Ухвала
від 12.09.2019 по справі 136/1395/19
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/1395/19

провадження № 2/136/441/19

УХВАЛА

іменем України

12 вересня 2019 року м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області в особі Липовецького міського відділення про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду із вищевказаним позовом до відповідача.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі судом встановлено, що позов не відповідає вимогам ЦПК України з огляду на таке.

Так, правилами ст.48 ЦПК України передбачено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи , а також держава.

Відповідно до приписів п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, у позові має бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб ) їх місцезнаходження (для юридичних осіб) поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП та громадських формувань за кодом зазначеним позивачем у позові (ЄДРПОУ - 41436266) записів не знайдено, отож зазначена у позові особа не є юридичною особою, тому не може бути відповідачем.

Судом також встановлено, що у прохальній частині позову позивач просить суд стягнути на її користь грошові кошти із Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Вінницької області, однак статус особи у справі позивачем не визначено, а позову до неї не пред`явлено, відтак такі вимоги позивачеві слід конкретизувати.

Крім цього, за приписами п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, у позові позивачем зазначено ціну позову, утім не надано обґрунтований розрахунок сум, що підлягають до стягнення.

Також судом встановлено, що позов не містить відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат , які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (ст.175 ЦПК)..

Крім цього, судом встановлено, що позивач просить суд відстрочити сплату судового збору враховуючи її майновий стан, утім доказів на підтвердження її важкого матеріального становища до позову не додано, у той час як судове рішення не може ґрунтуватись на припущеннях. В іншому випадку позивачеві слід сплатити суму судового збору, що визначена за ставками зазначеними в Законі України Про судовий збір чи зазначити підстави звільнення від сплати судового збору.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на те, що нормами чинного законодавства не передбачено можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою, яка не відповідає вимогам закону, тому суд надає позивачеві строк для усунення зазначених вище недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 260 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області в особі Липовецького міського відділення про стягнення коштів, - залишити без руху надавши позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що якщо позивач не усунить недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною і повернеться позивачеві.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Д.Т. Кривенко

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення12.09.2019
Оприлюднено18.09.2019
Номер документу84320923
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —136/1395/19

Ухвала від 18.10.2019

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 12.09.2019

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні