Ухвала
від 20.09.2019 по справі 260/1312/19
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 вересня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1312/19

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Н.Д., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Приватного підприємства "Західна металічна група" до Хустського державного підприємства технічної інвентаризації, треті особи без самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Цегельний завод", приватне підприємство "Вітана" про визнання недійною та скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Західна металічна група" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Хустського державного підприємства технічної інвентаризації, треті особи без самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Цегельний завод", приватне підприємство "Вітана", якою просить: визнати недійсною та скасувати державну реєстрацію вчинену Хустським держаним підприємством технічної інвентаризації за Приватним підприємством "Західна металічна група" 8/100 частин комплексу, що розташований за адресою: Закарпатська область м. Хуст, вул. І.Франка, буд. 187 номер витягу 29533066 від 04 квітня 2011 року реєстраційним номер 11933959 номер запису 404 в книзі 2 в.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, з огляду на наступне.

Відповідно ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 122 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить визнати недійсною та скасувати державну реєстрацію за приватним підприємством "Західна металічна група" здійснену 04 квітня 2011 року, проте з позовом до суду позивач звернувся тільки 18 вересня 2019 року, про що свідчить відбиток штемпелю Закарпатського окружного адміністративного суду. Тобто, зазначений позов подано з пропуском строку звернення до суду.

У позовній заяві позивач посилається на те, що про державну реєстрацію права власності дізнався тільки 19 липня 2019 року, після отримання рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно - приватного нотаріуса Чіжмарь С.І. від 19 липня 2019 року № 47869897, внаслідок чого позивачем було виявлено суперечності між змістом правовстановлюючого документа та здійсненою державною реєстрацією відповідачем.

Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву (ч. 2 ст. 123 КАС України).

Однак, позивачем до матеріалів позову не додано заяву про поновлення строків звернення до суду з обґрунтуванням підстав для такого поновлення.

Згідно з ст. 166 КАС України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 КАС України.

Враховуючи вищенаведене, позивачу необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду, оформлену відповідно до вимог ст.ст. 161, 167 КАС України.

Крім того, позивачем у позовній заяві визначено третіх осіб без самостійних вимог - Товариство з обмеженою відповідальністю "Цегельний завод" та приватне підприємство "Вітана", в той же час не зазначено на стороні кого (позивача чи відповідача) вказані особи вступають в справу.

Відповідно до ч.2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.

Відтак, позивачу слід вказати на стороні позивача чи відповідача вступають учасники справи, зазначені позивачем в якості третіх осіб.

Відповідно до статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:

- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оформлену у відповідності до ст. 167 КАС України із зазначенням поважних підстав пропуску строку звернення до суду та доказів на підтвердження таких підстав;

- позовну заяву, із зазначенням в ній на стороні позивача чи відповідача вступають у справу, учасники визначені позивачем в якості третіх осіб, разом з копіями такої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.

На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства "Західна металічна група" до Хустського державного підприємства технічної інвентаризації, треті особи без самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Цегельний завод", приватне підприємство "Вітана" про визнання недійною та скасування державної реєстрації - залишити без руху.

Надати позивачу строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.Д. Маєцька

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.09.2019
Оприлюднено23.09.2019
Номер документу84400419
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —260/1312/19

Рішення від 31.10.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

Ухвала від 04.10.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

Ухвала від 20.09.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні