ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" вересня 2019 р. м ХарківСправа № 922/3036/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянувши матеріали
Акціонерне товариство "Укртрансгаз", Кловський узвіз, буд. 9/1, м. Київ, 01021 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш Дім 2012", м. Харків про зобов`язання повернути майно та стягнення 2 191, 87 грн.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (позивач) звернулось до Господарського суду Харківської області зі позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім 2012" (відповідач) про:
- зобов`язання Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім 2012" повернути Акціонерному товариству "Укртрансгаз" в натурі безпідставно набуте майно - природній газ в обсязі 0,175 тис. куб. метрів;
- стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім 2012" на користь Акціонерного товариства "Укртрансгаз" 2 191, 87 грн., що є вартістю безпідставно набутого майна - природного газу в обсязі 0, 175 тис. куб. метрів та до стягнення заявлені судові витрати у розмірі 1 921, 00 грн.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 2, частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви позивачем зазначено у якості відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дім 2012", ЄДРПОУ 38160230.
Судом здійснено безкоштовний запит з сайту Міністерства юстиції України та отримано витяг, з якого вбачається, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ЄДРПОУ 38160230 міститься інформація щодо Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш Дім 2012".
З огляду на вищевикладене, позивачем невірно зазначено найменування відповідача.
Таким чином, позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у пункті 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно пунктів 4, 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини правові підстави позову.
Однак, заявником в порушення вимог пунктів 4, 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві не зазначено щодо способу (способи) захисту прав або інтересів, передбачених законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Докази сплати судового збору подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору, який визначений позивачем, як додаток до позовної заяви.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З матеріалів позовної заяви вх. 3036/19 від 19.09.2019 року вбачається, що позивач звернувся до суду із одною вимогою майнового характеру (стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім 2012" на користь Акціонерного товариства "Укртрансгаз" 2 191, 87 грн., що є вартістю безпідставно набутого майна - природного газу в обсязі 0, 175 тис. куб. метрів) та однією вимогою немайнового характеру (зобов`язання Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім 2012" повернути Акціонерному товариству "Укртрансгаз" в натурі безпідставно набуте майно - природній газ в обсязі 0,175 тис. куб. метрів).
Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням вищевикладеного та вимог пункту 1, 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за одну вимогу майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 1 921, 00 грн. та за другу вимогу майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 1 921, 00 грн. у загальному розмірі 3 842, 00 грн.
Натомість позивачем у підтвердження сплати судового збору за подання позовної заяви вх. № 3036/19 від 19.09.2019 року до Господарського суду Харківської області надано платіжне доручення № 11316 від 30.08.2019 року на суму 1 921, 00 грн.
Позивачем в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України не додано належних доказів у підтвердження сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (1 921, 00 грн.), або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини 1, частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами частини 3, частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 164, 174, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (вх. № 3036/19) залишити без руху.
2. Встановити Акціонерному товариству "Укртрансгаз" строк на усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Акціонерному товариству "Укртрансгаз" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом :
- зазначити вірне найменування відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш Дім 2012" ;
- обґрунтування позовних вимог у відповідності до вимог пунктів 4, 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, а саме: - способу (способи) захисту прав або інтересів, передбачених законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- надання до суду оригіналів доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі за другу майнову вимогу (1921, 00 грн. ).
4. Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
Ухвала підписана 23.09.2019 року.
Суддя О.О. Ємельянова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84453406 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні