ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
10 жовтня 2019 року м. ТернопільСправа №921/605/19
Суддя Охотницька Н.В. , розглянувши позовну заяву від 19.09.2019 (вх. № 745 від 20.09.2019)
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до відповідача Кооперативу "На майдані" (47300, м. Збараж, Тернопільська область, майдан Франка, 22/6)
про зобов`язання вчинити дії
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідача Кооперативу "На майдані" про зобов`язання вчинити дії, а саме: визнати членство ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце перебування: АДРЕСА_2 ) у кооперативі "На майдані" (код ЄДРПОУ 38142981, місцезнаходження: майдан Франка , будинок № 22, кв.6, м. Збараж Тернопільської області ) припиненим у зв`язку з добровільним виходом з нього на підставі поданої заяви та прийнятого 10.09.2014 рішення загальних зборів членів кооперативу; зобов`язати кооператив "На майдані" (код ЄДРПОУ 38142981, місцезнаходження: майдан Франка, будинок №22, кв.6, м. Збараж Тернопільської області) вчинити дії щодо державної реєстрації змін в установчих документах, у зв`язку з виходом ОСОБА_1 . (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце перебування: АДРЕСА_2 ) зі складу членів кооперативу "На майдані" та виключення з відомостей про членів кооперативу "На майдані" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань інформацію про ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце перебування: АДРЕСА_2 ) протягом місяця з дня набрання законної сили рішенням суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що з метою припинити членство у Кооперативі "На майдані" шляхом добровільного виходу з нього, з дотриманням вимог статуту кооперативу та положень спеціального законодавства, 02.09.2014 позивачем було подано заяву голові кооперативу та загальним зборам членів кооперативу "На майдані" про виключення ОСОБА_1 . з членів кооперативу. 10.09.2014 загальними зборами членів кооперативу "На майдані" було прийнято рішення, яке оформлене протоколом № 3 про виключення позивача ОСОБА_1 із членів кооперативу і затверджено нову редакцію Статуту Кооперативу.
Проте, у червні 2019 року позивачу стало відомо, що відповідач після прийняття 10.09.2014 рішення про виключення ОСОБА_1 із членів кооперативу, всупереч вимогам діючого на той час законодавства, а саме ст.89 ЦК України та ч.3ст.4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не звернувся до державного реєстратора у належний строк для внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Оскільки, позивач вважає, що його право на добровільний вихід із кооперативу порушено з вини відповідача, звернувся за захистом порушеного права із даним позовом до суду.
Ухвалою суду від 23.09.2019 позовну заяву від 19.09.2019 (вх. № 745 від 20.09.2019) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) - залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали.
08 жовтня 2019 року на адресу суду від позивача надійшла заява від 08.10.2019 (вх. № 18291 від 08.10.2019) разом із додатками, з якої вбачається, що позивачем усунуто недоліки позовної заяви, про які зазначено в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 23.09.2019.
Приписами ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги виконання позивачем вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 23.09.2019, суд дійшов висновку про необхідність та правомірність відкриття провадження у даній справі.
При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому повинен здійснюватися розгляд позовних вимог ОСОБА_1 , господарський суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно п.3 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав.
З огляду на викладені вище положення Господарського процесуального кодексу України, а також враховуючи предмет позову, обсяг та характер доказів у справі, господарський суд дійшов висновку щодо необхідності призначення даної справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та призначення підготовчого засідання.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 12, 174, 176, 177, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/605/19.
2. Справу № 921/605/19 розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити у справі підготовче засідання на "04" листопада 2019 року о 10:00 год. Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 14 А, зал судових засідань № 3, 5 поверх.
4. Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
5. Запропонувати позивачу, в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
6. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.
7. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі повинні відповідати вимогам ст.170 ГПК України.
8. Ухвалу направити учасникам справи рекомендованою кореспонденцією.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 10.10.2019 , та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2019 |
Оприлюднено | 10.10.2019 |
Номер документу | 84847512 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні