Справа № 561/754/19
УХВАЛА
про призначення судово-психіатричної експертизи
11 вересня 2019 року смт Зарічне
Зарічненський районний суд Рівненської області, в складі:
Головуючого судді Дідика А. В.,
присяжних Чикун О. І.,
Федорчук Н. С.,
з участю секретаря судового засідання Расевич Г. І.,
заявниці ОСОБА_1 ,
представника заявниці - адвоката Полюховича С. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа виконавчий комітет Борівської сільської ради Зарічненського району Рівненської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
02 вересня 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, у якій просить суд встановити опіку призначити опікуна та визнати її сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, призначити судову-психіатричну експертизу.
В судовому засіданні суду заявниця пояснила, що вона доглядає за своїм сином ОСОБА_2 , який є інвалідом з дитинства у зв`язку з психічним захворюванням тому не може розуміти значення своїх дій, керувати ними і потребує постійної опіки.
Заслухавши думку заявниці та її представника, дослідивши подані докази, суд приходить до таких висновків.
У відповідності до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про психіатричну допомогу" судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про судову експертизу" виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Як зазначається в п.4 Постанови Пленуму ВСУ від 28 березня 1972 року №3 "Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним", судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;
2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Крім того за змістом ч. 1 ст. 299 ЦПК України підлягає з`ясуванню питання Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з`явитисься в судове засідання та давати пояснення по суті справи.
З матеріалів справи та пояснень учасників справи вбачається наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а тому по справі слід призначити судово-психіатричну експертизу.
За змістом п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Таким чином клопотання заявника про призначення судово- психіатричної експертизи підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 84, 103-105, 252, 294, 298 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічну хворобу?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з`явитисься в судове засідання та давати пояснення по суті справи ?
Проведення експертизи доручити експертам Рівненського обласного центру психічного здоров`я населення.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
Органу опіки та піклування при виконавчому комітеті Борівської сільської ради Зарічненського району Рівненської області надати висновок щодо доцільності позбавлення ОСОБА_2 24 липня 2003 недієздатності та щодо можливості ОСОБА_1 бути його опікуном.
Копію ухвали направити Рівненському обласному центру психічного здоров`я населення, що знаходиться за адресою: 33010, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Дубенська, 64.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Зарічненський районний суд Рівненської області протягом 15 днів з дня її проголошення в частині зупинення провадження у справі.
Суддя А. В. Дідик
Присяжні О. І. Чикун
Н. С. Федорчук
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2019 |
Оприлюднено | 12.09.2019 |
Номер документу | 84164345 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Дідик А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні