Справа № 758/10205/19
Категорія 32
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 серпня 2019 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва в складі судді Гребенюка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК-ПМ , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 , про зобов`язання здійснити дії та відшкодування шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач через свого представника звернувся до суду із вищезазначеним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати судового збору встановлені Законом України "Про судовий збір". Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).
Згідно пп.1 п. 1, ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 1 п.п. 2 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди фізичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921,00 грн.).
Ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про судовий збір , судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Згідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Позивач в своїй позовній заяві повідомляє суд, про звільнення її від сплати судового збору, на підставі ч. 3 ст. 22 Закону України Про судовий збір , тоді як вказаний Закон такої статті не містить, а налічує в собі лише 10 статей.
Крім того, позивачу слід врахувати, що, відносячи себе до споживача та застосовуючи норми відповідного Закону, пунктом 22 ч. 1 ст. 1 Закону України Про захист прав споживачів передбачено, що споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Так, позовні вимоги позивача мають характер деліктних правовідносин, на які Закон України Про захист прав споживачів не розповсюджується, а відтак, позивачу слід сплатити судовий збір за майнову вимогу, немайнову вимогу та вимогу про відшкодування моральної шкоди за реквізитами, що містяться на офіційному сайті Подільського районного суду м. Києва: https://pd.ki.court.gov.ua/sud2607/gromadyanam/rs/.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України Про судовий збір , ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК-ПМ , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 , про зобов`язання здійснити дії та відшкодування шкоди- залишити без руху;
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали;
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу;
Копію цієї ухвали направити позивачу;
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2019 |
Оприлюднено | 17.09.2019 |
Номер документу | 84271799 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні