УХВАЛА
20 вересня 2019 року
Київ
справа №826/11086/18
адміністративне провадження №К/9901/25973/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Усенко Є.А., розглянув матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Чиста-Машина (ТОВ Чиста-Машина ) на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.02.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.07.2019 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Чиста-Машина до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В:
ТОВ Чиста-Машина звернулося до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.02.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.07.2019, у якій, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права просить скасувати зазначені судові рішення та направити справу на новий розгляд.
За змістом норм статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України відкриття касаційного провадження обумовлено, зокрема, відповідністю касаційної скарги вимогам цього Кодексу щодо форми і змісту касаційної скарги та строками її подання.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху як така, що подана без дотримання вимог частини четвертої статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки судовий збір сплачено у меншому розмірі, ніж визначено Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-VI.
Відповідно до частини четвертої статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Підпунктом 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень суд першої інстанції ухвалою від 20.07.2018 залишив позовну заяву без руху. Тобто до суду з даним позовом позивач звернувся у липні 2018 року.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, або фізичною особою- підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною першою цієї статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України Про Державний бюджет України на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.2018 встановлено у розмірі 1762,00 грн.
За змістом оскаржуваних судових рішень, дана позовна заява містить одну вимогу не майнового характеру
Отже, ставка судового збору за подання касаційної скарги на судові рішення у цій адміністративній справі становить 3524,00 грн (1762,00 грн х 200%).
У той же час, згідно з доданим до касаційної скарги платіжним дорученням від 06.09.2019 скаржник сплатив судовий збір за подання касаційної скарги в сумі 2643,00 грн, що не відповідає вище наведеним нормам Закону України Про судовий збір .
Згідно з положенням частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України у разі якщо позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановлюється ухвала про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини шостої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України питання про залишення касаційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом десяти днів з дня надходження касаційної скарги.
Зважаючи на викладене, касаційна скарга залишається без руху із наданням десятиденного строку з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, протягом якого скаржник має право надати/надіслати суду касаційної інстанції документ про доплату судового збору у встановлених законом порядку та розмірі.
Керуючись статтею 332 Кодексу адміністративного судочинства України
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Чиста-Машина залишити без руху.
Встановити для усунення зазначених в ухвалі недоліків п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
...........................
Є.А. Усенко,
Суддя Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2019 |
Оприлюднено | 23.09.2019 |
Номер документу | 84405903 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Усенко Є.А.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бєлова Людмила Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні