Ухвала
від 12.09.2019 по справі 308/9491/19
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/9491/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,за участюслідчого ОСОБА_3 ,розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгород клопотання слідчого у кримінальному провадженні №42019070000000101 старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий у кримінальному провадженні№42019070000000101 старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що службові особи ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів (з дислокацією у Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства) створили та впровадили у дію протиправний механізм легалізації незаконно отриманої деревини, що полягав у подвійному використанні товарно-транспортних накладних афілійованими комерційними структурами.

Згідно наданої інформації за результатами виконання доручення співробітниками Управління СБ України в Закарпатській області від 06.06.2019 за №58/8-1353, що суб`єкти господарювання проводять на території Закарпатської області господарську діяльність у сфері переробки деревини, при цьому згідно окремих нормативних заборон та об`єктивних факторів зменшення обсягів заготівель, операції з деревиною для суб`єктів господарювання є обмеженими. Однак, з метою ухилення від зазначених обмежень, посадові особи вказаних підприємств використовують прогалини законодавства та матеріальну зацікавленість посадових осіб ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів. Так, керівник відділення ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» використовуючи службове становище на постійній основі, надає останнім товарно транспортні накладні подані іншими суб`єктами господарювання, в яких наявні не використанні об`єми деревини (зазвичай залишки становлять 1-3 кб.м), а також підробляє документацію щодо продажу підприємцями регіону зазначених об`ємів деревини на користь ТОВ «Лемн-УА» та ТОВ «Лемн.УА». За оперативною інформацією фіктивні перехідні товарно транспортні накладні використовуються ТОВ «Лемн-УА» та ТОВ «Лемн.УА» для експорту дров паливних у вигляді колод (код УКТЗЕД 4401) до країн ЄС. Так, фіктивні товарно транспортні накладні ТОВ «Лемн-УА» видано наступними суб`єктами господарювання: ФОП ОСОБА_5 , ТОВ «Томаш В.І.», ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 .

Встановлено, що засновниками товариства з обмеженою відповідальністю «Лемн-УА» (ідентифікаційний код юридичної особи - 41024337) являються Стратулат Іоніке Віорел та ОСОБА_9 , місцезнаходження товариства Тячівський район, смт. Солотвино, урочище Рибник, будинок 2. Засновниками товариства з обмеженою відповідальністю «Лемн.УА» (ідентифікаційний код юридичної особи - 40242233) являються Стратулат Іоніке Віорел, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , місцезнаходження товариства Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Леніна, 34.

Крім цього,на виконаннядоручення співробітникамиУправління СБУкраїни вЗакарпатській областіотримано інформаціющодо фактичногомісцезнаходження виробничихпотужностей зпереробки деревини(пилорами)ТОВ «Лемн-УА»та ТОВ«Лемн.УА».Зокрема встановлено,що територіята виробничіпотужності товаристваз обмеженоювідповідальністю «Лемн-УА»(ідентифікаційнийкод юридичноїособи -41024337)та товаристваз обмеженоювідповідальністю «Лемн.УА»(ідентифікаційнийкод юридичноїособи -40242233)знаходиться заадресою:Закарпатська область,Тячівський район,смт.Солотвино,вул.Підмагура,б/н.Земельна ділянка,на якійзнаходиться територіяпідприємства неоформлена належнимчином,через щоінформація удержавному земельномукадастрі пронеї відсутня.Крім того,отримані данівказують нате,що вадресі відсутнійконкретний реєстраційнийномер.У зв`язкуз вищевикладеним,ідентифікувати ділянкуна якійзнаходяться переробніцехи ТОВ«Лемн-УА»та ТОВ«Лемн.УА»можливо лишеза GPSкоординатами згідноінтернет сервісуGooglemaps:N:47.9591387,Е:23.8820297.За оперативною інформацією за вказаною адресою можуть знаходитися предмети та документи, що містять відомості про обставини кримінального правопорушення, зокрема: товарно транспортні накладні на лісоматеріали після їх реалізації приватним підприємцям, печатки та штампи суб`єктів господарювання, які використовувалися для підроблення товарно транспортних накладних, комп`ютери, ПЕОМ (комп`ютер, ноутбук, планшет), які використовувалися для внесення неправдивих відомостей до документів та виготовлення підроблених документів, а також, які використовуються під час спілкування з спільниками вчиненого злочину через програмне забезпечення «Скайп» та на яких можуть знаходитися електронна переписка щодо вищевказаних документів, документальні матеріали, записники з даними щодо розрахунків за незаконно реалізовані лісоматеріали та номерами мобільних телефонів спільників вчинюваного злочину тощо.

Приймаючи до уваги те, що під час проведення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення отримано достатньо інформації про те, що за місцем фактичного місцезнаходження виробничих потужностей з переробки деревини (пилорами) ТОВ «Лемн-УА» та ТОВ «Лемн.УА» за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, вул. Підмагура, б/н, можуть знаходитись комп`ютерна техніка ( комп`ютери, ноутбуки, гаджети, флешкарти тощо) на якій містяться електронні файли щодо придбання та реалізації лісо деревини за підробленими товарно транспортними та перехідними накладними та з допомогою якої виготовлялися підроблені документи на лісодеревину, сертифікати походження лісо деревини за 2017-2018 роки, товарно-транспортні та перехідні накладні щодо придбання та реалізації лісо деревини за 2017-2018 роки, чорнові списки, нотатки щодо отримання лісодеревини, експортна документація щодо лісодеревини, договори купівлі-продажу лісодеревини за 2017-2018 роки, - які являються речовими доказами у даному кримінальному провадженні, оскільки є знаряддям вчинення злочину та підпадають під критерії, визначені статтею 98 КПК України, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , та з метою виявлення, фіксації, відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання комп`ютерної техніки ( комп`ютери, ноутбуки, гаджети, флешкарти тощо) на якій містяться електронні файли щодо придбання та реалізації лісодеревини за підробленими товарно транспортними та перехідними накладними та за допомогою якої виготовлялися підроблені документи на лісодеревину, сертифікатів походження лісо деревини за 2017-2018 роки, товарно-транспортних та перехідних накладних щодо придбання та реалізації лісодеревини за 2017-2018 роки, чорнових списків, нотатків щодо отримання лісодеревини, експортної документації щодо лісодеревини, договорів купівлі-продажу лісодеревини за 2017-2018 роки.

В судовомузасіданні слідчийклопотання підтримавта просивйого задовольнитиз підставта мотивів,викладених уклопотанні.Надав поясненняаналогічні викладениму клопотанні.Вказала нате,що вжитими заходамивстановлено,що земельна ділянкана якійзнаходиться територіяпідприємства неоформлена належнимчином,інформація удержавному земельномукадастрі відсутня. Ідентифікувати земельнуділянку можливоза GPS координатами.На виконаннядоручення співробітникамиУправління СБУкраїни вЗакарпатській областіотримано інформаціющодо фактичногомісцезнаходження виробничихпотужностей зпереробки деревини(пилорами)ТОВ «Лемн-УА»та ТОВ«Лемн.УА».Зокрема встановлено,що територіята виробничіпотужності товаристваз обмеженоювідповідальністю «Лемн-УА»(ідентифікаційнийкод юридичноїособи -41024337)та товаристваз обмеженоювідповідальністю «Лемн.УА»(ідентифікаційний код юридичної особи - 40242233) знаходиться за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Підмагура, б/н.

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали додані до нього, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.234КПКУкраїни обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Частиною 3 ст.234КПКУкраїни визначено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Згідно п.п. 4, 5, 6 ч.3 ст. 234 КПК України клопотання слідчого, погоджене з прокурором, повинне містити відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи (ч.5 ст.234 КПК України).

Витягом з кримінального провадження №42019070000000101 від 18 квітня 2019 року підтверджено, що органом досудового розслідування ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що в ході досудового розслідування перевіряються обставини, які свідчать про можливу причетність до вчинення кримінального правопорушення, яке досліджуються в рамках даного кримінального провадження посадових осіб ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна № 180176786 від 09.09.2019 року відомості про право власності виробничих потужностейз переробкидеревини (пилорами) ТОВ «Лемн-УА»та ТОВ«Лемн.УА» за адресою:Закарпатська область,Тячівський район,смт. Солотвино, вул.Підмагура,б/н - відсутні.

Окрім того, обставини викладені слідчим в клопотанні підтверджуються: сертифікатами про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та протоколами допитів свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , та інших від 14.08.2019 року, товарно - транспортними накладними при перевезенні деревини.

Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5ст. 234 КПК України, для проведення обшуку приміщення виробничих потужностей з переробки деревини (пилорами) ТОВ «Лемн-УА» та ТОВ «Лемн.УА» за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Підмагура, б/нта всіхгосподарських приміщеннях , які відносяться до даної пилорами.

Крім цього, відповідно до ч. 2 ст.235КПКУкраїни ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Вирішуючи дане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, визнаючи порушення ст.8Конвенціїпрозахистправлюдиниіосновоположнихсвобод та констатуючи незаконність обшуку у справі «Ернст та інші проти Бельгії», Європейський суд зазначив, що ордер на проведення обшуку не містив жодної інформації про конкретні цілі та підстави для проведення обшуку, характер розслідування, точні місця проведення обшуків та про предмети, що підлягали вилученню. Таким чином, слідчі наділялися широкими повноваженнями.

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали клопотання, приймаючи до уваги, що в матеріалах клопотання та в матеріалах кримінального провадження наявні достатні підстави вважати, що за місцемфактичного місцезнаходження виробничих потужностейз переробкидеревини (пилорами) ТОВ «Лемн-УА»та ТОВ«Лемн.УА», а самеза адресою:Закарпатська область,Тячівський район,вул.Підмагура,б/н та всіх господарських приміщеннях (гараж,підвал тощо), які відносяться до даної пилорами, може знаходитись комп`ютерна техніка (комп`ютери, ноутбуки, гаджети, флешкарти тощо) на якій містяться електронні файли щодо придбання та реалізації лісодеревини за підробленими товарно транспортними та перехідними накладними та за допомогою якої виготовлялися підроблені документи на лісодеревину, сертифікати походження лісо деревини за 2017-2018 роки, товарно-транспортні та перехідні накладні щодо придбання та реалізації лісодеревини за 2017-2018 роки, чорнові списки, нотатки щодо отримання лісодеревини, експортної документації щодо лісодеревини, договори купівлі-продажу лісодеревини за 2017-2018 роки, враховуючи правові підстави для проведення обшуку, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки обшуку, розумність та співрозмірність обшуку завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, а також неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Разом з тим, слідчий суддя враховує висновки ВеликоїПалатиВерховногоСуду викладені у постанові від 14.06.2018 року у справі № 11-386 сап 18, в яких Велика ПалатаВерховногоСудузвертаєувагу,щовмотивованістьухвалислідчого судді про дозвілна проведенняобшукужитлачиіншоговолодіння особиповиннабутивмежах, які не розкривають таємницюдосудовогорозслідування,зокремавнійповинні бути наведені аргументи, щопереконалисуддюузадоволеннічивідхиленнітакогоклопотання.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого укримінальному провадженні№42019070000000101 старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку - задовольнити.

Надати сторонікримінального провадженняслідчим слідчоїгрупивідділурозслідування особливотяжкихзлочинівслідчого управлінняГУНПвЗакарпатській області,асаме: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_3 ,дозвілнапроведення обшукузамісцемфактичного місцезнаходженнявиробничихпотужностейз переробкидеревини(пилорами)ТОВ«Лемн-УА»таТОВ«Лемн.УА»,асамеза адресою:Закарпатськаобласть,Тячівськийрайон,вул.Підмагура,б/н,утомучислі увсіхгосподарськихприміщеннях (гараж,підвалтощо),яківідносяться доданоїпилорами, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання комп`ютерної техніки ( комп`ютери, ноутбуки, гаджети, флешкарти тощо) на якій містяться електронні файли щодо придбання та реалізації лісодеревини за підробленими товарно транспортними та перехідними накладними та за допомогою якої виготовлялися підроблені документи на лісодеревину, сертифікатів походження лісо деревини за 2017-2018 роки, товарно-транспортних та перехідних накладних щодо придбання та реалізації лісодеревини за 2017-2018 роки, чорнових списків, нотатків щодо отримання лісодеревини, експортної документації щодо лісодеревини, договорів купівлі-продажу лісодеревини за 2017-2018 роки.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено і проголошено 16.09.2019 року о 16 30 годині.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.09.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу84371184
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —308/9491/19

Ухвала від 15.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 11.12.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 15.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 12.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 12.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 12.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 15.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 12.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 12.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 12.11.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні