Справа № 504/3358/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стефанова С.О.,
суддів: Аракелян М.М., Цховребової М.Г.,
за участю секретаря судового засідання - Гунька О.В.,
представника позивачів та третіх осіб Ємець В.В. , Гіль С.В. - ОСОБА_21 (за ордерами),
представника Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області та третьої особи на стороні відповідача виконавчого комітету Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області - Матвейчука М.І. (за довіреністю),
представника Підприємства Союз у вигляді приватного підприємства - Доніної Л.А. (за ордером),
представника ТОВ Сіті-Строй Плюс - Безродної О.В. (за ордером),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовами ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області за участю третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів Підприємство Союз у вигляді приватного підприємства, Ємець В.В. , Гіль С.В. та третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, ТОВ Форекстін та ТОВ Сіті-Строй Плюс про визнання протиправними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовами ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_13 , третя особа на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору підприємство Союз у вигляді приватного підприємства, Ємець Володимир Вікторович , Гиль Сергій Володимировича до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, товариство з обмеженою відповідальністю Форекстін , товариство з обмеженою відповідальністю Сіті-Строй Плюс , в якому позивачі просять суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради VII скликання Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка №468-VII від 27 липня 2017 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про надання дозволу на розроблення проекту внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 від 27 липня 2017 року №486-VII;
- визнати протиправним та скасувати рішення XXVI сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про затвердження містобудівної документації - проект внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 від 22 грудня 2017 року.
Процесуальні дії
У вересні-жовтні 2017 року до Комінтернівського районного суду Одеської області з адміністративними позовами звернулись: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 .
Ухвалами суддів Комінтернівського районного суду Одеської області: Доброва П.В. від 03.10.2017 року за позовами ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , від 09.10.2018 року за позовом ОСОБА_6 , від 02.11.2017 року за позовами ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , від 08.11.2017 року за позовом ОСОБА_8 ; ОСОБА_15 від 27.09.2017 року за позовами ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 відкрито провадження у справах №№504/3358/17, 504/3297/17, 504/3442/17, 504/3301/17, 504/3310/17, 504/3295/17, 504/3304/17, 504/3305/17, 504/3300/17, 504/3307/17.
Ухвалами суддів Комінтернівського районного суду Одеської області: Доброва П.В. від 02.05.2018 року у справах №№504/3358/17, 504/3297/17, 504/3442/17, 504/3310/17, від 31.08.2017 року у справі №504/3301/17 та від 31.10.2018 року у справі №504/3307/17; Вінської Н.В. від 15.11.2018 року у справі №504/3305/17, від 11.10.2018 року у справах №504/3300/17, №504/3295/17, від 14.11.2018 року у справі №504/3304/17, керуючись п.10 ч.1 Розділу VII Перехідних положень КАС України, ст.ст.20, 29, 30, 293, 297 КАС України зазначені справи передано для розгляду до Одеського окружного адміністративного суду.
Згідно протоколів автоматизованого розподілу судових справ між суддями після надходження із Комінтернівського районного суду Одеської області до Одеського окружного адміністративного суду: 07.08.2018 року по справі №504/3358/17 ухвалою від 08.08.2017 року суддею Стефановим С.О.; 07.08.2018 року по справі №504/3442/17 ухвалою від 09.08.2018 року суддею Балан Я.В.; 07.08.2018 року по справі №504/3301/17 ухвалою від 09.08.2018 року суддею Мариним П.П.; 13.08.2018 року по справі №504/3297/17 ухвалою від 20.08.2018 року суддею Аракелян М.М.; 01.10.2018 року по справі №504/3310/17 ухвалою від 05.10.2018 року суддею Мариним П.П.; 17.12.2018 року по справі №504/3307/17 ухвалою від 22.12.2018 року суддею Цховребовою М.Г.; 04.01.2019 року по справі №504/3305/17 ухвалою від 09.01.2019 року суддею Харченко Ю.В.; 04.01.2019 року по справі №504/3300/17 ухвалою від 09.01.2019 року суддею Токміловою Л.М.; 04.01.2019 року по справі №504/3295/17 ухвалою від 09.01.2019 року суддею Цховребовою М.Г.; 04.01.2019 року по справі №504/3304/17 ухвалою від 09.01.2019 року суддею Соколенко О.М., зазначені адміністративні справи прийняті до провадження та розгляд вказаних справ вирішено проводити у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою від 08.11.2018 року суддею Стефановим С.О. у справі №504/3358/17 об`єднано в одне провадження адміністративні справи: №504/3297/17 за позовом ОСОБА_5 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, треті особи Виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, товариство з обмеженою відповідальністю Форекстін про визнання протиправними та скасування рішень; №504/3442/17 за позовом ОСОБА_6 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю Форекстін , про визнання протиправними та скасування рішень; №504/3301/17 за позовом ОСОБА_7 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, за участю третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Підприємство Союз у вигляді приватного підприємства про визнання протиправними та скасування рішень; №504/3310/17 за позовом ОСОБА_8 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, за участю третьої особи на стороні відповідача виконавчого комітету Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Підприємство Союз у вигляді приватного підприємства про визнання протиправними та скасування рішень зі справою №504/3358/17 за позовом ОСОБА_4 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа - виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправними та скасування рішень. Присвоєно об`єднаним справам загальний номер №504/3358/17 та розгляд справи вирішено проводити колегією у складі трьох суддів в порядку, встановленому статтею 31 КАС України.
За результатом автоматичного визначення складу колегії, згідно Витягу з протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 12.11.2018 року призначено колегію у складі: головуючий - суддя Стефанов С.О., члени колегії - судді: Аракелян М.М., Соколенко О.М. Підготовче засідання призначено на 05.12.2018 року о 14:30 год. Згідно ч.14 ст.31 КАС України розгляд справи розпочато спочатку.
Ухвалою суду від 12.12.2018 року продовжено підготовче провадження по справі на 30 днів.
Ухвалою суду від 15.01.2019 року задоволено клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Строй Плюс та залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю Сіті Строй Плюс (код ЄДРПОУ - 33890626).
Ухвалою суду від 15.01.2019 року об`єднано в одне провадження адміністративні справи: №504/3305/17 за позовом ОСОБА_10 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеській області про визнання протиправними та скасування Рішення Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеській області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка від 27.07.2017р. №468-VІІ, Рішення Про надання дозволу на розроблення проекту внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеській області в межах кварталу 3-1 від 27.07.2017р. №486-VІІ; №504/3300/17 за позовом ОСОБА_12 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішень; №504/3295/17 за позовом ОСОБА_11 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа - Виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, про визнання протиправними та скасування рішень; №504/3304/17 за позовом ОСОБА_9 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправними та скасування рішень; №504/3307/17 за позовом ОСОБА_13 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа - Виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, про визнання протиправними та скасування рішень зі справою №504/3358/17 за позовами ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, треті особи: Виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, товариство з обмеженою відповідальністю Форекстін , Підприємство Союз у вигляді приватного підприємства, товариство з обмеженою відповідальністю Сіті Строй Плюс , Ємець В.В. , Гіль С.В. про визнання протиправними та скасування рішень. Присвоєно об`єднаним справам загальний номер №504/3358/17.
Ухвалою суду від 15.01.2019 року витребувано з Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області додаткові докази.
Ухвалою суду від 04.02.2019 року задоволено клопотання представника Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області та прийнято рішення допитати у якості свідків депутатів Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області: ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 .
Ухвалою суду від 04.02.2019 року задоволено клопотання представника позивача та зупинено провадження по справі №504/3358/17 до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №504/2797/16-а.
Після скасування ухвалою від 24.04.2019 року П`ятим апеляційним адміністративним судом ухвали Одеського адміністративного суду від 04.02.2019 року про зупинення провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №504/2797/16-а та поверненням 07.05.2019 року після апеляційного провадження справи №504/3358/17, судове засідання призначене на 29.05.2019 року.
Згідно розпорядження в.о. керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду від 29.05.2019 року №65, у зв`язку із перебування у відпустці судді Соколенко О.М., здійснено заміну в складі колегії суддів та призначено колегію у складі: головуючий - суддя Стефанов С.О., члени колегії - судді Аракелян М.М., Цховребова М.Г. Згідно ч.14 ст.31 КАС України розгляд справи розпочато спочатку.
Ухвалою суду від 12.06.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 24 червня 2019 року о 14 год. 15 хв.
24.06.2019 року ухвалою суду задоволено клопотання представників сторін про зупинення провадження по справі до вирішення питання щодо укладення мирової угоди до 14 серпня 2019 року.
21.08.2019 року ухвалою суду із занесенням до протоколу судового засідання враховуючи, що примирення не відбулось, поновлено провадження та продовжено розгляд справи по суті.
Позиція позивача
В позовних заявах від 26.09.2017 року ОСОБА_4 (а.с.2-5 т.1), від 26.09.2017 року ОСОБА_5 (а.с.1-8 т.2), від 29.08.2017 року ОСОБА_6 (а.с.1-4 т.2), від 26.09.2017 року ОСОБА_7 (а.с.1-4 т.3), від 26.09.2017 року ОСОБА_8 (а.с.1-4 т.3), від 26.09.2017 року ОСОБА_13 (а.с.1-4 т.7), від 26.09.2017 року ОСОБА_10 (а.с.3-6 т.6), від 26.09.2017 року ОСОБА_12 (а.с.62-65 т.6), від 26.09.2017 року ОСОБА_11 (а.с.104-107 т.6), від 26.09.2017 року ОСОБА_9 (а.с.166-169 т.6) та в письмових поясненнях від 04.10.2018 року ОСОБА_21 (а.с.159-166 т.1) в цілому вважають, що необхідною умовою для визнання рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка №468-VII від 27.07.2017 року законним є дотримання порядку розроблення містобудівної документації встановленого чинним законодавством і так само містобудівна документація, яка була затверджена оскаржуваним рішенням відповідача повинна була б відповідати чинному законодавству у сфері містобудівної діяльності, а також вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил та пройти процедуру громадських слухань.
Відповідно до пп.1, 3, 4 ч.1 ст.2 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності №3038-VI від 17.02.2011 року планування і забудова території - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає: прогнозування розвитку територій; обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням; взаємоузгодження держаних, громадських та приватних інтересів під час планування і забудови територій.
Позивачі зазначають, що за правилами ч.2 ст.17 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності №3038-VI від 17.02.2011 року генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується територіальною громадою з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. При цьому, законні інтереси та право територіальної громади, членами якої є позивачі не були враховані. Тим самим порушені вимоги до складу та змісту генерального плану населеного пункту визначені пп.4.1, 4.2, 4.3 ДБН Б.1.1-15:2012 Склад та зміст генерального плану населеного пункту , п.6.1 ДБН Б.2.2-5:2011 Планування та забудова міст, селищ і функціональних території .
Позивачі посилаючись на ст.21 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності №3038-VI від 17.02.2011 року та Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011 року (далі - Порядок) стверджують, що відповідачем порушено порядок доведення до фізичних та юридичних осіб інформації про розроблення генерального плану. А саме враховуючи те, що постанова Комінтернівського районного суду від 31.01.2017 року в справі №504/2797/16-а, якою скасовано рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області №1002-VI Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски та ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.06.2017 року набрала законної сили 22.06.2017 року, у відповідача фактично був відсутній час для розробки та проведення громадських обговорень. При цьому, відповідачем в третє не забезпечено право громадськості на участь у розробленні генерального плану та позбавлено позивачів права на участь у громадських слуханнях, як наслідок неврахування громадських та приватних інтересів.
Позивачами також зазначено, що згідно змісту рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про надання дозволу на розроблення проекту змін в детальний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 від 27.07.2017 року №486-VII не вбачається яка підстава зазначена в п.5.1 Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 року №290, послугувала підставою для прийняття оскаржуваного рішення. Крім того, позивачі зазначають, що згідно п.9 ст.17 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситься не частіше, ніж один раз на п`ять років.
22 грудня 2017 року відповідачем на пленарному засіданні ХХVI сесії Крижанівської сільської ради VII скликання було прийнято рішення Про затвердження містобудівної документації - проект внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 . Позивачі вважають, що вказане рішення також є незаконним та таким, що прийняте в порушення чинного законодавства України, регламенту Крижанівської сільської ради VII скликання та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки безпосередньо пов`язане з оскаржуваними рішеннями №486-VII та №468-VII та має похідний характер та з урахуванням вимог п.10 ст.59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , повинно бути визнане незаконним у судовому порядку.
Позивачі, посилаючись на ч.11 ст.59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , чч.3, 4 ст.15 Закону України Про доступ до публічної інформації від 13.01.2011 року №2939-VІ, стверджують що оприлюднення проектів оскаржених рішень не було.
Позиція відповідача
Через канцелярію суду 31.08.2018 року вх. №ЕП/4855/18, 04.09.2018 року вх. №25810/18 надійшов відзив на позовну заяву ОСОБА_4 з додатками (а.с.54-100 т.1), 16.10.2018 року вх. №30642/18 письмові пояснення до відзиву на позовну заяву ОСОБА_4 відповідача. Крім того, відповідачем було надано відзиви на позовну заяву ОСОБА_5 17.10.2018 року вх. №27217/18 (а.с.27-33 т.6.), ОСОБА_6 01.11.2018 року вх. №32761/18 (а.с.34-45 т.6.) та пізніше на об`єднану справу №504/3358/17 05.12.2018 року вх. №37634/18 (а.с.57-62 т.6.) та 12.12.2018 року заперечення на письмові пояснення позивачів вх. №ЕП/7287/18 (а.с.57-62 т.6.).
Відповідач позовні вимоги не визнає та зазначає, що територія села Крижанівка на момент розробки містобудівної документації вже була забудована. Після прийняття рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про надання дозволу на розроблення проекту змін в детальний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 від 27.07.2017 року №486-VII проведено процедуру громадського обговорення містобудівної документації. Громадські слухання по містобудівній документації відбулися в порядку передбаченому чинним законодавством. 04.05.2013 року в газеті Слава хлібороба (випуск №18) опубліковано оголошення про початок процедури розгляду та врахування пропозиції громадськості у проектах містобудівної документації - генерального плану села Крижанівка та генерального плану села Ліски, поєднаного з детальним планом території села Ліски. В оголошенні зазначено, що з проектом містобудівної документації можна ознайомитись у приміщенні Крижанівської сільської ради, пропозиції до містобудівної документації подаються до 04.06.2013 року. У випуску районної газети Слава хлібороба (випуск №23) від 15.06.2013 року опубліковано оголошення про завершення громадських слухань та результати розгляду пропозиції громадськості до проекту містобудівної документації. При цьому, позивачі не скористались своїм правом та не звернулись до сільської ради з пропозиціями до проекту містобудівної документації.
Враховуючи соціальну необхідність та інтереси місцевого населення у забезпеченні безперервного процесу містобудівної діяльності в межах сіл Крижанівка та Ліски, а також положення п.3 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України від 15.07.1997 року рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка № 468 -VII від 27.07.2017 року повторно затверджено генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, при цьому чинне законодавство при скасуванні рішення про затвердження містобудівної документації не вимагає повторне проведення громадських слухань для її подальшого затвердження, оскільки громадським слуханням підлягають проекти містобудівної документації, а не рішення про їх затвердження.
Щодо постанови Комінтернівського районного суду від 31.01.2017 року якою скасовано рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області №1002-VI Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски та ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.06.2017 року в справі №504/2797/16-а відповідач зазначає, що рішення не містять висновків які підтверджують порушення прав позивачів, остаточне рішення по справі ще не прийнято та посилається на ухвалу ВАС України від 18 серпня 2017 року про відкриття касаційного провадження.
Відносно можливості внесення змін до генерального плану населеного пункту не частіше, ніж один раз на п`ять років, відповідач зазначає, що необхідно керуватися п.10, а не п.9 ст.19 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності .
Відповідач також звертає увагу суду на те що зменшення кількості об`єктів соціального призначення не відбувалось та зміни до генерального плану села Крижанівка рішенням яке оскаржується не вносились, крім кварталу 3-1. При цьому, відповідач зазначає, що позивачі не є мешканцями села Крижанівка, не проживають на території сільської ради, не мають права приймати участь у громадських обговореннях та в загалі у позивачів відсутнє порушене право оскаржуваними рішеннями.
У судовому засіданні призначене на 21 серпня 2019 року о 14 год. 00 хв. представник позивачів та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивачів Ємець В.В. та Гіль С.В. позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити з підстав викладених у позовних заявах та у письмових поясненнях. Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивачів - підприємство Союз у вигляді приватного підприємства позовні вимоги підтримала в повному обсязі. Представник відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчого комітету Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області проти задоволення позовних вимог заперечував та просив в задоволенні позову відмовити в повному обсязі з підстав викладених у відзивах на адміністративні позови. Представник ТОВ Сіті-Строй Плюс в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала з підстав викладених у письмових поясненнях щодо позову.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ТОВ Форекстін в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Від ТОВ Форекстін в матеріалах справи наявна заява про розгляд справи за відсутністю представника товариства.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, допитавши свідків, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та відзив на позовні заяви, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Обставини справи встановлені судом
Так, суд встановив, що Крижанівською сільською радою Комінтернівського району Одеської області 11.04.2012 року прийнято рішення №322-VІ Про розробку генерального плану населених пунктів села Крижанівка та села Ліски Комінтернівського району Одеської області та рішення від 20.08.2012 року №415-VІ Про внесення змін до рішення сесії Крижанівської сільської ради від 11 квітня 2012 року №322-VІ Про розробку генерального плану населених пунктів села Крижанівка та села Ліски Комінтернівського району Одеської області .
20.06.2013 року рішенням Крижанівської сільської ради №627-VІ затверджено генеральний план с. Крижанівка, поєднаний з детальним планом території села Крижанівка та генеральний план села Ліски, поєднаний з детальним планом території села Ліски.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2014 року у справі №504/4314/13а, постанова Комінтернівського районного суду від 14.07.2014 року скасована, а саме скасовано рішення Крижанівської сільської ради №627-VІ від 20.06.2013 року Про затвердження Генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка, та затвердження генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски . В касаційному порядку рішення в справі №504/4314/13а оскаржено не було.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у справі №504/4314/13а погодилась з правильністю висновків суду першої інстанції відносно порушення прав позивачів після затвердження Генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка, та затвердження генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски на приватизацію земельної ділянки за цільовим призначенням та необхідності їх відновлення, а також зазначила що при розробці та затвердженні генеральних планів села Ліски та села Крижанівка не були враховані законні інтереси та права позивачів по користуванню та оформленню у власність земельної ділянки. При цьому, судова колегія зазначила, що виходячи з інтересів відповідної територіальної громади, зокрема приватних інтересів позивачів, апелянтом мало бути відповідним чином враховано наявність свого ж рішення про надання дозволу позивачам на розробку проекту землеустрою. Крім того, судова колегія акцентувала увагу на тому, що порушення прав позивачів носять тривалий характер, а подальші дії Крижанівської сільської ради повинні бути направлені на відновлення прав позивачів які належить зробити відповідачу, як органу місцевого самоврядування.
17.10.2014 року рішенням Крижанівської сільської ради №1002-VI затверджено генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генеральний план села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски.
Постановою Комінтернівського районного суду від 31.01.2017 року у справі №504/2797/16-а, яка залишена в силі ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.06.2017 року, рішення Крижанівської сільської ради Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски №1002-VI від 17.10.2014 року визнано протиправним та скасовано.
Судова колегія в справі №504/4314/13а зазначила, що орган місцевого самоврядування має дотримуватись відповідних правил щодо опублікування своїх актів, рішень, тощо, строків їх доведення громаді. Водночас, під час розгляду справи було встановлено що проект рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області №1002-VI від 17.10.2014 року у встановлено Законом порядку оприлюднений не був.
Колегія суддів у справі №504/4314/13а врахувала ту обставину, що постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.10.2014 року у справі №504/4314/13-а визнано протиправним та скасовано попереднє рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівська району Одеської області №627-VІ від 20.06.2013 року зазначила, що підставою для скасування попереднього рішення відповідача про затвердження генерального плану на спірній території стало саме не врахування органом місцевого самоврядування приватних інтересів фізичних осіб.
Колегія суддів у справі №504/4314/13а дійшла до висновку про наявність підстав для скасування рішення суб`єкта владних повноважень враховуючи те, що фактично, без додержання установленої процедури узгодження містобудівної документації щодо спірної території, відповідачем повторно не забезпечено право громадськості на участь у розроблені генерального плану, повторно затверджено попередній план, який був ухвалений органом місцевого самоврядування з порушенням вимог закону. З огляду на зазначене, враховуючи, що рішення органу місцевого самоврядування прийнято без урахування приватних інтересів позивача, під час його ухвалення колегія суддів зазначила, що відповідачем не дотримано процедуру прийняття таких рішень.
Ухвалою ВАС України від 18 серпня 2018 року відкрито касаційне провадження за скаргою Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області.
27.07.2017 року рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання №468-VI затверджено генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаний з детальним планом території села Крижанівка (а.с.62 т.1).
На пленарному засіданні двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання, після виступу з інформацією голови Крижанівської сільської ради ОСОБА_20 , згідно бюлетеню поіменного голосування депутатів Крижанівської сільської ради від 27.07.2017 року за підсумками голосування за рішення №468-VI проголосувало: за -17, проти - 3, утрималось - 0, не голосувало - 3 депутата (а.с.70 т.1).
27.07.2017 року на пленарному засіданні двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання прийнято рішення Про надання дозволу на розроблення проекту змін в детальний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 №486-VII (а.с.61 т.1).
На пленарному засіданні двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання, після виступу з інформацією голови Крижанівської сільської ради ОСОБА_20 , згідно бюлетеню поіменного голосування депутатів Крижанівської сільської ради від 27.07.2017 року за підсумками голосування за рішення №486-VІI проголосувало: за -17, проти - 0, утрималось - 0, не голосувало - 3 депутата (а.с.71 т.1).
Попередньо відповідачем 04.12.2017 року (вх. №№ 02-11/1100 та 02-11/1101) отримано Пропозиції щодо внесення змін до проекту містобудівної документації від мешканців квартир багатоповерхових житлових будинків за № 44 та в„–44-А, які розташовані по вулиці Генерала Бочарова села Крижанівка Лиманського району Одеської області (а.с.75-82, 87-94 т.1), копії яких 04.12.2017 року були направлені до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеської області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління державного архітектурно-будівельної контролю Одеської міської ради. Листом від 07.12.2017 року відповідачем надано відповідь по розгляду Пропозиції та їх врахуванню в проекті внесення змін в детальний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 (а.с.86, 94 т.6).
Відповідачем враховано Висновок відділу містобудування та архітектури Лиманської районної державної адміністрації Одеської області щодо погодження розміщення об`єктів архітектури від 24.11.2016 року при розгляді проекту містобудівної документації - внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 (а.с.115-116 т.1).
Листом від 29.11.2017 року №01-12/3340ск Управління культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної адміністрації погодило містобудівну документацію - внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 (а.с.117-118 т.1).
19.12.2017 року вх. №02-11/1150 від ТОВ Містобудівельник до Крижанівської сільської ради надійшов проект внесення змін в детальний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1, розроблений ТОВ Містобудівельник (а.с.114 т.6).
Листом від 04.12.2017 року №03/5560/09 Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області за результатом розгляду проекту Внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 проінформувало начальника управління з питань містобудування та архітектури Одеської обласної державної адміністрації що впровадження проектних рішень можливо при дотриманні вимог ДБН 360-92**, ДБН В.2.5-74:2013 та критеріїв створення державних пожежно-рятувальних підрозділів (а.с.119 т.1).
Листом від 12.12.2017 року Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації зазначив, що вважає за можливе рекомендувати до погодження за умови дотримання на подальших стадіях вимог Законів України та громадських і приватних інтересів під час планування і забудови - вимоги Закону України Про основи містобудування та Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , постанови КМ України Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні від 25.05.2011 року №555 (а.с.122-123 т.1).
22.12.2017 року двадцять шостою сесією Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання прийнято рішення Про затвердження містобудівної документації - проекту внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 (а.с.113 т.1).
Оцінка аргументів учасників справи та висновки суду
Дослідивши і надавши оцінку наявним у матеріалах справи письмовим доказам та наданим поясненням представників учасників справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному і об`єктивному розгляді у відкритому судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.
Відповідно до частини другої статті 6 та частини другої статті 19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 3 Конституції України закріплено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Відповідно до статті 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Згідно зі статтею 2 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 №280/97-ВР (у редакції чинній на момент прийняття спірних рішень), місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Статтею 3 згаданого Закону №280/97-ВР від 21.05.1997 року закріплено, що громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.
Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.
Відповідно до статті 21 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні №280/97-ВР від 21.05.1997 року, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема: заснування засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників; затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.
Згідно з частиною першою статті 73, частиною першою статті 74 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні №280/97-ВР від 21.05.1997 року акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.
Таким чином, зокрема, діяльність сільрад (у тому числі щодо прийняття обов`язкових до виконання актів) безпосередньо стосується прав та інтересів, зокрема, громадян, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Тож, враховуючи, що позивачі є членами Крижанівської територіальної громади, власниками нерухомого майна розташованого на території Крижанівської сільської ради (Лиманського) району Одеської області, що підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, а саме: ОСОБА_4 - а.с.73.т.1, 173-181 т.1; ОСОБА_6 та ОСОБА_5 а.с.137-139 т.4; ОСОБА_8 та ОСОБА_7 - а.с.150, 152-158 т.4; ОСОБА_9 - а.с.151 т.4; Гіль С.В. - а.с.48-51 т.4; Ємець В.В. - а.с.54-5 т.4; підприємство Союз у вигляді приватного підприємства а.с.215-218 т.1; ТОВ Сіті-Строй Плюс - а.с.26-30 т.5, таким чином рішення (дії, бездіяльність) відповідача, як органу місцевого самоврядування на відповідній території безпосередньою впливають (стосуються) на їх права та законні інтереси.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
За правилами предметної підсудності встановленими ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п.1 ч.1).
За таких обставин, враховуючи, що правовідносини які виникли між сторонами носять публічно-правовий характер та спір виник між фізичними особами та суб`єктом владних повноважень, суд дійшов до висновку про підсудність Одеському окружному адміністративному суду адміністративного позову ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_13 , третя особа на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору підприємство Союз у вигляді приватного підприємства, Ємець В.В. , Гіль С.В. до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог - виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, товариство з обмеженою відповідальністю Форекстін , товариство з обмеженою відповідальністю Сіті-Строй Плюс .
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, на момент прийняття спірних рішень встановлював Закон України Про регулювання містобудівної діяльності №3038-VI від 17.02.2011 року (далі по тексту - Закон №3038-VI).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1 Закону №3038-VI, генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.
Згідно зі статтею 2 Закону №3038-VI, планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, взаємоузгодження державних, громадських та приватних інтересів під час планування і забудови територій.
Управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється, у тому числі, органами місцевого самоврядування (частина перша статті 6 Закону № 3038-VI).
Відповідно до частини першої статті 16, статті 17 Закону №3038-VI, планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території.
Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту (частина перша статті 17).
Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів (частина друга статті 17).
Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації є замовниками, організовують розроблення, внесення змін та подання генерального плану населеного пункту на розгляд відповідної сільської, селищної, міської ради (частина п`ята статті 17).
Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада (частина шоста статті 17).
Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в установлений строк, окрім іншого, повідомляють через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначають порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами; узгоджують проект генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах (частина сьома статті 17).
Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п`ять років (частина дев`ята статті 17). Такі зміни вносяться органом місцевого самоврядування, який затверджував генеральний план населеного пункту. Питання про дострокове внесення змін до генерального плану населеного пункту може порушуватися за результатами містобудівного моніторингу перед відповідною сільською, селищною, міською радою відповідною місцевою державною адміністрацією.
Генеральні плани населених пунктів та зміни до них розглядаються і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами на чергових сесіях протягом трьох місяців з дня їх подання (частина десята статті 17).
Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу, крім частини, що становить державну таємницю та належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства. Зазначена частина може включатися до складу генерального плану населеного пункту як окремий розділ (частина одинадцята статті 17).
Статтею 21 Закону №3038-VI закріплена процедура проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів.
Громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій (частина перша).
Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється (частина друга).
Сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов`язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні; 4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (частина третя).
За приписами частини четвертої та п`ятої статті 21 Закону №3038-VI, оприлюднення проектів генеральних планів, планів зонування територій, детальних планів територій здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування.
Оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування.
Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах цих органів (частина дев`ята). Особи, які оприлюднюють проекти генеральних планів населених пунктів, зонування територій, детальних планів територій, є відповідальними за їх автентичність.
Порядок проведення громадських слухань визначає Кабінет Міністрів України (частина одинадцята).
На момент прийняття спірних рішень, механізм проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні: генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів територій визначав Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011 року (далі по тексту - Порядок №555), який набрав чинності 02.06.2011 року.
Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №555 сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи (у разі делегування їм таких повноважень) відповідно до частини третьої статті 21 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності забезпечують: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації через погоджувальну комісію; оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад оприлюднюють у двотижневий строк прийняті органами місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.
Оприлюднення розроблених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевого самоврядування місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.
Згідно пункту 5 Порядку №555 повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити: 1) інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі; 2) основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації; 3) відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення; 4) інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації; 5) інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій; 6) відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій; 7) інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).
Особи, які забезпечують проведення робіт з розгляду таких пропозицій, повідомляють через засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, та офіційний веб-сайт відповідного органу місцевого самоврядування про місце подання таких пропозицій (пункт 10 Порядку №555).
Пропозиції громадськості підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк (пункт 11 Порядку №555).
За приписами пунктів 16, 17 Порядку №555 оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах відповідних органів місцевого самоврядування.
Затвердження проектів містобудівної документації без проведення процедури розгляду пропозицій громадськості забороняється, а матеріали щодо розгляду таких пропозицій є невід`ємною складовою частиною зазначеної документації.
Таким чином, Порядком №555 чітко визначена послідовність дій, зокрема сільрад щодо реалізації закріпленої статтею 21 Закону №3038-VI процедури проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів. Також вказаним Порядком №555 закріплений обов`язок, зокрема сільрад, по оприлюдненню: прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації, розроблених проектів містобудівної документації, повідомлень про подання пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації, а також результатів розгляду пропозицій. При цьому, таке оприлюднення має здійснюватися шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також шляхом розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах відповідних органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.5 Закону №3038-VI вимоги містобудівної документації є обов`язковими для виконання всіма суб`єктами містобудування.
Відповідно до пунктів 1.1, 1.2 ДБН Б.1.1-14:2012 Склад та зміст детального плану території (затверджені з наданням чинності з 01.10.2012 року наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.03.2012 року №107) ці будівельні норми встановлюють вимоги до складу та змісту детального плану території. Норми призначені для застосування органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами незалежно від форм власності та господарювання при розробленні детальних планів територій.
Згідно із пунктом 4.1 ДБН Б.1.1-14:2012 Склад та зміст детального плану території детальний план розробляється з метою: - уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану населеного пункту, схеми планування території району; - уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації частини території населеного пункту або території за його межами; - визначення функціонального призначення та параметрів забудови окремої земельної ділянки за межами населеного пункту з метою розміщення об`єкта будівництва; - формування принципів планувальної організації забудови; - встановлення червоних ліній та ліній регулювання забудови; - виявлення та уточнення територіальних ресурсів для всіх видів функціонального використання території; - визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними нормами; - визначення параметрів забудови окремих земельних ділянок; - уточнення містобудівних умов та обмежень згідно з планом зонування у разі його наявності; - визначення містобудівних умов та обмежень у разі відсутності плану зонування; - обґрунтування потреб формування нових земельних ділянок та визначення їх цільового призначення, зображення існуючих земельних ділянок та їх функціонального використання; - визначення потреб у підприємствах та установах обслуговування, місць їх розташування; - забезпечення комплексності забудови території; - визначення доцільності, обсягів, послідовності реконструкції забудови; - створення належних умов охорони і використання об`єктів культурної спадщини та об`єктів природно-заповідного фонду, інших об`єктів, що підлягають охороні відповідно до законодавства; - визначення напрямів, черговості та обсягів подальшої діяльності щодо: попереднього проведення інженерної підготовки та інженерного забезпечення території; створення транспортної інфраструктури; організації транспортного і пішохідного руху, розміщення місць паркування транспортних засобів; охорони та поліпшення стану навколишнього середовища, забезпечення екологічної безпеки; комплексного благоустрою та озеленення; використання підземного простору тощо.
Як передбачено пунктом 4.2 ДБН Б.1.1-14:2012 Склад та зміст детального плану території детальний план розробляється: - на структурно-планувальні елементи території населеного пункту, які мають цілісний планувальний характер, - на основі затвердженого генерального плану цього населеного пункту відповідно до чинного законодавства, плану зонування (за наявності) з використанням матеріалів містобудівного та земельного кадастрів; - на окрему територію за межами населеного пункту з певним функціональним використанням (житлова, курортна, оздоровча, рекреаційна, дачна або садова, виробнича тощо) або кількох таких територій - на основі затвердженої містобудівної документації відповідно до чинного законодавства з використанням матеріалів містобудівного та земельного кадастрів; - на земельну ділянку за межами населеного пункту для розміщення окремого об`єкта будівництва - на основі затвердженої містобудівної документації відповідно до чинного законодавства з використанням матеріалів містобудівного та земельного кадастрів (Примітка 1. Детальний план розробляють, як правило, на територію, що обмежується магістралями, вулицями, магістральними інженерними мережами або елементами ландшафту (водні об`єкти, гори, яри, ліси). Примітка 2. Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб (малих міст, селищ, сіл), а також курортних, дачних і садових територій детальний план може розроблятися на всю територію та поєднуватися із генеральним планом цього населеного пункту).
Системний аналіз вказаних правових норм дає підстави дійти висновку про те, що генеральний план населеного пункту, план зонування та детальний план території є видами містобудівної документації, при цьому, генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, а план зонування та детальний план території розробляються на підставі генерального плану території та не можуть йому суперечити. Крім того, детальний план території розробляється на підставі плану зонування та не може йому суперечити.
Судом встановлено, що 27.07.2017 року рішенням двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання №468-VI затверджено Генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаний з детальним планом території села Крижанівка.
За твердженнями відповідача, процедура розробки Генплану була розпочата в 2013 році на підставі рішення Крижанівською сільською радою Комінтернівського району Одеської області №322-VІ від 11.04.2012 року Про розробку генерального плану населених пунктів села Крижанівка та села Ліски Комінтернівського району Одеської області та рішення від 20.08.2012 року №415-VІ Про внесення змін до рішення сесії Крижанівської сільської ради від 11.04.2012 року №322-VІ Про розробку генерального плану населених пунктів села Крижанівка та села Ліски Комінтернівського району Одеської області .
Про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проектах містобудівної документації - генерального плану села Крижанівка, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка та генерального плану села Ліски, поєднаного з детальним планом села Ліски було оголошено 04.05.2013 року в районній газеті Слава хлібороба (випуск №18). При цьому, в оголошенні зазначено, що з проектом містобудівної документації можна ознайомитись в приміщенні Крижанівської сільської ради та пропозиції до містобудівної документації подаються до 04.06.2013 року.
Надалі у випуску газети Слава хлібороба (випуск №24) від 15.06.2013 року опубліковано оголошення про завершення громадських слухань результатів розгляду пропозиції громадськості до проекту містобудівної документації.
Натомість судом встановлено, що постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2014 року визнано протиправним та скасовано рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області №627-VІ від 20 червня 2013 року Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка, та затвердження генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски . В касаційному порядку рішення в справі №504/4314/13а оскаржено не було.
Задовольняючи вимоги позивача суд виходив з того, що відповідачем не доведено, а судовим розглядом справи не встановлено, що затвердженню рішенням від 17.10.2014 року Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області Генерального плану передувала належна процедура врахування інтересів громадськості при розроблені містобудівної документації на місцевому рівні, яка передбачена Порядком проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011 року.
Незважаючи на рішення у справі №504/4314/13а, відповідачем 17.10.2014 року рішенням Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеській області №1002-VІ вдруге затверджено генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски.
Постановою Комінтернівського районного суду від 31.01.2017 року у справі №504/2797/16-а, яка залишена в силі ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.06.2017 року, рішення Крижанівської сільської ради Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски №1002-VI від 17.10.2014 року визнано протиправним та скасовано.
Судова колегія зазначила, що орган місцевого самоврядування має дотримуватись відповідних правил щодо опублікування своїх актів, рішень, тощо, строків їх доведення громаді. Водночас, під час розгляду справи було встановлено що проект рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області №1002-VI від 17.10.2014 року у встановлено Законом порядку оприлюднений не був.
Колегія суддів врахувала ту обставину, що постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.10.2014 року у справі №504/4314/13-а визнано протиправним та скасовано попереднє рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівська району Одеської області №627-VІ від 20.06.2013 року та зазначила, що підставою для скасування попереднього рішення відповідача про затвердження генерального плану на спірній території стало саме не врахування органом місцевого самоврядування приватних інтересів фізичних осіб.
При цьому, скасовуючи рішення Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області від 17.10.2014 року №1002-VІ суд виходив з того, що відповідач не довів належного проведення громадських обговорень по питанню затвердження Генерального плану. Суд критично оцінює посилання відповідача на належне повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації оприлюднене 04.05.2013 року в районній газеті Слава хлібороба , а 16.06.2013 року повідомлено про їх закінчення, оскільки суду не надано жодного доказу на підтвердження даного посилання.
Також, суд не залишає поза увагою того факту що ухвалою ВАС України від 18 серпня 2017 року по справі №504/2797/16-а відкрито касаційне провадження за скаргою Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та на час розгляду справи знаходиться на розгляді у Верховному суді (головуюча суддя Мороз Л.Л.).
Зазначена обставина не скасовує факт набрання рішенням по справі №504/2797/16-а щодо скасування рішення Крижанівської сільської ради від 17.10.2014 року №1002-VІ законної сили. Також ухвалою Верховного Суду України не зупинено його виконання.
Але ж враховуюче те, що рішенням Комінтернівського районного суду від 31.01.2017 року скасовано рішення Крижанівської сільської ради Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски №1002-VI від 17.10.2014 року, суд вважає, що відповідач повинен був виконати всі існуючи приписи законодавства України, а саме Порядку №555 та Закону №3038-VI приймаючи 27.07.2017 року на двадцять першій сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання рішення №468-VI Про затвердження Генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаний з детальним планом території села Крижанівка щодо необхідності проведення громадських слухань та обговорення містобудівної документації, а саме проект Генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаний з детальним планом території села Крижанівка.
Твердження відповідача відносно забезпечення належної процедури проведення громадських слухань містобудівної документації, затвердженої оскарженим рішенням не знайшли при розгляді справи свого підтвердження. Посилання на те, що чинне законодавство не вимагає у випадку скасування рішення про затвердження містобудівної документації, проведення громадських слухань для її подальшого затвердження, оскільки громадським слуханням підлягають проекти містобудівної документації, а не рішення про її затвердження суд відхиляє враховуючи те, що відповідачем не доведено шляхом надання належних, достатніх та допустимих доказів вчинення дій, прийняттям рішень на виконання вимог Порядку №555 та обов`язок вчинення яких покладено саме на відповідача.
Крім того, надаючи оцінку доказам які надані відповідачем, а саме оголошенню про початок процедури розгляду та врахування пропозиції громадськості у проектах містобудівної документації - генерального плану села Крижанівка, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка та генерального плану села Ліски, поєднаного з детальним планом села Ліски (а.с.99 т.1), яке опубліковане 04.05.2013 року в районній газеті Слава хліборобу (випуск №18), оголошенню про завершення громадських слухань результатів розгляду пропозиції громадськості до проекту містобудівної документації, яке опубліковане в районній газеті Слава хлібороба (випуск №24) від 16.06.2013 року (а.с.96-97 т.1), Висновку щодо погодження розміщення об`єктів архітектури №1515/01-08/125 від 24.11.2016 року Відділу містобудування та архітектури Лиманської районної державної адміністрації Одеської області (а.с.116 т.1), листу-погодженню №01-12/3340 від 29.11.2017 року Управління культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (а.с.117-118 т.1), листу про розгляд містобудівної документації Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуації в Одеській області №03/5560/09 від 04.12.2017 року (а.с.119 т.1), листу Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації №7182/03-10/6460 від 12.12.207 року (а.с.120-123 т.1), Пропозиції щодо внесення змін до проекту містобудівної документації - отримані відповідачем 04.12.2017 року (а.с.87-93 т.1), листу Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області №02-13/2036 від 07.12.2017 року (а.с.94 т.1), Пропозиції щодо внесення змін до проекту містобудівної документації - проект внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1, отриманих відповідачем 04.12.2017 року (а.с.75-82 т.1), листу Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області №02-13/2035 від 07.12.2017 року (а.с.86 т.1), суд зазначає, що вони не впливають на висновок суду відносно того, що після скасування рішення Крижанівської сільської ради №1002-VI від 17.10.2014 року Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски відповідачем не виконані припису Порядку №555, якими регламентовано обов`язок, зокрема сільрад, по оприлюдненню прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації, розроблених проектів містобудівної документації, повідомлень про подання пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації, а також результатів розгляду пропозицій.
В судовому засіданні також були допитані в якості свідків ОСОБА_19 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , які є депутатами Крижанівської сільської ради та зазначили, що вони приймали участь у всіх сесіях Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області та підтвердили, що громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, відповідно до Порядку №555, при прийнятті рішень №468-VII та №486-VII не проводились, крім тих які відбулись у 2013 році.
При цьому, враховуючи посилання відповідача на те, що приписи Порядку №555 виконані у 2013 році суд відхиляє також з підстав того, що в 2013 році предметом розгляду був генеральний план населених пунктів села Крижанівка та села Ліски Комінтернівського району Одеської області, а в 2017 році це був вже генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та генерального плану села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Ліски, які також відрізняються і по назві.
Крім того, суд зазначає, що враховуючи приписи пункту 4.2 ДБН Б.1.1-14:2012 Склад та зміст детального плану території , а також факти та обставини встановлені при розгляді справи, детальний план території є видом містобудівної документації, при цьому, генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, а детальний план території розробляються на підставі генерального плану території та не можуть йому суперечити.
З огляду на зазначене колегія суддів дійшла до висновку про скасування рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання №468-VI від 27.07.2017 року, яким затверджено Генеральний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаний з детальним планом території села Крижанівка та рішень, які є похідними від нього, а саме рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про надання дозволу на розроблення проекту змін в детальний план села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 №486-VII від 27.07.2018 року, та рішення ХХVI сесії Крижанівської сільської ради VII скликання Про затвердження містобудівної документації - проект внесення змін в детальних план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 №555-VII від 22.12.2017 року.
Розглядаючи цю справу суд також враховує, що згідно ч.2 ст.6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Закон України Про судоустрій і статус суддів встановлює, що правосуддя в Україні функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Так, Європейський суд з прав людини у рішенні по справі Рисовський проти України (№ 29979/04) визнав низку порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, статті 1 Першого протоколу до Конвенції та статті 13 Конвенції у справі, пов`язаній із земельними правовідносинами; в ній також викладено окремі стандарти діяльності суб`єктів владних повноважень, зокрема, розкрито елементи змісту принципу доброго врядування .
Цей принцип, зокрема, передбачає, що у разі якщо справа впливає на такі основоположні права особи, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і послідовний спосіб (рішення у справах Beyeler v. Italy № 33202/96, Oneryildiz v. Turkey № 48939/99, Moskal v. Poland № 10373/05).
Крім того, в рішеннях Європейського суду з прав людини склалася практика, яка підтверджує, що дискреційні повноваження не повинні використовуватися свавільно, а суд повинен контролювати рішення, прийняті на підставі реалізації дискреційних повноважень, максимально ефективно (рішення у справі Hasan and Chaush v. Bulgaria № 30985/96).
Суд, у цій справі, враховує положення Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов`язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення. При цьому, зазначений Висновок, крім іншого, акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема у справах Салов проти України (заява № 65518/01; від 6 вересня 2005 року; пункт 89), Проніна проти України (заява № 63566/00; 18 липня 2006 року; пункт 23) та Серявін та інші проти України (заява № 4909/04; від 10 лютого 2010 року; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; 09 грудня 1994 року, пункт 29).
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області за участю третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів Підприємство Союз у вигляді приватного підприємства, Ємець В.В. , Гіль С.В. та третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, ТОВ Форекстін та ТОВ Сіті-Строй Плюс про визнання протиправними та скасування рішень підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на зазначене та згідно із ст.139 КАС України судові витрати ОСОБА_4 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанції №TS213207 від 26.09.2017 року, ОСОБА_5 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанції №0.0.857147801.1, ОСОБА_6 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанції №0.0.859481182.1, ОСОБА_7 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанції №258137 від 25.09.2017 року, ОСОБА_8 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанції №0.0.857517386.1 від 25.09.2017 року, ОСОБА_9 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанцій №46603 від 25.09.2017 року на суму 640,00 грн. та №46647 від 25.09.2019 року на суму 640,00 грн., ОСОБА_10 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанцій №46669 від 25.09.2017 року на суму 640,00 грн. та №46658 від 25.09.2019 року на суму 640,00 грн., ОСОБА_11 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно меморіального ордеру №МАВ1555777 від 24.09.2017 року, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 в загальній сумі 1280,00 грн., сплачені згідно квитанції №246087 від 25.09.2017 року підлягають стягненню на їх користь за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 14, 44, 139, 205, 242-246 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області за участю третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів Підприємство Союз у вигляді приватного підприємства, Ємець В.В. , Гіль С.В. та третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, ТОВ Форекстін та ТОВ Сіті-Строй Плюс про визнання протиправними та скасування рішень - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради VII скликання Про затвердження генерального плану села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, поєднаного з детальним планом території села Крижанівка від 27 липня 2017 року №468-VII.
Визнати протиправним та скасувати рішення двадцять першої сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про надання дозволу на розроблення проекту внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 від 27 липня 2017 року №486-VII.
Визнати протиправним та скасувати рішення XXVI сесії Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області VII скликання Про затвердження містобудівної документації - проект внесення змін в детальний план території села Крижанівка Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області в межах кварталу 3-1 від 22 грудня 2017 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_4 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_5 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_6 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_7 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_8 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_9 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_10 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_11 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_12 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05384560) на користь ОСОБА_13 сплачений судовий збір в розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок).
Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено, згідно ст.295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. При цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Повний текст судового рішення складено та підписано суддями 13 вересня 2019 року.
Головуючий суддя С.О. Cтефанов
Судді М.М. Аракелян
М.Г. Цховребова
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2019 |
Оприлюднено | 15.09.2019 |
Номер документу | 84222805 |
Судочинство | Адміністративне |