Ухвала
від 20.09.2019 по справі 603/570/19
МОНАСТИРИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 603/570/19

Провадження №2/603/328/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" вересня 2019 р. м. Монастириська

Монастириський районний суд Тернопільської області Галіяна І. М.

ознайомившись з матеріалами позовної заяви на предмет відповідності їх вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України по цивільній справі:

позивач: ОСОБА_1

представник позивача: адвокат Гнатишин Віра Володимирівна

відповідач: Криницька сільська рада

предмет позову: визнання права власності,

В С Т А Н О В И В:

17.09.2019 року до Монастириського районного суду Тернопільської області надійшла вказана позовна заява.

17.09.2019 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали справи передані на розгляд судді Галіяну І.М.

Підставою звернення позивача до суду з позовом про визнання права власності є відмова нотаріальної контори в видачі свідоцтва про право на спадкове майно в зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтею 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) передбачено право на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Заявами по суті справи є позовна заява яка подається до суду в письмовій формі та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 175 ЦПК України та документи, що додаються до позовної заяви у відповідності до ст. 177 ЦПК України.

Згідно ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Норми статей 175, 177 ЦПК України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Відповідно до п. 5 ч. 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, представник позивача в позовній заяві посилається на відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв`язку з тим, що відсутній правовстановлюючий документ на спадкове майно.

Як доказ відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальних дій щодо видачі ОСОБА_2 свідоцтва про право на спадщину, представником позивача до позовної заяви додано лист приватного нотаріуса Монастириського районного нотаріального округу Пивоварчук О.Є. від 12.09.2019 року №293.

Відповідно до ст. 67 ЗУ Про нотаріат свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Згідно п.23 Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка згідно п. 24 повинна бути у вигляді обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину) особа може звернутись до суду в порядку позовного провадження.

У відповідності до ч. 1, 3 Глави 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії у випадках, передбачених Законом. Нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов`язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Згідно ст. 46 ЗУ Про нотаріат , нотаріуси або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, має право витребовувати від фізичних та юридичних осіб відомості та

документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії. Відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій, повинні бути подані в строк, визначений нотаріусом. Цей строк

не може перевищувати одного місяця. Неподання відомостей та документів на вимогу нотаріуса є підставою для відкладення, зупинення вчинення нотаріальної дії або відмови у її вчиненні.

Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.

Таким чином, при зверненні до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, позивачем для підтвердження відмови нотаріуса у видачі свідоцтва на спадщину повинно бути долучено до матеріалів позовної заяви як доказ - постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, і про це повинно бути відображено у позовній заяві.

Проте, вказаної постанови позивачем не долучено до матеріалів позовної заяви та у позовній заяві про це не вказано.

За правилами визначеними ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя -,

ПОСТАНОВИВ :

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Криницької сільської ради Монастириського району Тернопільської області про прийняття спадщини - залишити без руху.

2. Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію даної ухвали направити позивачу.

4. Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя І. М. Галіян

СудМонастириський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення20.09.2019
Оприлюднено21.09.2019
Номер документу84395992
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —603/570/19

Рішення від 11.11.2019

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

Рішення від 11.11.2019

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

Ухвала від 16.10.2019

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

Ухвала від 20.09.2019

Цивільне

Монастириський районний суд Тернопільської області

Галіян І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні