Справа № 591/3771/19
Провадження № 1-кп/591/558/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 вересня 2019 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у колегіальному складі: головуючого судді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю секретаря ОСОБА_4 , прокурора ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , обвинуваченого ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження №12014200420000046 відносно ОСОБА_7 за ч.3, 4 ст. 358, ч.2 ст. 190 ч.3 ст. 190, ч.2 ст. 205, ч.2 ст. 209 КК України
ВСТАНОВИВ:
У судовому засіданні захисником ОСОБА_6 був заявлений відвід прокурору ОСОБА_5 , з тих підстав, що цей прокурор не може підтримувати державне обвинувачення в суді. Захисник зазначив, що прокурор ОСОБА_5 не входить в групу прокурорів, визначену на початку досудового розслідування в даному кримінальному провадженні, а цього прокурора включену в таку групу вже після закінчення досудового розслідування. Крім того, при зміні групи прокурорів порушено правила ч.2 ст.37 КПК України, якою чітко передбачено підстави для заміни прокурора. Вказана обставина призводить до тяганини та порушення розумних строків.
Обвинувачений ОСОБА_7 підтримав клопотання про відвід.
Прокурор ОСОБА_5 доводи захисника не підтримав , вважає відвід безпідставним.
Вислухавши всіх учасників судового розгляду суд, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до положень ч.1. ст.37 КПК України прокурор, який здійснюватиме повноваження прокурора у конкретному кримінальному провадженні, визначається керівником відповідного органу прокуратури після початку досудового розслідування.
Згідно з правилами, передбаченими ч.2 цієї статті прокурор здійснює повноваження прокурора у кримінальному провадженні з його початку до завершення. Здійснення повноважень прокурора в цьому самому кримінальному провадженні іншим прокурором можливе лише у випадках, передбачених частинами четвертою та п`ятою статті 36, частиною третьою статті 313, частиною другою статті 341 цього Кодексу та частиною третьою цієї статті.
Частина 1 ст. 37 КПК України передбачає також можливість призначення групи прокурорів для здійснення повноваження прокурорів у конкретному кримінальному провадженні.
Прокурор як сторона обвинувачення здійснює свої повноваження у кримінальному провадженні з початку досудового розслідування (яке розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР) до кінця судового провадження, яке закінчується постановленням та набранням в порядку, передбаченому ст. 532 КПК, судовим рішенням законної сили.
Закріплення в цій нормі закону здійснення повноважень прокурора у кримінальному провадженні з його початку до завершення є втіленням завдання кримінального провадження в частині забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та судового розгляду, а також необхідне для підвищення ефективності процесуальної діяльності прокурора щодо доведеності перед судом обвинувачення з метою забезпечення кримінальної відповідальності особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Порядок здійснення повноважень прокурора в одному кримінальному провадженні іншим прокурором є прерогативою керівника органу прокуратури та прокурора вищого рівня, які з обставин, в порядку та спосіб, передбачених КПК, усунули прокурора від виконання повноважень та призначили іншого прокурора для участі в цьому кримінальному провадженні чи самостійно взяли участь у ньому.
У той же час при розгляді справи суд повинен сприяти сторонам в реалізації їх процесуальних прав.
Колегія суддів вважає за необхідне відвести прокурора відповідно до ст.77п.3 КПК України, оскільки існують обставини які викликають сумніви в його неупередженості, а саме:
За постановою керівника прокуратуриСумської області, прокурор ОСОБА_5 , нездійснювавпроцесуальнекерівництво у вказаному кримінальному провадженні під час досудового розслідування.Запостановоюзаступника керівникапрокуратуриСумської області від 29 серпня 2019 року, по даному кримінальному провадженню з обвинувальним актом була призначена група прокурорів наділених повноваженнями приймати участь під час судового розгляду, серед групи прокурорів зазначено прізвище іпрокурора ОСОБА_5 .
Вказана постанова і викладені у ній обставини і мотиви для призначення групи прокурорів у даному кримінальному провадженні з обвинувальним актом не узгоджуються з приписами ст.36,37 КПК України що викликає сумніви у неупередженості вказаного прокурора.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 77 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Заяву про відвід прокурору - задовольнити.
Відвести прокурора ОСОБА_5 , від участі в справі за обвинуваченням ОСОБА_7 за ч.3, 4 ст. 358, ч.2 ст. 190 ч.3 ст. 190, ч.2 ст. 205, ч.2 ст. 209 КК України .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84080504 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Шершак М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні