УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"12" вересня 2019 р. м ХарківСправа № 922/2900/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Приватного підприємства "ФОЛСАЖ" (Волинська обл., м. Любомль) до Приватного акціонерного товариства "Комплекс Безлюдівський м`ясокомбінат" (Харківська обл., с. Котляри) простягнення 58944,85 грн,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "ФОЛСАЖ" надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Приватного акціонерного товариства "Комплекс Безлюдівський м`ясокомбінат" (відповідач), в якій просить стягнути з Приватного акціонерного товариства "Комплекс Безлюдівський м`ясокомбінат" (62490, Харківська обл., Харківський район, с. Котляри, вул. Безлюдівська, буд. 5, Код ЄДРПОУ: 22722461) на користь Приватного підприємства "ФОЛСАЖ" (44300, Волинська обл., м. Любомль, вул. 1 травня, буд. 153, Код ЄДРПОУ: 33971525) суму у розмірі 58944,85 грн, в тому числі: 52188,90 грн заборгованості за основним зобов`язанням; 4749,19 грн неустойки; 960,85 грн 3% річних та 1045,91 грн інфляційного збільшення боргу. Також ПП "ФОЛСАЖ" просить стягнути з Приватного акціонерного товариства "Комплекс Безлюдівський м`ясокомбінат" витрати на професійну правничу допомогу адвоката, яку сторона понесе у зв`язку із розглядом справи. Свої позовні вимоги обґрунтовує невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором поставки №19 від 18.12.2018 щодо оплати отриманого товару.
В ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено перелік того, що повинна містити позовна заява.
Так, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Суд зазначає, що підраховуючи суми стягнень, передбачених ч. 2 ст. 625 ЦК України, повинно бути враховано, що сума боргу з урахуванням індексу інфляції має розраховуватися на підставі індексу інфляції за кожний місяць (рік) прострочення, незалежно від того, чи був у певний період індекс інфляції менший одиниці (тобто мала місце не інфляція, а дефляція).
Індекси інфляції розраховуються на підставі інформації, опублікованої центральним органом виконавчої влади з питань статистики в газеті "Урядовий кур`єр".
При застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що він розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому на місяць шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу.
Пунктом 5.2 договору поставки №19 від 18.12.2018 передбачено, що у випадку порушення термінів оплати товару, передбачених цим договором, покупець оплачує на користь постачальника виключну неустойку в розмірі 0,05% від простроченої суми оплати за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки НБУ.
Однак ПП "ФОЛСАЖ" не надав суду обґрунтованого розрахунку інфляційних з посиланням на джерела запозичення індексів інфляції та порівняльного розрахунку пені з подвійною обліковою ставкою НБУ.
Крім того, в статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Так, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже, до позовної заяви повинні додаватися оригінали документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, в якості документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, до позовної заяви додана незасвідчена копія платіжного доручення №313 від 06.09.2019 на суму 1921,00 грн.
ПП "ФОЛСАЖ" не надав суду докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі в оригіналі.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Втім, всі документи, додані ПП "ФОЛСАЖ" до позовної заяви, крім доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (фіскального чеку та опису вкладення), не відповідають приписам п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, оскільки вони надані в неналежним чином засвідчених копіях.
Виходячи з вищевикладеного, позивачем позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву Приватного підприємства "ФОЛСАЖ".
Керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Приватного підприємства "ФОЛСАЖ".
2. Надати Приватному підприємству "ФОЛСАЖ" строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме для подання Господарському суду Харківської області наступних документів:
- оригіналу платіжного доручення №313 від 06.09.2019 про сплату судового збору в сумі 1921,00 грн за подання позову до Господарського суду Харківської області;
- обґрунтованого розрахунку інфляційних та порівняльного розрахунку пені;
- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, крім доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (фіскального чеку та опису вкладення), з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повний текст складено та підписано 12.09.2019.
Суддя В.І. Ольшанченко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://court.gov.ua/.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2019 |
Оприлюднено | 16.09.2019 |
Номер документу | 84214406 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні