ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 вересня 2019 року Справа 160/8687/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління ДФС у Запорізькій області до товариства з обмеженою відповідальністю ЛІДЕР про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває в податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ:
09.09.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області до товариства з обмеженою відповідальністю ЛІДЕР , в якому позивач просить:
- надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу перед бюджетом за рахунок майна товариства з обмеженою відповідальністю ЛІДЕР (код ЄДРПОУ 23945128).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з ч. 1 ст. 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Абзацом 2 ч. 2 ст. 122 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
До матеріалів адміністративного позову позивачем було додано копію акту опису майна товариства з обмеженою відповідальністю ЛІДЕР (код ЄДРПОУ 23945128) від 23.10.2018 року №58/49-830, яким для погашення податкової заборгованості визначено майно: споруда підприємства торгівлі (торгівельний павільйон), загальною площею 26, 9 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 буд. 97 Б.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію обтяжень нерухомого майна відповідача внесено реєстраційний запис від 24.10.2018 року №2853855 на підставі вищенаведеного акту.
Частиною 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України передбачено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
Абзацом 2 ч. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Враховуючи наведені норми, суд приходить до висновку, що право на звернення до суду з даним адміністративним позовом виникає у контролюючого органу з моменту встановлення обставин, що зумовлюють таке звернення.
До адміністративного суду даний позов був направлений позивачем 04.09.2019 року, що підтверджується штемпелем на поштовому конверті Укрпошта , тобто через 10 місяців 12 днів після оформлення акту опису майна від 23.10.2018 року, що в свою чергу суперечить абз. 2 ч. 2 ст. 122 КАС України.
Частиною 6 ст. 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Судом встановлено, що заяву про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом та відповідних доказів, які підтверджують поважність причин такого пропуску позивачем надано не було.
Отже, вищезазначене унеможливлює з`ясування судом, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на викладене вище, позивачу необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом та докази поважності причин такого пропуску.
Частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного суд залишає подану заяву без руху та пропонує позивачеві усунути наступні недоліки шляхом надання до суду:
- заяви про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом та доказів поважності причин такого пропуску.
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області до товариства з обмеженою відповідальністю ЛІДЕР про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває в податковій заставі - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз`яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та в самостійному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Юхно
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2019 |
Оприлюднено | 24.09.2019 |
Номер документу | 84423152 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юхно Ірина Валеріївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юхно Ірина Валеріївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юхно Ірина Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні