ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/605/19
Суддя Охотницька Н.В., розглянувши позовну від 19.09.2019 (вх. № 745 від 20.09.2019) за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до відповідача Кооперативу "На майдані" (47300, м. Збараж, Тернопільська область, майдан Франка, 22/6) про зобов`язання вчинити дії, встановив:
Перевіряючи поданий позов на його відповідність вимогам Господарського процесуального кодексу України, суддя прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає приписам цього правового акта, з наступних підстав.
За правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України.
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Проте, як вбачається із тексту позовної заяви, остання не містить офіційних електронних адрес та адрес електронної пошти сторін, як і не містить інформації, що такі відомості позивачу не відомі.
Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак, як вбачається із позовної заяви від 19.09.2019 (вх. №745 від 20.09.2019), позивачем не додано доказів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, в порушення вимог ст. 164 ГПК України позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання членства ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце перебування: АДРЕСА_2 ) у кооперативі "На майдані" (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 38142981, місцезнаходження: майдан Франка, будинок № 22 , кв. 6, місто Збараж Тернопільської області) припиненим у зв`язку з добровільним виходом з нього на підставі поданої заяви та прийнятого 10 вересня 2014 року рішення загальних зборів членів кооперативу; про зобов`язання кооператив "На майдані" (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 38142981, місцезнаходження: майдан Франка, будинок № 22, кв. 6, місто Збараж Тернопільської області) вчинити дії щодо державної реєстрації змін в установчих документах у зв`язку з виходом ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) зі складу членів кооперативу "На майдані" та виключення з відомостей про членів кооперативу "На майдані" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацію про ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) протягом місяця з дня набрання законної сили рішенням суду.
Приписами ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 01.01.2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 921,00 грн.
Таким чином, позивач ОСОБА_1 до позовної заяви повинна надати документи, які підтверджують сплату судового збору в розмірі 3 842,00 грн.
Однак позивачем до позовної заяви долучено квитанцію № 0.0.1470201998.1 від 19.09.2019 про сплату тільки 1921,00 грн судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви від 19.09.2019 ОСОБА_1 без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду: доказів сплати судового збору у сумі 1921,00 грн; інформації про офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін, належні докази надіслання відповідачу позовної заяви з додатками (вичерпний перелік долучених додатків).
За умовами ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 162, 174 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 19.09.2019 (вх. № 745 від 20.09.2019) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали, але не пізніше 08 жовтня 2019 року.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4 . Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 23.09.2019 та оскарженню не підлягає (ст. 235 ГПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 23.09.2019 |
Номер документу | 84420532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні