2-а-20/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2011 року Володарський районний суд Донецької області
в складі судді Доценко С.І,
при секретарі Болбат Н.І.
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Володарське адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Володарської райдержадміністрації,
в с т а н о в и в:
16.12.2010 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом за яким після усунення позивачем недоліків в позовній заяві 20.01.2011 року було відкрите скорочене провадження, яке у зв»язку з тим, що наданих сторонами доказів недостатньо, а тому 31 січня 2011 року була винесена ухвала суду про розгляд справи за загальними правилами судочинства, з викликом осіб, які приймають участь у розгляді справи. Питання про поновлення строку судом не розглядалось.
В судовому засіданні представником відповідача заявлене клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду із застосуванням наслідків ст.100 КАС України, тому що позивачем пропущений шестимісячний строк на оскарження , тому що 07.12.2009 року позивач був визнаний інвалідом 2 групи та 16грудня 2009 року йому була нарахована одноразова компенсація, розмір якої він оскаржує.
Позивач просив суд поновити строк , мотивуючи тим, що він часто хворіє і за станом здоров»я не міг звернутися досуду раніше. Компенсацію при переході від третьої групи до другої він не отримав до теперишнього часу, вона є нарахованою , але не виплаченою із-за браку коштів на рахунках відповідача, а тому він не знав про розмір нарахованої компенсації. Офіційно відповідь отримав лише в 2011 році.
Вислухавши сторони, суд вважає, що клопотання відповідача про залишення заяви без розгляду у зв»язку з пропуском позивачем строку на оскарження не підлягає задоволенню, тому що на думку суду строк позивачем пропущений з поважних причин, тому що одноразова компенсація при переході з 3 групи на 2 групу інвалідності була нарахована позивачу дійсно в 16 грудня 2009 року, але ж не виплачена до теперишнього часу , а тому позивач не знав про розмір нарахованої йому компенсації і дізнався про розмір нарахованої компенсації і про відмову провести її перерахунок відповідно до його вимог в грудні- січні 2011 року,що підтверджено листом відповідача. Окрім того він представив документи про те що він в серпні 2010 року хворів. Також до Рішення Коснтитуційного Суду України від 09.09.2010 року №19-рп/2010 справи , пов»язані з соціальними виплатами знаходились в юрисдикції цивільних судів , і до цього часу позивач мав строк звернення до суду 3 роки, а тому суд вважає, що облік строку звернення до суду для ОСОБА_3 слід рахувати з 09.09.2010 року.
Таким чином суд вважає, що строк звернення до суду був ним пропущений з поважної причини, а тому підлягає поновленню, а клопотання відповідача про застосування наслідків ст.100 КАС України задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.100 КАС України, суд-,
у х в а л и в:
Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду про оскарження дій УПСЗН Володарської райдержадміністрації про визнання їх дй незаконними та зобов»язання провести перерахунок та виплати недоотриманної суми одноразової компенсації.
Клопотання УПСЗН Володарської райдержадміністрації про залишення без розгляду позовних вимог ОСОБА_1 у зв2язку з пропуском строку залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Доценко С.І.
Суд | Володарський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2011 |
Оприлюднено | 20.09.2019 |
Номер документу | 84379190 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Володарський районний суд Донецької області
Доценко С. І.
Адміністративне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Кучерявенко С. С.
Адміністративне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Кучерявенко С. С.
Адміністративне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Бондаренко Г. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні