ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"13" вересня 2019 р. м ХарківСправа № 922/2956/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Суслової В.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Приватного підприємства "Л. В. С. " (38751, Полтавська область, Полтавський район, с. Розсошенці, вул. Кременчуцька, 28) до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТ-ТРАНС 19"(63503, Харківська область, м. Чугуїв, пров. Гагаріна, 2) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Л.В.С," звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТ-ТРАНС 19", в якому просить стягнути з відповідача борг за надані послуги з перевезення у розмірі 613 грн., пеню за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання в сумі 3284,21 грн., відсотки за користування чужими коштами в сумі 288,59 грн. Витрати зі сплати судового збору у розмірі 1921, 00 грн. позивач просить також стягнути з відповідача.
В обгрунтування позовної заяви позивач посилається на невиконання відповідачем умов Договору № 06/06/1-3 про надання транспортних послуг при перевезенні вантажів в міжнародному автомобільному сполученні від 06.06.2019 в частині своєчасної оплати за надані послуги.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем в позовній заяві вказано код ЄДРПОУ відповідача 42800706, проте в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за вказаним кодом ЄДРПОУ жодної інформації щодо юридичної особи не міститься.
А отже, при подачі позову до суду позивачем не вірно вказано код ЄДРПОУ відповідача, що є порушенням п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Окрім того, суд звертає увагу позивача на невідповідність суми основного боргу за текстом позовної заяви з сумою, яка вказана у прохальній частині позову. Так, в позовній заяві позивач вказує на існування боргу за відповідачем у розмірі 61600,00 грн. , а також саме на цю суму нараховує пеню та проценти за користування грошовими коштами, проте в прохальній частині просить стягнути з відповідача борг за надані послуги з перевезення у розмірі 613 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 162, 174, 233, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватне підприємство "Л.В.С." (вх. № 2956/19) - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- відомостей щодо вірного коду ЄДРПОУ відповідача;
- уточнень щодо сум заявлених до стягнення, зокрема, суми основного боргу.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
Ухвалу підписано 13.09.2019.
Суддя В.В. Суслова справа № 922/2956/19
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2019 |
Оприлюднено | 17.09.2019 |
Номер документу | 84258279 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Суслова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні