КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 серпня 2019 року
справа 2/2-105/08
провадження № 22-ц/824/12599/2019
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Музичко С.Г., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 08 травня 2008 року в складі судді Купрієнко С.І. у справі за позовом ОСОБА_1 , ТОВ ГТК Капітал до ТОВ Транспортна технологічна компанія Вишгородської міської ради Київської області, комунального підприємства Вишгородське бюро технічної інвентаризації Управління житлово-комунального господарства, промисловості, підприємства, енергетики, траспорту і зв`язку Київської обласної державної адміністрації про визнання права власності на самочинне будівництво,
в с т а н о в и в:
Рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 08 травня 2008 року позов задоволено.
20.05.2016 року ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу.
Не погоджуючись з рішенням суду відповідач подав апеляційну скаргу.
Відповідно до ч. 1 ст. 294. ЦПК України (редакція, яка діяла на момент подачі апеляційної скарги) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційну скаргу позивачем подано 20 травня 2016 року, з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду, в якій зазначає, що йому не було відомо про винесення рішення.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини (справа Пономарьов проти України) сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Проте заявником не виявлено належної зацікавленості у розгляді справи протягом майже 8 років.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_2 було відомо про перебування його позову на розгляді Вишгородським районним судом Київської області.
ОСОБА_2 було відомо про проведення попереднього судового засідання, призначеного на 05.05.2008 року.
Апелянтом не надано до суду доказів того, що в нього не було можливості звернутися до суду з апеляційною скаргою протягом визначених строків ЦПК України та в подальшому протягом тривалого часу, а саме протягом 8 років.
Згідно ч.3 ст. 297 ЦПК України (редакція, яка діяла на момент подачі апеляційної скарги) апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Причини пропуску, зазначені в апеляційні скарзі, суд визнає неповажними, оскільки апелянт своєчасно не цікавився розглядом справи та не скористався своїм правом на отримання копії судового рішення.
Таким чином, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Згідно з 2 ст.357 ЦПК України (редакція, яка діє на даний момент) апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку
За таких обставин апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, а саме: апелянту слід надати до Київського апеляційного суду обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне провадження із зазначенням причин пропуску такого строку та надання доказів на підтвердження зазначених обставин протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Керуючись ст. ст. 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 08 травня 2008 року залишити без руху для усунення виявлених в ній недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Роз`яснити, що у разі неподання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження у вказаний строк або визначення зазначених в ній підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження неповажними у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2019 |
Оприлюднено | 04.09.2019 |
Номер документу | 84004886 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Музичко Світлана Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні