Ухвала
від 09.09.2019 по справі 910/7003/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

09.09.2019 Справа № 910/7003/19 Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Зекунова Е.В., за участю секретаря судового засідання Поліщук А.І., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гідротех Інжинірінг» до Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» та структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» про стягнення 246626,22 грн.,

За участю представників сторін:

від позивача - Лагода О.А. (за ордером);

від відповідача 1- не з`явились;

від відповідача 2- не з`явились;

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гідротех Інжинірінг» звернулось до господарського суду Донецької області із позовом Акціонерного товариства «Київенерго» та структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» акціонерного товариства «Київенерго» про стягнення 246626,22 грн.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 19.06.2019 за вказаним позовом відкрито провадження у справі №910/7003/19, підготовче судове засідання призначено на 16.07.2019.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 16.07.2019 відкладено підготовче засідання на 30.07.2019.

24.07.2019 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

30.07.2019 від представника позивача надійшло клопотання про продовження строку розгляду спору на стадії підготовчого провадження на тридцять днів до 17.09.2019.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 30.07.2019 продовжено строк розгляду справи № 910/7003/19 на стадії підготовчого провадження на тридцять днів до 17.09.2019 та відкладено підготовче засідання на 09.09.2019.

09.09.2019 від представника позивача надійшли: 1) відповідь на відзив; 2) клопотання про виключення зі складу учасників у справі структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» як неналежного відповідача у справі, 3) клопотання про залучення структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача; 4)клопотання про збільшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу.

Згідно відомостей, які наявні у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач 1 змінив повне та скорочене найменування. Станом на 09.09.2019 за кодом ЄДРОПОУ 00131305 значиться Акціонерне товариство «К.ЕНЕРГО» (дані про реєстрацію змін до установчих документів внесені 09.08.2019).

У зв`язку з вищенаведеним, суд приходить до висновку про зміну найменування відповідача 1 з Акціонерного товариства «Київенерго» на Акціонерне товариство «К.ЕНЕРГО" .

09.09.2019 у судове засідання з`явився представник позивача, представники відповідача 1,2 не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

Обгрунтовуючи клопотання про виключення зі складу учасників у справі структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» як неналежного відповідача, позивач зазначає, що структурний відокремлений підрозділ «Київські ТЕЦ» акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» не є юридичною особою, а отже не може бути відповідачем у справі.

Суд, розглянувши клопотання представника позивача про виключення зі складу учасників у справі структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» як неналежного відповідача у справі зазначає наступне:

Згідно з відомостями з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцем знаходження акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» є: вулиця Енергетиків, 34, місто Курахове, Мар`їнський район, Донецька область, 85612, а структурного відокремленого підрозділу Київські ТЕЦ Публічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» - вул. Промислова, 4, м. Київ, 01013.

Водночас, структурний відокремлений підрозділ Київські ТЕЦ Публічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» не є юридичною особою.

Відповідно до ст. ст. 4, 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями.

У відповідності до приписів статті 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Статтею 4 ГПК України визначено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Суд зазначає, що відповідно до статті 80 ЦК України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

У статті 55 ГК України зазначено, що суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Функції, права та обов`язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону (частини 2 та 4 статті 64 ГК України).

Згідно частини 1 та 3 статті 95 ЦК України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Пунктом 1.7 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011р. № 18 роз`яснено, що відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", " Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами. Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії N 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".

Окрім того, суд наголошує, що господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 4 ГПК України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем, при зверненні до суду було визначено відповідачем- 1 Акціонерне товариство «К.ЕНЕРГО» та відповідачем- 2 структурний відокремлений підрозділ Київські ТЕЦ Публічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» .

Судом встановлено, що відповідно до довідки № 1005323915 від 11.05.2019 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, структурний відокремлений підрозділ Київські ТЕЦ Публічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» , ідентифікаційний код 38346508, не є юридичною особою.

Отже, структурний відокремлений підрозділ Київські ТЕЦ Публічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» , до якого було заявлено позов, у відповідності до викладених вище норм чинного законодавства не має статусу юридичної особи, тому не може набути процесуального статусу відповідача у справі.

Стаття 231 ГПК України містить вичерпний перелік підстав з яких господарський суд закриває провадження у справі.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.

З огляду на вищевикладене, враховуючи що відповідач-2 у даній справі структурний відокремлений підрозділ Київські ТЕЦ Публічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» не має статусу юридичної особи, а відтак не є юридичною особою, та відповідно не може набути процесуального статусу відповідача у справі, суд вважає, що провадження у справі № 910/7003/19 в цій частині позову повинно бути закрито на підставі пункту 1 частини 1 статті 231 ГПК України.

Суд, розглянувши клопотання представника позивача про залучення структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, зазначає наступне.

Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Частинами 3,4 ст. 50 Господарського процесуального кодексу у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Отже, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні зазначеного клопотання, оскільки позивачем не наведено належних обґрунтувань щодо того, як рішення суду у даній справі може вплинути на права або обов`язки зазначеної третьої особи.

Окрім того, щодо клопотання представника позивача про збільшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, суд звертає увагу позивача на те, що до зазначеного клопотання не надано доказів направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.5 ст 46 Господарського процесуального кодексу України, у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Відповідно до ст.185 Господарського процесуального кодексу України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи те, що сторони надали всі витребувані та додаткові документи які мають значення для розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

На підставі викладеного, враховуючи те, що судом остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; з`ясовані заперечення проти позовних вимог; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, керуючись ст. 185, 231, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

У Х В А Л И В:

Закрити провадження у справі № 910/7003/19 на підставі пункту 1 частини 1 статті 231 ГПК України в частині позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю Гідротех інжинірінг до структурного відокремленого підрозділу Київські ТЕЦ ублічного акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» про стягнення 246626,22 грн.

У задоволенні клопотання представника позивача про залучення структурного відокремленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Акціонерного товариства «К.ЕНЕРГО» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - відмовити.

Закрити підготовче провадження у справі №910/7003/19 та призначити розгляд справи по суті 26.09.2019 року о 14:15 год.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Донецької області за адресою м.Харків, пр.Науки,5, кімната № 412.

Ухвала набирає чинності з дати підписання та може бути оскаржена в частині закриття провадження у справі в порядку, передбаченому параграфом 1 глави 1 розділу IV Господарського процесуального кодексу України до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України), в іншій частині оскарженню не підлягає окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Е.В. Зекунов

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення09.09.2019
Оприлюднено13.09.2019
Номер документу84185528
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7003/19

Ухвала від 16.12.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 21.11.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Бородіна Лариса Іванівна

Ухвала від 30.10.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Бородіна Лариса Іванівна

Рішення від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Рішення від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 09.09.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 30.07.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 19.06.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Е.В. Зекунов

Ухвала від 06.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні