Ухвала
від 12.07.2019 по справі 522/10947/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/10947/18

Провадження по справі № 1-кс/522/13443/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2019 року місто Одеса

Слідчий суддяПриморського районногосуду м.Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого СВ Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВПортофранківського ВППриморського ВПв м.Одесі ГУНПв Одеськійобласті ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням, про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018162500001553 від 19.06.2018 року.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є керівником фірми «Альбіна» у вигляді Приватного сільськогосподарського підприємства код ЄДРПОУ 31272854, юридична адреса: Одеська область, Ширяєвський район, село Григорівка, вулиця Дружби, будинок 18, призначений на посаду директора вказаного підприємства на підставі Наказу №1 від 23 листопада 2017 року, згідно рішення №1 засновника фірми «Альбіна» у вигляді приватного сільськогосподарського підприємства від 21 листопада 2017 року.

Відповідно до статуту приватного сільськогосподарського підприємства «Альбіна» затвердженого рішенням №1 засновника від 21 листопада 2017 року:

п.2. визначено - Цілі та предмет діяльності є:

п.п.2.1. Підприємство створено з метою вирішення економічних і соціальних проблем та одержання прибутку;

п.2.2. Цілі та предмет діяльності є:

п.п.2.2.1. Оптова та роздрібна реалізація продукції власного та не власного виробництва, комісійна і комерційна торгівля;

п.п.2.2.4. Вирощування зернових, технічних та решти культур не віднесених до інших класів рослинництва;

п.5. Визначено - Господарську діяльність:

п.п. 5.1. Господарська діяльність Підприємства здійснюється на основі укладених договорів.

п.п. 5.5. Для здійснення діяльності, передбаченої статутом Підприємство має право набувати, брати в оренду як в Україні так і за кордоном необхідне майно для здійснення своєї господарської діяльності;

п.7. Визначено Управління Підприємством:

п.п. 7.1. Управління Підприємством здійснюється засновником або призначеним ним директором.

п.п. 7.5. визначено до компетенції директора Підприємства входить оперативне керівництво діяльністю Підприємством, укладання угод від імені Підприємства.

Згідно ст.14 Конституції України, визначено, що - земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, право власності на яку гарантується та набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до Закону.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Статтею 202 Цивільного кодексу України визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтею 203 Цивільного кодексу передбачено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, а саме: зміст правочину не може суперечити Цивільному Кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам та має вчинятися у формі, встановленій Законом.

Частиною 1 статті 210 Цивільного кодексу України визначено, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених Законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

Статтею 80 Земельного кодексу України, визначено, що суб`єктами права власності на землю є: громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності; територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.

В частині 1 статті 82 Земельного Кодексу України зазначено, що юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі: придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу; прийняття спадщини; виникнення інших підстав, передбачених Законом.

Положенням ч.1 та ч.2 ст.116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Статтями 125 та 126 Земельного кодексу України, вказано, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Згідно ст.2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Так, наприкінці 2017 року більш точної дати та часу не встановлено, у ОСОБА_6 , який обіймав посаду директора приватного сільськогосподарського підприємства «Альбіна» (ЄДРПОУ 31272854), діяльність якого спрямована на вирощування зернових, технічних та решти культур не віднесених до інших класів рослинництва та оптова, роздрібна реалізація продукції власного та не власного виробництва, комісійна і комерційна торгівля, знаючи про наявність земельних ділянок площею 284,68 га на території Олександрівської сільської ради за межами населеного пункту та площею 126,8795 га на території Чогодарівської сільської ради за межами населеного пункту, що перебувають у державній формі власності, які можливо використати для вирощування сільськогосподарської продукції шляхом обробки, посіву, та збору врожаю, не маючи при цьому укладених та зареєстрованих в передбаченому законом порядку щодо вказаних земельних ділянок правочинів, виник злочинний намір направлений на самовільне зайняття вказаних земельних ділянок ПСП «Альбіна» та, як результат особистого збагачення за рахунок збільшення прибутків підприємства.

Приступивши до реалізації свого злочинного наміру направленого на самовільне зайняття земельних ділянок, з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправність своїх дій, бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді самовільного зайняття земельних ділянок, ОСОБА_6 обіймаючи посаду директора приватного сільськогосподарського підприємства «Альбіна» (ЄДРПОУ 31272854), в порушення вимог ст.14 Конституції України, згідно з якою земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, право власності на яку гарантується та набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до Закону, за відсутності будь-яких підстав набуття права на землю, передбачених ст.116 Земельного кодексу України, відповідно до якої громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України, або за результатами аукціону, нехтуючи вимогами ч.1 ст. 82 Земельного кодексу України згідно з якою юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі: придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу; прийняття спадщини; виникнення інших підстав, передбачених Законом, в порушення вимог статей 125 та 126 Земельного кодексу України, згідно з яким право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», тобто за відсутності будь-яких законних підстав, достеменно знаючи, що він не має права використовувати земельні ділянки державної форми власності сільськогосподарського призначення, які розташовані на території Олександрівської сільської ради Ширяївського району Одеської області, загальною площею 284,68 га (за межами населених пунктів) та земельні ділянки державної форми власності, які розташовані на території Чогодарівської сільської ради Ширяївського району Одеської області, загальною площею 126,8795 га. ОСОБА_6 , в продовж 2018 року, більш точної дати та часу під час досудового слідства не встановлено, в супереч встановленому законом порядку, здійснив самовільний захват вказаних земельних ділянок.

Так, в першій половині 2018 року, більш точна дата та час не встановлені, ОСОБА_6 , залучивши працівників ПСП «Альбіна», інших найманих працівників, а також з використанням техніки підприємства та уклавши угоди на використання іншої сільськогосподарської техніки, власники яких не були попереджені про те, що ПСП «Альбіна» не має законних підстав для використання вказаних земельних ділянок, та були переконані у законності своїх, тим самим виключаючи їх співучасть у скоєнні злочину, організував проведення робіт направлених на обробіток та безпосереднього засіву, вищевказаних земельних ділянок, забезпечивши їх прибуття та надавши посівне насіння різних сільськогосподарських культур (соняшнику, пшениці, ячменю та кукурудзи), паливо-мастильні матеріали, та інші необхідні засоби.

Продовжуючи свої злочинні дії, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, продажу сільськогосподарської продукції, яка була вирощена на самовільно зайнятих земельних ділянках державної форми власності сільськогосподарського призначення, які розташовані на території Олександрівської сільської ради Ширяївського району Одеської області, загальною площею 284,68 га (за межами населених пунктів) та на території Чогодарівської сільської ради Ширяївського району Одеської області, загальною площею 126,8795 га., ОСОБА_6 , залучивши працівників ПСП «Альбіна», інших найманих працівників, які не діяли як співучасники злочину, оскільки були переконані у законності своїх дій, а також з використанням техніки підприємства та уклавши угоди на використання іншої сільськогосподарської техніки, власники яких не попереджені про те, що ПСП «Альбіна» не має законних підстав для використання вказаних земельних ділянок, та були переконані у законності своїх дій, забезпечив їх прибуття та організував проведення робіт направлених на збір врожаю зерна сільськогосподарських культур (кукурудзи, соняшнику, ячменю та пшениці), які були вирощені на самовільно зайнятих земельних ділянках державної форми власності (за межами населеного пункту), які межують з земельними ділянками з кадастровими номери: №5125480300:01:002:0106; №5125480300:01:002:0113; №5125480300:01:001:0090; №5125482500:01:002:0090; №5125480300:01:002:0250; №5125485900:01:002:0251; №5125485900:01:002:0083; №5125480300:01:002:0075; №5125480300:01:002:0004; №5125480300:01:002:0080; №5125480300:01:002:0351; №5125485900:01:001:0480; №5125455100:01:005:0281; №5125485900:01:001:0422; №5125485900:01:001:0314; №5125480300:01:002:0167; №5125480300:01:002:0169; №5125480300:01:002:0017; №5125480300:01:002:0018; №5125480300:01:002:0069; №5125485900:01:002:0077; №5125485900:01:002:0064; №5125485900:01:002:0077; №5125485900:01:002:0082; №5125485900:01:002:0004; №5125480300:01:002:0321; №5125480300:01:001:0364; №5125480300:01:001:0327; №5125485900:01:002:0067; №5125485900:01:002:0246; №5125480300:01:002:0195; №5125480300:01:002:0250; №5125482500:01:001:0113; №5120283900:01:002:0122; №5125480300:01:001:0153; №5125485900:01:002:0017; №5125485900:01:002:0018; №5125480300:01:001:0228; №5125480300:01:002:0223; №5125480300:01:002:0247; № 5125480300:01:002:0122 №5125480300:01:002:0248; площею 284,68 га. на території Олександрівської сільської ради (за межами населеного пункту) Ширяївського району Одеської області та земельної ділянки площею 126,8795 га. на території Чогодарівської сільської ради (за межами населеного пункту) Ширяївського району Одеської області, чим спричинив державі в особі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області значної шкоди, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, яка полягає у самовільному використанні землі, як національного багатства, з порушенням вимог чинного законодавства, на загальну суму 563 276, 80 гривень (розрахунок: 389 624, 44 + 173 652, 36 =563 276, 80 гривень), яка розрахована відповідно до Методики визначення розміру шкоди, затвердженої Постановою Кабінету міністрів України від 25.07.2007 № 963.

Таким чином ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України, а саме самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику.

13 червня 2019 року ОСОБА_6 , повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України.

20 червня 2019 року ОСОБА_6 , повідомлено про закінчення досудового розслідування початку виконання вимог передбачених ст.290 КПК України.

З метою виконання вимог передбачених ст.290 КПК України підозрюваний ОСОБА_6 на виклики до СВ Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області не реагує, що підтверджується:

Повідомленням про виклик від 20.06.2019, від 24.06.2019, 26.06.2019, по телефону за номером захисника ОСОБА_4 НОМЕР_1 ,та в судовому засіданні Апеляційному суді Одеської області безпосередньо захиснику ОСОБА_4 24.06.2019, під звукофікацію.

Крім того, при розгляді клопотання про встановлення строку обмеження ознайомлення з матеріалами кримінального провадження також під протокол судового засідання від 03.07.2019 під головуванням судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 було повідомлено підозрюваному ОСОБА_7 та захиснику ОСОБА_8 про відкриття матеріалів кримінального провадження за № 12018162500001553 від «19».06.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України, відповідно до вимог ст. 290 КПК України, належним чином.

Крім того, повторно 04.07.2019 підозрюваному ОСОБА_7 та захиснику ОСОБА_8 , спрямовано повідомлення поштовим зв`язком ( поштою та на електронну скриньку за номером, який відкритий в загальному доступі Адвокатів України ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про відкриття матеріалів кримінального провадження відповідно до вимог ст. 290 КПК України, копії додається.

Однак, вказані особи, до теперішнього часу не прибули за викликом та відмовляються знайомитися з матеріалами кримінального провадження .

З огляду на викладене слідство приходить до висновку, що у сукупності дій підозрюваний ОСОБА_6 та його захисника ОСОБА_4 , навмисно уникають від виконання передбачених законом процесуальних дій по кримінальному провадженню не прибуваючи до СВ Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області для виконання з ними вимог передбачених ст.290 КПК України, таким чином намагається уникнути кримінальної відповідальності за скоєне кримінальне правопорушення.

Позиція учасників судового розгляду.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого та просив його задовольнити в повному обсязі.

Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, посилаючись на те, що в рамках вказаного кримінального провадження призначена експертиза.

Заслухавши прокурора, захисника, підозрюваного, а також дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Мотиви суду.

Відповідно до ч.10 ст.290 КПК України, сторонам кримінального провадження, потерпілому надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов`язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів з дня його надходження до суду з повідомленням сторін кримінального провадження.

В судовому засіданні встановлено, що слідчого СВ Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12018162500001553 від 19.06.2018 року за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України.

13 червня 2019 року ОСОБА_6 , повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України.

20 червня 2019 року ОСОБА_6 , повідомлено про закінчення досудового розслідування початку виконання вимог передбачених ст.290 КПК України.

З метою виконання вимог передбачених ст.290 КПК України підозрюваний ОСОБА_6 на виклики до СВ Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області не реагує, що підтверджується:

Повідомленням про виклик від 20.06.2019, від 24.06.2019, 26.06.2019, по телефону за номером захисника ОСОБА_4 НОМЕР_1 ,та в судовому засіданні Апеляційному суді Одеської області безпосередньо захиснику ОСОБА_4 24.06.2019, під звукофікацію.

Крім того, при розгляді клопотання про встановлення строку обмеження ознайомлення з матеріалами кримінального провадження також під протокол судового засідання від 03.07.2019 під головуванням судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 було повідомлено підозрюваному ОСОБА_7 та захиснику ОСОБА_8 про відкриття матеріалів кримінального провадження за № 12018162500001553 від «19».06.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України, відповідно до вимог ст. 290 КПК України, належним чином.

У зв`язку з вищевикладеним, слідчий суддя вважає за необхідне, з урахуванням обсягу матеріалів кримінального провадження, задовольнити клопотання та встановити строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження № 12018162500001553 від 19.06.2018 року підозрюваному ОСОБА_6 з 12.07.2019 року по 23.07.2019 року включно, так як має місце зволікання ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Слідчий суддя вважає, що не проведення призначеної судом експертизи ніяким чином не впливає на строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Керуючись ч.10 ст.290 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, задовольнити частково.

Встановити строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження № 12018162500001553 від 19.06.2018 року підозрюваному ОСОБА_7 та захиснику ОСОБА_4 від 19.06.2018 року, у період часу з 12.07.2019 року до 23.07.2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

12.07.2019

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу84325359
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —522/10947/18

Ухвала від 03.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 03.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 29.12.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 29.12.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 18.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Куцаров В. І.

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 18.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Куцаров В. І.

Ухвала від 03.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 04.07.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні