Ухвала
від 04.09.2019 по справі 360/3829/19
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 вересня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3829/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Біловодського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 02 вересня 2019 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Біловодського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, в якій позивач просить:

- стягнути з відповідача позивачу винагороду за безпосередню участь в Антитерористичній операції за період з 29.11.2014 по 06.11.2015 на суму 10414,91 грн.

За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.

Відповідно до пунктів 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту своїх прав, свобод чи інтересів, які мають бути сформульовані максимально чітко і зрозуміло.

За результатом аналізу адміністративного позову суд роз`яснює позивачу, що зміст позову це частина позову, яка, з одного боку, відображає вид судового захисту, а саме звернену до суду вимогу позивача щодо застосування конкретних способів захисту порушеного, оспорюваного чи невизнаного права; відповідно до змісту позовних вимог встановлюються межі судового розгляду і предмет доказування. З іншого боку, зміст позовних вимог складають матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, щодо яких суд повинен ухвалити рішення.

Позивач в позовній заяві звертає до суду вимогу про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 29.11.2014 по 06.11.2015, тобто цілком за весь зазначений період.

Однак з доданих до матеріалів позовної заяви доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: довідці від 19.08.2019 № 72/8, виданої ліквідаційною комісією Біловодського РВ ГУМВС України у Луганській області, вбачається, що позивачу за період з січня 2015 року по листопад 2015 року виплачено винагороду за безпосередню участь в АТО в сумі 52485,00 грн.

Тобто позивач вже отримав винагороду за частину періоду за стягненням якого звернувся до суду.

Позивач в обґрунтування позовних вимог наводить розрахунок та зазначає, що на його думку, він недоотримав від відповідача за 2015 рік винагороду за безпосередню участь в АТО в сумі 3323,67 грн.

Однак позивач не зазначає за які саме місяці він вважає, що йому відповідачем не правильно розраховано та відповідно і недоплачено суму винагороди за безпосередню участь в АТО.

При цьому, зазначеної обставини не можливо встановити також з наведеного позивачем розрахунку наведеного ним в позовній заяві.

Відповідно недоотримана винагорода за певний місяць і в чітко визначеній сумі і має складати зміст позовних вимог.

Суд зауважує, що зазначення загального періоду стягнення є неприпустимим і свідчить про те, що позовні вимоги викладені некоректно.

Таким чином, позивачу слід викласти зміст позовних вимог, узгодивши їх із викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та наданими доказами, що підтверджують вказані обставини.

За приписами пункту 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України Про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем не зазначено співвідношення займаної ним посади з вимогами Закону України Про запобігання корупції , що унеможливлює дотримання судом вимог пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України щодо визначення порядку позовного провадження, за правилами якого має бути розглянута дана позовна заява.

Таким чином, позивачу необхідно письмово зазначити чи відносився він до категорії службових осіб, які у значенні Закону України Про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Для усунення зазначених недоліків позивачу слід надати позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, викласти зміст позовних вимог, узгодивши їх із викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та наданими доказами, що підтверджують вказані обставини та зазначити чи відноситься позивач до категорії службових осіб, які у значенні Закону України Про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог статей 160, 161 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовна заява ОСОБА_1 належить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 121, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:

- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, та її копію для надіслання відповідачу;

- відомості чи відносився позивач до категорії службових осіб, які у значенні Закону України Про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяК.О. Пляшкова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2019
Оприлюднено04.09.2019
Номер документу84009380
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —360/3829/19

Рішення від 01.11.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

Ухвала від 01.10.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

Ухвала від 12.09.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

Ухвала від 04.09.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні