Ухвала
від 16.09.2019 по справі 910/8150/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про розгляд справи у судовому засіданні

м. Київ

16.09.2019Справа № 910/8150/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Селівона А.М. , розглянувши матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріон Логістікс Інтернешнл" (вул. Київська, буд. 6-В, офіс 1, м.Вишневе, Києво-Святошинський район, Київська область,08132)

до Приватного підприємства "ПРОМИСЛОВО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА"ГРАНД ЛЄОНА" (вул.Червоногвардійська, 12, оф. 177, м. Київ, 02094)

про стягнення 63166,70 грн.

Представники сторін: без виклику.

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Оріон Логістікс Інтернешнл" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства "ПРОМИСЛОВО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА"ГРАНД ЛЄОНА" про стягнення 63120,17 грн., а саме 44616,38 грн. основного боргу, 12817,62 грн. пені, 1074,00 грн. процентів річних, 4612,17 грн. втрат від інфляції, 4425,11 грн. витрат на правову допомогу та 1921,00 грн. судового збору.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за Договором № 24/07/2018-2 про організацію автомобільних перевезень вантажів (про транспортно - експедиційне обслуговування) від 24.07.2018 року в частині своєчасної оплати наданих позивачем послуг з організації міжнародного перевезення вантажу, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість у вказаній сумі, за наявності якої позивачем нарахована пеня, проценти річних та втрати від інфляції.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.06.2019 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Через відділ діловодства суду 09.07.2019 року від позивача надійшла заява № 51 від 08.07.2019 року про усунення недоліків позовної заяви, розглянувши яку суд встановив, що недоліки позовної заяви, які зумовили залишення її без руху, позивачем усунено.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.07.2019 року, з урахуванням заяви № 51 від 08.07.2019 року про усунення недоліків позовної заяви, останню прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/8150/19; постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

Про відкриття провадження у справі № 910/8150/19 та про його право подати відзив на позов відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 01030501380812, та з урахуванням строків, встановлених частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, а саме протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (18.07.2019 року), які також визначені судом в ухвалі від 10.07.2019, мав подати відзив на позовну заяву до 02.08.2019 включно.

Натомість, як свідчать матеріали справи, останній не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим частиною 1 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Заяв та клопотань процесуального характеру від відповідача або його представника станом на 16.09.2019 року до суду також не надходило.

Як встановлено судом, згідно поданої заяви про усунення недоліків позивач вказує про математичну помилку під час розрахунку, в зв`язку з чим просить суд стягнути з відповідача 63166,70 грн., а саме 44616,38 грн. основного боргу, 12860,41 грн. пені, 1078,12 грн. процентів річних, 4612,17 грн. втрат від інфляції, 4428,11 грн. витрат на правову допомогу та 1921,00 грн. судового збору.

Згідно приписів п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Предметом позову є матеріально - правова вимога про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу до відповідача, що кореспондується зі способами захисту цього права чи інтересу, передбаченими ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України.

Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Суд зазначає, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено у позовній заяві. Згідно зі ст. 163 ГПК України ціну позову вказує позивач. Отже, у разі прийняття судом зміни (в бік збільшення або зменшення) кількісних показників, у яких виражається позовна вимога, має місце нова ціна позову, виходячи з якої вирішується спір.

Отже, дослідивши позовну заяву та зміст заяви позивача про усунення недоліків позовної заяви, суд розцінює останню як заяву про зміну розміру позовних вимог (збільшення), а саме в частині вимог про стягнення з відповідача пені та процентів річних.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Відповідно до ч. 3 статті 252 Господарського процесуального кодексу України якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

З огляду на те, що збільшення розміру позовних вимог є правом позивача, передбаченим ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, не суперечить законодавству та не порушує чиї-небудь права та охоронювані законом інтереси, зокрема, процесуальні права відповідача, передбачені ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, а саме останньому було надано можливість надання заперечень щодо нового розміру предмета позову та наведенні його доводів при розгляді даної справи, заява позивача про збільшення розміру позовних вимог відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 46, 170 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, до неї додано докази направлення примірника такої заяви відповідачу по справі, а також зважаючи на те, що вказана заява подана до суду до початку першого судового засідання у справі (розгляду справи по суті), відповідна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріон Логістікс Інтернешнл" прийнята судом до розгляду, у зв`язку з чим має місце нова ціна позову, з урахуванням якої здійснюється розгляд спору.

Суд наголошує, що згідно приписів ч. 1 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Частиною 3 статті 2 ГПК України передбачено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, пропорційність та диспозитивність.

Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Разом з тим суд зазначає, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

При цьому розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (справи "Фрідлендер проти Франції", "Федіна проти України", "Матіка проти Румунії", "Літоселітіс проти Греції").

Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що очевидно, для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Суд неодноразово визнавав, що неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо (рішення у справі "Штеґмюллер проти Авторії"). Таким чином, у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.

Враховуючи вищенаведені положення Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням наданих сторонами заяв по суті справи та доказів, з метою всебічного, повного та об`єктивного розгляду судом всіх обставин, які мають істотне значення для вирішення спору, та надання сторонам можливості реалізувати право на доведення своєї правової позиції у спорі, в тому числі шляхом подання додаткових доказів по справі, з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, суд дійшов до висновку про необхідність здійснення розгляду справи № 910/8150/19 у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

В свою чергу, на виконання завдання господарського судочинства, передбаченого ст. 2 ГПК України, щодо своєчасного вирішення судом спорів, суд вбачає за необхідне одночасно з призначення судового засіданні у справі витребувати у позивача та відповідача додаткові докази, що мають значення для правильного вирішення спору.

Керуючись ст.ст. 234, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Судове засідання (розгляд справи по суті) призначити на 26.09.19 о 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 10 .

2. Зобов`язати позивача надати через канцелярію суду в строк до 23.09.2019 року включно (або письмові пояснення в разі неможливості такого надання):

- належні та допустимі докази на підтвердження направлення на адресу відповідача та отримання /неотримання останнім акту надання послуг № 650 від 31.08.2018 року, рахунку на оплату № 668 від 28.08.2018 року та СМR № 005684 від 03.08.2018 року відповідно до п.6.10 договору № 24/07/2018-2 про організацію автомобільних перевезень вантажів (про транспортно - експедиційне обслуговування) від 24.07.2018 року;

- належним чином засвідчену копію акту про пошкодження вантажу від 31.08.2018 року, зазначеного в п. 24 СМR № 005684 від 03.08.2018 року;

- належні та допустимі докази на підтвердження направлення на адресу відповідача та отримання/неотримання останнім претензії № 26 від 13.09.2018 року;

3. Зобов`язати відповідача надати через канцелярію суду в строк до 23.09.2019 року включно (або письмові пояснення в разі неможливості такого надання):

- належні та допустимі докази на підтвердження отримання від позивача акту надання послуг № 650 від 31.08.2018 року, рахунку на оплату № 668 від 28.08.2018 року та СМR № 005684 від 03.08.2018 року відповідно до п.6.10 договору № 24/07/2018-2 про організацію автомобільних перевезень вантажів (про транспортно - експедиційне обслуговування) від 24.07.2018 року;

- належним чином засвідчену копію акту про пошкодження вантажу від 31.08.2018 року, зазначеного в п. 24 СМR № 005684 від 03.08.2018року;

- письмові пояснення щодо наявності/відсутності звернення до позивача із запереченнями щодо кількості, якості та строків доставлення вантажу;

4. Повідомити учасників справи, що усі заяви по суті справи, пояснення, розрахунки можуть бути подані до суду у строк до 23.09.2019 (включно) .

5. Повідомити учасників справи про судове засідання. В разі явки представників в судове засідання у відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

6. Сторонам виконати вимоги ухвали Господарського суду міста Києва від 10.07.2019 року про відкриття провадження у справі № 910/8150/19.

Ухвала набирає законної сили 16.09.2019 року та оскарженню не підлягає.

Суддя А.М.Селівон

До відома сторін: ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щоп`ятниці з 14.00 до 16.00 год. у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності завчасно поданого через канцелярію суду клопотання. У разі з`явлення представника до суду для ознайомлення з матеріалами справи, останній повинен при собі мати документ, що посвідчує особу та документ, що підтверджує його повноваження (оригінал для огляду та його копію для долучення до матеріалів справи).

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.09.2019
Оприлюднено18.09.2019
Номер документу84283255
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8150/19

Ухвала від 23.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 05.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Марченко О.В.

Рішення від 23.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Рішення від 11.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 09.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 06.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 02.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

Ухвала від 16.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні