Справа № 449/28/18
УХВАЛА
19.07.2019 м.Перемишляни
Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Перемишляни Львівської області клопотання в.о. начальника установи-начальника арештного дому ОСОБА_4 про роз`яснення вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р.,-
встановив:
в.о. начальника установи-начальника арештного дому ОСОБА_4 , звернувся до Перемишлянського районного суду Львівської області із клопотанням про роз`яснення вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р..
Клопотання обґрунтовує тим, що в установі відбуває покарання засуджений ОСОБА_5 , 1994 р. н., згідно вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р..
У резолютивній частині вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р., не зазначено дату з якої слід відраховувати початок строку покарання,
Також у резолютивній частині вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 зазначено: «Зарахувати ОСОБА_5 в строк відбуття покарання термін його попереднього ув`язнення з 03.06.2017 по день вступу вироку в законну силу включно за правилами ч.5 ст. 72 КК України ( в редакції Закону України №838-VIII від 26.11.2015) з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі».
У зв`язку з тим, що засуджений ОСОБА_5 в період з 11.10.2017 по 01.11.2017 та з 11.04.2018 по 23.05.2018 перебував у колонії на виконання вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 15.08.2017 та на виконання вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 18.12.2017 та на підставі ст. 380 КПК України просить роз`яснити чи зараховувати або не зараховувати період перебування ОСОБА_5 у державній установі «Личаківська виправна колонія(№30)» період з 11.10.2017 по 01.11.2017 та з 11.04.2018 по 23.05.2018, оскільки ОСОБА_5 в зазначені проміжки часу не перебував у місцях попереднього ув`язнення, а перебував в виправній колонії, що згідно ст. 4 Закону України «Про попереднє ув`язнення» не є місцем попереднього ув`язнення.
Враховуючи вищезазначенета напідставі ст.ст.537,539,380 КПК Українипросить:уточнити дату початку строку покарання і роз`яснити, як зараховувати термін попереднього ув`язнення.
Окрім цього, 26.06.2019 р., на адресу Перемишлянського районного суду Львівської області надійшло також клопотання від в.о. начальника установи-начальника арештного дому ОСОБА_4 про уточнення вироку Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р., оскільки в резолютивні частині вироку суду від 23.11.2018 р., не зазначено за яким саме вироком шляхом часткового зарахування відбутого покарання з урахуванням положень ч.4 ст.70 КК України призначено остаточне покарання засудженому ОСОБА_5 .
Учасники провадження в судове засідання не з`явилися, про час розгляду заяви повідомлялися належним чином. Від засудженого надійшло клопотання про розгляд такого без його участі. Їх неявка не являється перешкодою для розгляду клопотання по суті.
Прокурор ОСОБА_3 , в судовому засіданні не заперечував проти задоволення даного клопотання.
Суд, заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що клопотання в.о.начальника установи-начальникаарештного дому ОСОБА_4 обґрунтоване та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1ст. 537КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, вирішує питання пов`язані з виконанням вироку.
Згідно ч. 1ст. 380 КПК Україниякщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
За змістом наведеної норми закону роз`ясненню підлягає лише незрозуміле судове рішення у більш ясній та зрозумілій формі. У ході роз`яснення суд повинен тлумачити юридичні терміни, а не загальновживані слова.
Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення.
Суддя звертає увагу на те, що за заявою про роз`яснення судового рішення суд не може змінювати змісту постановленого ним рішення, сама суть роз`яснення рішення суду полягає в тому, що суд не повинен давати відповідь на питання щодо його правомірності чи законності, він лише повинен пояснити положення постановленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, або є незрозумілими для зацікавлених осіб, що позбавляє їх можливості його реалізації.
Відповідно до п. 14 ч.1ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд має право вирішувати питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Судом встановлено, що вироком Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р., ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.185 КК України і призначено йому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ч.1, 4 ст.70 КК України, шляхом частково зарахування відбутого покарання, остаточно визначено покарання ОСОБА_5 у виді 4 (чотирьох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі.
ОСОБА_5 , зараховано в строк відбуття покарання термін його попереднього ув`язнення з 03.06.2017 року по день вступу вироку в законну силу включно за правилами ч.5 ст. 72 КК України (в редакції Закону України № 838-VIII від 26.11.2015 року) з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
Згідно Ухвали Перемишлянського районного суду Львівської області від 21.09.2018 року, матеріали кримінального провадження № 449/28/18 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України, об`єднано з кримінальним провадженням № № 449/120/18, по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 та ч.2 ст.185 КК України в одне провадження.
За правилами частини 2статті 197 Кримінального процесуального кодексу України, строк тримання під вартою обчислюється з моменту взяття під варту, а якщо взяттю під варту передувало затримання підозрюваного, обвинуваченого - з моменту затримання.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_5 , затриманий 03 червня 2017 року, тому строк відбуття покарання ОСОБА_5 слід рахувати з часу його затримання, тобто з 03 червня 2017 року.
Згідно ст. 1 Закону України «Про попереднє ув`язнення», попереднє ув`язнення є запобіжним заходом, який у випадках, передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України, застосовується щодо підозрюваного, обвинуваченого, (підсудного) та засудженого, вирок щодо якого не набрав законної сили.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про попереднє ув`язнення», ізолятори тимчасового тримання та слідчі ізолятори є місцями попереднього ув`язнення.
Таким чином, до строку попереднього ув`язнення особи має включатись весь час з моменту її фактичного затримання з підстав та у порядку, визначенихКримінальним процесуальним кодексом України, до моменту набрання законної сили вироком, яким ця особа засуджена.
У відповідності до ч.1ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Частиною 5ст. 72 КК України(у редакціїЗакону України від 26.11.2015 №838) зарахування судом строку попереднього ув`язнення у разі засудженнядо позбавленняволів межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув`язнення, проводиться з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі. У строк попереднього ув`язнення включається строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду; затримання особи на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання;тримання особи під вартою як запобіжний захід, обраний суддею, судом на стадії досудового розслідування або під час судового розгляду кримінального провадження; перебування обвинуваченого у відповідному стаціонарному медичному закладі при проведенні судово-медичної або судово-психіатричної експертизи;перебування особи, яка відбуває покарання, в установах попереднього ув`язнення для проведення слідчих дій або участі у судовому розгляді кримінального провадження.
Відповідно Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання»від 26.11.2015 року№ 838-VІІІчастина 5ст. 72 КК Українибула викладена в наступній редакції: зарахування судом строку попереднього ув`язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув`язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
Вказана редакція ч. 5ст. 72 КК Українидіяла до 21 червня 2017 року.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст.532КПК Українивирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 4 Закону України «Про попереднє ув`язнення» установами для тримання осіб, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою або до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, є слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби України, гауптвахти Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. В окремих випадках, що визначаються потребою в проведенні слідчих дій, ці особи можуть перебувати в ізоляторах тимчасового тримання.
Відтак, вказаний у клопотанні період не може вважатися попереднім ув`язненням.
Тому, враховуючи викладене таберучи до уваги те, що вирок Перемишлянського районного суду Львівської області від 23.11.2018 р., яким ОСОБА_5 визначено покаранняу виді4(чотирьох)років 3(трьох)місяців позбавленняволінабрав законної сили, що є підставою для його виконання, клопотання необхідно задовольнити та роз`яснити, що відповідно до ч. 5ст.72 КК Українив редакціїЗакону України №838-VІІІ від 26.11.2015 року, необхідно зарахувати засудженому ОСОБА_5 в строк відбування покарання строк попереднього ув`язнення з 03.06.2017 року по 21.02.2019 року та уточнити дату початку строку відбуття покарання з моменту затримання ОСОБА_5 , зазначивши, що початок строку необхідно рахувати з 03.06.2017 р., при цьому строки покарання засудженому ОСОБА_5 з «11.10.2017 року по 01.11.2017 року» та з «11.04.2018 року по 23.05.2018 року», протягом яких останній перебував у державній установі «Личаківська виправна колонія №30», слід рахувати на загальних підставах, тобтоіз розрахунку один день ув`язнення за один день позбавлення волі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.380,537,539 КПК України, суд-
ухвалив:
клопотання в.о. начальника установи-начальника арештного дому ОСОБА_4 - задовольнити.
Роз`яснити, що початок строку відбуття покарання ОСОБА_5 , необхідно рахувати з моменту фактичного його затримання, а саме з 03.06.2017 року, при цьому строки відбуття покарання засудженому ОСОБА_5 з «11.10.2017 року по 01.11.2017 року» та з «11.04.2018 року по 23.05.2018 року» слід рахувати на загальних підставах, тобтоіз розрахунку один день ув`язнення за один день позбавлення волі.
Уточнити резолютивну частину вироку Перемишлянського районного суду Львівської обалсті від 23.11.2018 року, зазначивши, що на підставі ч.1, 4 ст.70 КК України, шляхом частково зарахування відбутого покарання згідно вироку Перемишлянського районного суду Львівської обалсті від 29.01.2018 р., остаточно визначити покарання ОСОБА_5 у виді 4 (чотирох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі.
Копію ухвали направити до Державної установи «Личаківська виправна колонія (№30)», для виконання.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Львівського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Перемишлянський районнийсуд Львівської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Суддя ОСОБА_1
Суд | Перемишлянський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84314108 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Перемишлянський районний суд Львівської області
Борняк Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні