суд відхиляє, оскільки таку документацію слід передати на все введене в експлуатацію будівництво, про відсутню документацію зазначити в акті та згодом виготовити її (як передбачено п. 2.3. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, які затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 №13).

Оцінювати доводи відповідача про незаконність створення позивача як ОСББ суд у даному провадженні не вправі, оскільки це не є предметом спору за заявленими позовними вимогами.

Суд не погоджується із запереченнями відповідача про те, що в період вирішення судом спору між сторонами про незаконність створення ОСББ вимоги позивача до відповідача про передачу документації є незаконними, оскільки відсутнє таке, що набрало законної сили рішення про незаконність створення ОСББ "Сагайдачного, 166" і тому його правосуб`єктність чинна.

У відповідності до ч. 3 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Враховуючи наведені положення чинного законодавства та матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість та законність вимог позивача як належного управителя спільним майном багатоквартирного будинку по вул. Сагайдачного, 166 про передачу відповідачем документації на будинок, тому позов підлягає повному задоволенню.

Також позивачем в позовній заяві заявлено до стягнення з відповідача 7000,00 грн. фактично понесених витрат на професійну правничу допомогу за результатами вирішення спору.

Статтею 123 ГПК України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ст. 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно зі ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

На підтвердження понесення заявлених витрат до матеріалів справи надано копію договору про надання правової допомоги № 03/04-1 від 03.04.2019 (а.с.63-65) між АО "Юртерра" (керівник ОСОБА_2) та позивачем, копію додаткової угоди про визначення вартості послуг від 03.04.2019 (а.с. 66), копію свідоцтва про зайняття адвокатською діяльністю та копію посвідчення на ОСОБА_2 (а.с. 67), ордер ЧК № 120213, копію меморіального ордеру № @2PL481953 від 24.05.2019 (а.с. 108), копію квитанції 0.0.1364142416.1 від 24.005.2019 (зворотній а.с. 108).

Ч. 3 ст. 129 ГПК України чітко не регламентовано форму документа, в якій подається детальний опис робіт (наданих послуг) виконаних адвокатом. Отже таким документом може бути прийнята додаткова угода між АО "Юртерра" та позивачем про визначення вартості послуг (а.с. 66), якою визначено, що в 7000,00 грн. оцінено підготовка та внесення позовної заяви, участь в трьох судових засіданнях. Станом на час прийняття рішення настання таких обставин підтверджується матеріалами справи, кошти у вказаній сумі позивачем сплачені на користь АО "Юртерра".

У відповідності до ч. 6 ст. 126 ГПК України обов`язок доведення неспівмірності витрат на професійну правничу допомогу покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідач не подавав клопотання про зменшення суми витрат позивача на професійну правничу допомогу і не заперечував проти її доведеності, а тому такі витрати стягуються із відповідача повністю в сумі 7 000,00 грн. за результатами задоволення позовних вимог (ч. 4 ст. 129 ГПК).

Згідно ст. 129 ГПК України при задоволенні позову витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача повністю, з якого на користь позивача слід стягнути 1921,00 грн.

Керуючись ст. 238,240 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов`язати Приватне підприємство "Черкасисвітбуд" (ідентифікаційний код 34816531, м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного, 150 кв. 2) передати Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Сагайдачного 166" (ідентифікаційний код 42015103, м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного, 166) технічну документацію, що стосується житлового будинку по вул. Гетьмана Сагайдачного 166 в м. Черкаси , а саме:

1). план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98);

2). паспорт об`єкта та земельної ділянки;

3). проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об`єкта;

4). акт технічного стану об`єкта на момент приймання-передачі;

5). схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання. централізованого опалення тощо;

6). виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

7). акти технічного огляду;

8). протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

9). протоколи огляду системи вентиляції;

10). документи щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об`єктом; обліку мешканців об`єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об`єкта, які у ньому не мешкають;

11). документи щодо правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об`єкта.

3. Стягнути з Приватного підприємства "Черкасисвітбуд" (ідентифікаційний код 34816531, м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного, 150 кв. 2) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сагайдачного 166" (ідентифікаційний код 42015103, м. Черкаси, вул. Гетьмана Сагайдачного, 166) -- 1921,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору та 7000,00 грн. витрат на професійну правову допомогу.

Наказ видати.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.

Повне судове рішення складено 02 вересня 2019

Суддя Н.М. Спаських

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення22.08.2019
Оприлюднено03.09.2019
Номер документу83958330
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/566/19

Судовий наказ від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Судовий наказ від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 09.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мартюк А.І.

Ухвала від 07.10.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мартюк А.І.

Рішення від 22.08.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 16.08.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 22.07.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 02.07.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 06.06.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 20.05.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні