ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

УХВАЛА

Справа № 461/6622/19

Провадження № 1-кс/461/7747/19

УХВАЛА

іменем України

06.09.2019 р. м.Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., при секретарі Сидорак М.А., розглянувши погоджене з прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області Пришляком Ю.О. клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області Ходака Б.Р. про тимчасовий доступ до речей та документів які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні за № 12019140000000581 від 27.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП у Львівській області Ходак Б.Р., за погодженням із прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області Пришляком Ю.О. звернувся до суду із клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме виїмки інформації графічного та текстового змісту, яка міститься у вхідних та вихідних повідомленнях, інтернет-переписках у мобільних месенджерах, а також в інших мобільних програмах, наявних на мобільному телефоні марки Iphone XS з ІМЕІ НОМЕР_1 із сім-карткою абонентський номер якої НОМЕР_2 , який перебував у користуванні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_1 , та який було вилучено 13.08.2019 під час проведення обшуку автомобіля марки Toyota RAV 4 р.н. НОМЕР_3 з можливістю вилучення (здійснення виїмки) такої інформації.

Клопотання мотивує тим, що досудовим розслідуванням установлено, що Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 , обіймаючи, у відповідності до наказу начальника управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради №85к від 03.07.2017, посаду заступника начальника відділу, державного реєстратора відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, будучи, згідно примітки до ст. 368 КК України, службовою особою, яка займає відповідальне становище, та наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, і згідно з Посадовою інструкцією державного реєстратора відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради , затвердженою 03.01.2017 начальником управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, зокрема, здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно відповідно до закону, перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, відмови у державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення, під час проведення державної реєстрації прав на земельні ділянки, використовує відомості Державного земельного кадастру шляхом безпосереднього доступу до нього, формує документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав, приймає та видає документи, пов`язані з проведенням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, здійснює інші повноваження, відповідно до законодавства, виконує інші завдання у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, спільно з адвокатом Думич І ОСОБА_2 І., що виступала в якості пособника, умисно, з корисливих мотивів, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, вимагали та одержали в ОСОБА_3 неправомірну вигоду в сумі 300 доларів США за сприяння в пришвидшеному розгляді поданих документів та позитивному прийнятті рішення про реєстрацію права власності на земельну ділянку належну ОСОБА_4 , що розміщена на території с.Солонка Пустомитівського району Львівської області.

Так, реалізовуючи спільний злочинний умисел спрямований на одержання неправомірної вигоди за вчинення дій ОСОБА_1 з використанням наданої їй влади та службових повноважень, 13.08.2019 о 09.19 год. ОСОБА_5 перебуваючи в офісі, що за адресою: м. АДРЕСА_2 вул.Конотопська, 6, в ході розмови з ОСОБА_3 повідомила, що може допомогти її подрузі ОСОБА_4 в позитивному вирішенні питання про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку в максимально стислі терміни (2-3 дні) та при цьому висловила незаконну вимогу, щодо передачі їй грошових коштів в сумі 300 доларів США (що згідно курсу НБУ становить 7547,5 грн.) та 2 000 гривень з яких грошові кошти в розмірі 2 000 гривень будуть використані для проведення офіційних проплат за реєстраційні послуги, а решту коштів в розмірі 300 доларів США планувала розподілити з ОСОБА_1

Будучи поставленою в умови за яких не надання неправомірної вигоди могло потягнути порушення законних прав ОСОБА_6 , ОСОБА_3 погодилась на незаконні вимоги ОСОБА_5 .

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, ОСОБА_5 13.08.2019 о 11.26 год., перебуваючи в приміщенні офісу останньої, що за адресою: м.Львів вул.Конотопська, 6, під час домовленої зустрічі з ОСОБА_3 , діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив одержала грошові кошти в розмірі 300 доларів США (що згідно курсу НБУ становить 7547,5 грн.), в якості неправомірної вигоди за сприяння ОСОБА_1 в пришвидшеному розгляді поданих документів та позитивному прийнятті рішення про реєстрацію права власності на земельну ділянку належну ОСОБА_4 , що розміщена на території с.Солонка, Пустомитівського району Львівської області та 2 000 гривень для здійснення оплати реєстраційних процедур.

На виконання взятих на себе зобов`язань, ОСОБА_5 передала одержані в ОСОБА_3 документи та грошові кошти в сумі 2 000 гривень невстановленій досудовим розслідуванням на даний час особі, що на виконання вказівки ОСОБА_1 забрала їх біля приміщення Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.

В подальшому, того ж дня о 17.00 ОСОБА_5 бажаючи довести злочинний умисел до кінця, прибула на своєму автомобілі Toyota RAV 4 р.н. НОМЕР_4 до території стоянки прилеглої до будівлі №299 по вул. Городоцька, що в м.Львів в якому знаходиться відділ реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради та під час зустрічі з ОСОБА_1 в салоні вказаного автомобіля розподілила неправомірну вигоду надавши останній її частину в розмірі 100 доларів США (що згідно курсу НБУ становить 2515,8 грн.), після чого правоохоронними органами була припинена протиправна діяльність ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , а предмет неправомірної вигоди вилучено.

13.08.2019 року керуючись ст.ст. 233, 234 КПК України було проведено обшук автомобіля марки Toyota RAV 4 р.н. НОМЕР_3 та особистий обшук гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_1 з підстав невідкладного випадку, а саме: врятуванням майна та безпосереднього переслідування осіб підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення та з метою можливого виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речей, предметів та документів, які будуть використанні як докази у кримінальному провадженні.

В ході проведення обшуку вилучено: мобільний телефон марки Iphone XS з ІМЕІ НОМЕР_1 із сім-карткою абонентський номер якої НОМЕР_2 .

14.08.2019 слідчим суддею Галицького районного суду м.Львова Волоско І.Р. надано дозвіл на проведення обшуку з метою виявлення та вилучення речей та документів в тому числі зазначеного мобільного телефону.

В ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність провести огляд інформації, яка міститься на вище зазначеному мобільному телефоні марки Iphone XS з ІМЕІ НОМЕР_1 із вмонтованою сім-карткою абонентський номер якої НОМЕР_2 , який перебував у користуванні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_1 , з метою отримання даних щодо інтернет-переписки у мобільних месенджерах підозрюваної з іншими особами, зокрема з іншою підозрюваною у даному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , щодо спільних злочинних дій пов`язаних з одержанням службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи, будь-якої дії з використанням свого службового становища, поєднаного з вимаганням такої вигоди.

Інтернет-переписка у мобільному месенджері мобільного телефону, що знаходився в особи, відноситься до особистого листування особи та інших записів особистого характеру, а тому належить до охоронюваної законом таємниці.

Слідчий у судове засідання не з`явився, подав клопотання про проведення розгляду клопотання без його участі.

Власник мобільного телефону у судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст.163 КПК України. Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим, але підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.162 КПК України особисте листування особи та інші записи особистого характеру належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12019140000000581 від 27.06.2019 року за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

В ході проведення досудового розслідування зазначеного провадження

13.08.2019 року керуючись ст.ст. 233, 234 КПК України було проведено обшук автомобіля марки Toyota RAV 4 р.н. НОМЕР_3 та особистий обшук гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_1 з підстав невідкладного випадку, а саме: врятуванням майна та безпосереднього переслідування осіб підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення та з метою можливого виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речей, предметів та документів, які будуть використанні як докази у кримінальному провадженні.

В ході проведення обшуку вилучено: мобільний телефон марки Iphone XS з ІМЕІ НОМЕР_1 із сім-карткою абонентський номер якої НОМЕР_2 .

14.08.2019 слідчим суддею Галицького районного суду м.Львова Волоско І.Р. надано дозвіл на проведення обшуку з метою виявлення та вилучення речей та документів в тому числі зазначеного мобільного телефону.

В ході досудового розслідування, виникла необхідність провести огляд інформації, яка міститься на вище зазначеному мобільному телефоні.

Інтернет-переписка у мобільному месенджері мобільного телефону, що знаходився в особи, відноситься до особистого листування особи та інших записів особистого характеру, а тому належить до охоронюваної законом таємниці.

Беручи до уваги вище викладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме підтвердження того, що було вчинено кримінальне правопорушення, злочинні зв`язки підозрюваного з іншими особами, то слідчий суддя вважає необхідним надати тимчасовий доступ до зазначеної інформації, які містять охоронювану законом таємницю, шляхом зняття її копії з електронної інформаційної системи, в якій він зберігаються, та вилучення (здійснення виїмки) зазначеної копії.

В свою чергу клопотання слідчого про можливість саме вилучення інформації наявної на мобільному телефоні (інших мобільних програмах наявних на мобільному телефоні) є необґрунтованим оскільки тимчасовий доступ до останньої, згідно положень ст. 159 КПК України, здійснюється виключно шляхом зняття копії інформації з електронної інформаційної системи, в якій вона зберігається, тому в задоволенні цієї частини клопотання слідчий суддя вважає необхідним відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162 - 166, 369, 372 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в :

Клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області Ходака Б.Р. про тимчасовий доступ до речей та документів які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні за № 12019140000000581 від 27.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України - задовольнити частково.

Надати слідчому СУ ГУНП у Львівській області Ходаку Б.Р.дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме виїмки інформації графічного та текстового змісту, яка міститься у вхідних та вихідних повідомленнях, інтернет-переписках у мобільних месенджерах, а також в інших мобільних програмах, наявних на мобільному телефоні марки Iphone XS з ІМЕІ НОМЕР_1 із сім-карткою абонентський номер якої НОМЕР_2 , який перебував у користуванні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_3 . АДРЕСА_1 , та який було вилучено 13.08.2019 під час проведення обшуку автомобіля марки Toyota RAV 4 р.н. НОМЕР_3 з можливістю вилучення (здійснення виїмки) такої інформації.

В задоволенні іншої частини клопотання відмовити за необґрунтованістю.

Строк дії ухвали до 06.10.2019 р.

Роз`яснити, що у випадку невиконання цієї ухвали, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СУ ГУНП у Львівській області Ходака Б.Р.,

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя Радченко В.Є.

Зареєстровано 12.09.2019
Оприлюднено 12.09.2019
Дата набрання законної сили 06.09.2019

Судовий реєстр по справі 461/6622/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 06.09.2019 Галицький районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 06.09.2019 Галицький районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 03.09.2019 Галицький районний суд м.Львова Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону