Справа № 699/740/19
Номер провадження № 2/699/521/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03.09.2019 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Сахнівської сільської ради з участю третьої особи: державного нотаріуса Корсунь-Шевченківської державної нотаріальної контори Гончаренко Юлії Іванівни про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
Позивач звернулася до Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області з даним позовом, у якому просить визначити додатковий строк для подання нею до нотаріуса заяви про прийняття спадщини після смерті двоюрідної баби ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дана позовна заява не в повній мірі відповідає вимогам закону, а тому її належить залишити без руху в силу наступного.
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вказаних вимог позивачем у позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Також із позовної заяви вбачається, що відповідачем є Сахнівська сільська рада, місце знаходження с.Сахнівка вул.Леніна, буд.320, код ЄДРПОУ 34207311.
18.12.2016 року відбулися перші вибори об`єднаних територіальних громад Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.
Внаслідок проведення вказаних виборів була утворена Набутівська сільська об`єднана територіальна громада, до складу якої увійшла, в т.ч., колишня Сахнівська сільська рада.
З виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що 30.12.2016 року Набутівська сільська рада зареєстрована у даному реєстрі.
Тому позивачу необхідно зазначити повне найменування відповідача, місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Також у позовній заяві третьою особою зазначено державного нотаріуса Корсунь-Шевченківської державної нотаріальної контори Гончаренко Юлію Іванівну, але не зазначено на стороні кого, із самостійними вимогами чи без відповідно до ст.ст.52, 53 ЦПК України.
У позовній заяві позивач посилається на те, що 19.10.2018 року державним нотаріусом винесено постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки нею пропущений строк для подання заяви про прийняття спадщини. Але у постанові про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом зазначено, що ОСОБА_1 є двоюрідною онукою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 і відповідно до ЦК УРСР 1963 року двоюрідні онуки не були спадкоємцями за законом.
Тому позивачу у позовній заяві необхідно викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, зокрема надати докази, що позивач є спадкоємцем померлої, якої черги, постанову нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки пропущений строк для подання заяви про прийняття спадщини (оскільки надано постанову нотаріуса, в якій зазначено, що позивач не є спадкоємцем померлої) .
Згідно ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Вказана вимога не виконана, оскільки надано лише одну копію позовної заяви з додатками, а зазначено одного відповідача та одну третю особу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі вище викладеного, суд вважає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам закону, то її належить залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, п`ять днів з дня отримання даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, ч.1,2 ст.185 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Сахнівської сільської ради з участю третьої особи: державного нотаріуса Корсунь-Шевченківської державної нотаріальної контори Гончаренко Юлії Іванівни про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , надавши позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали, а саме у позовній заяві:
- зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
-вірно зазначити повне найменування відповідача, місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
-третю особу зазначити відповідно до ст.ст.52, 53 ЦПК України;
- викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, зокрема надати докази, що позивач є спадкоємцем померлої, якої черги, постанову нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки пропущений строк для подання заяви про прийняття спадщини;
- додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Роз`яснити позивачеві, якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Свитка С.Л.
Суд | Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2019 |
Оприлюднено | 09.09.2019 |
Номер документу | 84086880 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Свитка С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні