Комінтернівський районнийсуд м.Харкова
Номер провадження №1-кс/641/3850/2019 Справа №641/7486/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2019 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова
у складі: головуючого слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 погоджене із прокурором Слобідського відділу Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220540002121 від 17.09.2019 за ч. 2 ст. 271 КК України
в с т а н о в и в:
До суду надійшло клопотання начальника відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 погоджене із прокурором Слобідського відділу Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019220540002121 від 17.09.2019 за ч. 2 ст. 271 КК України .
В обґрунтуваннясвого клопотанняслідчий посилаєтьсяна те,що в провадженні СВ Слобідського ВП ГУНП в Харківські області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019220540002121 від 17.09.2019 за ч. 2 ст. 271 КК України.
Під час досудового розслідування було встановлено, що 17.09.2019 приблизно о 00:07 до чергової частини Слобідського ВП ГУНП в Харківській області від оператора «102» надійшло повідомлення про те, що у виробничому приміщені за адресою: м. Харків, вул. Киргизька, 19, внаслідок порушення вимог законодавства про охорону працю, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримав тілесні ушкодження.
Відповідно до даних, отриманих від оператора «102» у ОСОБА_5 під час роботи зі станком по виготовленню синтепону рука потрапила до валового механізму, внаслідок чого отримав травматичну ампутацію правої кисті і першої фаланги першого пальця лівої руки. Доставлений до КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова» Харківської міської ради.
Відповідно до довідки з КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова Харківської міської ради» ОСОБА_5 доставлений з адреси: м. Харків, вул. Киргизька, 19, з первинним діагнозом: травматична ампутація правої кисті, травматична ампутація пальця лівої руки.
Під час досудового розслідування було встановленого, що ОСОБА_5 знаходиться у КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова Харківської міської ради» у відділенні травматології (5 поверх) палата 511.
18.09.2019 було проведено огляд місця події у виробничому приміщенні ТОВ «ТК-СИНТЕЗ» за адресою: м. Харків, вул. Киргизька, 19, де стався нещасний випадок із ОСОБА_5 .
В ході огляду місця події було встановлено устаткування, на якому отримано тілесні ушкодження ОСОБА_5 , а саме лінія по виробництву нетканих матеріалів марки «Ч11200ШМ01» № 486, рік випуску 1991, яка є великогабаритним та не транспортабельним.
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань ТОВ «ТК-СИНТЕЗ» код ЄДРПОУ 38034738 зареєстроване за адресою: м. Харків, пр. Любові Малої, 99, керівником значиться ОСОБА_6 .
18.09.2019 вказане устаткування, на якому було отримано тілесні ушкодження потерплим, було визнано речовим доказом та долучено до матеріалів кримінального провадження.
Враховуючи, що на зазначеному обладнанні було отримано тілесні ушкодження потерпілим, і зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, і є речовими доказами по даному кримінальному провадженню, тому з метою запобігання його відчуження виникла необхідність у накладенні арешту на вказаний речовий доказ.
Враховуючи, що зазначений речовий доказ є великогабаритним та нетранспортабельним, тому орган досудового розслідування вважає за доцільне передати на відповідальне зберігання даного речового доказу ТОВ «ТК-СИНТЕЗ».
Таким чином, орган досудового розслідування вважає за необхідне накласти арешт на вище зазначене майно, що належить ТОВ «ТК-СИНТЕЗ», шляхом заборони його відчуження, та визначити місце його зберігання у виробничому приміщенні ТОВ «ТК-СИНТЕЗ».
Начальник відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 повідомлена про місце та час розгляду в судове засідання не з`явилась. У відповідності до ч. 3 ст. 172 КІІК України її неприбуття не перешкоджає розгляду даного клопотання.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;
2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);
3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);
4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;
6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи те, що лінія по виробництву нетканих матеріалів марки «Ч11200ШМ01» № 486, рік випуску 1991,є речовим доказом по кримінальному провадженню, сул вважає за необхідне клопотання слідчого задовольнити.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 170, 172, 173, 175, 309, 395КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання начальника відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 погоджене із прокурором Слобідського відділу Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019220540002121 від 17.09.2019 за ч. 2 ст. 271 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на на лінію по виробництву нетканих матеріалів марки «Ч11200ШМ01» № 486, рік випуску 1991, що належить ТОВ «ТК-СИНТЕЗ» код ЄДРПОУ 38034738, зареєстрованому за адресою: м. Харків, пр. Любові Малої, 99, та передати на відповідальне зберігання ТОВ «ТК-СИНТЕЗ» код ЄДРПОУ 38034738.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Виконання ухвали про арешт майна доручити начальнику відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського Апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84446414 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Курганникова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні