Ухвала
від 03.09.2019 по справі 640/16280/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 640/16280/19

н/п 2-з/953/179/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" вересня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова в складі: головуючого - судді Лях М.Ю., при секретарі - Хомінської Т.В., розглянувши у судовому засіданні в м. Харкові заяву позивача ОСОБА_1 , подану її представником - адвокатом Чуприною Зінаїдою Миколаївною про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ ВИДАВНИЦТВО ГРАНІ про захист честі, гідності, зобов`язання спростування поширеної інформації, стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати інформацію недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію ОСОБА_1 та її чоловіка ОСОБА_2 в інтернет-виданні ТОВ ВИДАВНИЦТВО ГРАНІ ; зобов`язати відповідача опублікувати спростування поширеної недостовірної інформації у такий же спосіб, у який вона була поширена; заборонити відповідачу подальше розповсюдження вищевказаної інформації та зобов`язати видалити повністю публікацію за посиланням: http://grani.info/news/prestupnik-recidivist-dmitrij-torner-ne-proshel-v-radu-blagodarya-usiliyam-mvd-i-sbu/; стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в розмірі 100000 грн., стягнути з відповідача на користь позивача сплачений судовий збір.

02.09.2019 року до Київського районного суду м. Харкова представником позивача - адвокатом Чуприною З.М. подано заяву про забезпечення позову, в якій вона просить вжити заходи забезпечення шляхом встановити обов`язку для ТОВ ВИДАВНИЦТВО ГРАНІ про видалити повністю публікацію за посиланням: http://grani.info/news/prestupnik-recidivist-dmitrij-torner-ne-proshel-v-radu-blagodarya-usiliyam-mvd-i-sbu/ з інтерент-ресурсу grani.info, власником якого є відповідач; заборонити ТОВ ВИДАВНИЦТВО ГРАНІ , яке є власником інтерент-ресурсу grani.info будь-яким способом розповсюджувати інформацію, в тому числі і шляхом передачі її третім особам, розміщену за посиланням: http://grani.info/news/prestupnik-recidivist-dmitrij-torner-ne-proshel-v-radu-blagodarya-usiliyam-mvd-i-sbu/ ; заборонити будь-яким особам вчиняти дії щодо предмету позову, а саме: здійснювати розповсюдження будь-яким чином і будь-яким особам, в тому числі передачу третім особам, інформації, яка міститься в публікації: http://grani.info/news/prestupnik-recidivist-dmitrij-torner-ne-proshel-v-radu-blagodarya-usiliyam-mvd-i-sbu/ ; накласти арешт на майно та грошові кошти ТОВ ВИДАВНИЦТВО ГРАНІ в межах суми позовних вимог - 100000,00 грн.

Перевіривши доводи, викладені представником позивача в обґрунтування вжиття заходів забезпечення позову, дослідивши надані копії документів в їх системному зв`язку між собою вважає, що заява представника позивача про забезпечення позову не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має право звернутися до суду.

Частиною 1 статті 150 ЦПК України встановлені види забезпечення позову, зокрема, накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечується заходами, зазначеними в ч.ч.1-9 цієї частини

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Важливими умовами для вжиття заходів забезпечення позову є наявність між сторонами дійсного спору та реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду.

Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача з метою реалізації в майбутньому актів правосуддя й задоволених вимог позивача. Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення. При цьому, під час вирішення питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності заявлених вимог щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу. Отже, невжиття заходів забезпечення позову не повинно мати наслідком заподіяння шкоди позивачу, а вжиття таких заходів не повинно мати наслідком заподіяння шкоди заінтересованим особам. Однією з підстав задоволення заяви про забезпечення позову є спроможна вірогідність повідомлених обставин, що можуть перешкодити виконанню судового рішення. Тобто, підстави для забезпечення позову є оціночними та враховуються судом в залежності до конкретного випадку. Заходи щодо забезпечення позову мають застосовуватися відповідно до їх мети, з урахуванням безпосереднього зв`язку між предметом позову та заявою про забезпечення позову.

Слід відзначити, що саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування та підтвердження їх доказами згідно зі статтею 81 ЦПК, не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Заявником не надано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що дії відповідача спрямовані на відчуження нерухомого майна, тому не доведено, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 3 статті 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку про відсутність на теперішній час правових підстав для задоволення заяви про забезпечення позову через наявність вищенаведених неточностей, у зв`язку з чим в задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 81, 149-153, 260,261, 353 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 , подану її представником - адвокатом Чуприною Зінаїдою Миколаївною про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ ВИДАВНИЦТВО ГРАНІ про захист честі, гідності, зобов`язання спростування поширеної інформації, стягнення моральної шкоди - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду першої інстанції протягом п`ятнадцяті днів з дня складання ухвали.

Суддя -

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення03.09.2019
Оприлюднено05.09.2019
Номер документу84020964
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —640/16280/19

Рішення від 03.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Рішення від 03.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Ухвала від 03.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Ухвала від 02.12.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Ухвала від 27.11.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Ухвала від 14.11.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Ухвала від 24.09.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Ухвала від 03.09.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

Ухвала від 03.09.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Ухвала від 20.08.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Лях М. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні