Справа № 203/3338/19
2/0203/1213/2019
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
18 вересня 2019 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська
Суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Казак С.Ю., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Спеціалізованої вагоноремонтної майстерні Комунального підприємства Дніпровський електротранспорт Дніпровської міської ради про стягнення недоплаченої частини заробітної плати за час перебування на військовій службі, -
ВСТАНОВИВ:
13 вересня 2019 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська надійшли матеріали вищевказаної позовної заяви, ознайомившись із якими та приймаючи до уваги, що позовна заява за містом та формою відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, позов підвідомчий та підсудний Кіровському районному суду м. Дніпропетровська, а отже відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення її позивачу, відмови у відкритті провадження у справі, а також відсутні підстави для передачі позову на розгляд іншому суду за підсудністю, вважаю за можливе прийняти даний позов до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі.
Виходячи з характеру спірних правовідносин та предмету позовних вимог з урахуванням принципу пропорційності у цивільному судочинстві, приходжу до висновку, що розгляд справи у відповідності до ст.ст.11, 19, 274, 279 ЦПК України має бути здійснений за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Крім того, позивачем разом із позовною заявою подано до суду клопотання про витребування доказів у відповідача - інформації в письмовій формі про зміну розмірів посадових окладів, тарифів, премій, інших доплат електрозварювальникам 3 розряду цього підприємства за період з 05 жовтня 2016 року по теперішній час. Своє клопотання позивач мотивував тим, що затребувана інформація необхідна для повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи за його позовом, оскільки на таких даних ґрунтуються розрахунки позивача щодо розміру недоплаченої йому частини заробітної плати, яку він просить стягнути за своїм позовом.
Відповідно до ст.187 ч.2 п.7 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, окрім іншого, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
За змістом ст.ст.76, 81, 95 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Одним із засобів встановлення таких даних є письмові докази (документи (крім електронних), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору). Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Нормою ст.84 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у ст.83 ч.ч.2, 3 ЦПК України (позивачем або особою, якій надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб, - разом з поданням позовної заяви; відповідачем, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи). У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Таким чином, підсумовуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що клопотання позивача про витребування доказів відповідає вимогам ст.84 ЦПК України, подано із дотриманням визначеного законом процесуального строку, є обґрунтованим, оскільки затребуваний доказ з огляду на мотивування позовних вимог, а також на предмет та характер спору, є необхідним для повного, всебічного з`ясування обставин спірних правовідносин сторін, а відтак і для розгляду цивільної справи по суті, а також враховуючи, наявність у сторони позивача складнощів із самостійного отримання такого доказу, який знаходиться у відповідача, про що свідчить залишений без відповіді адвокатський запит представника позивача , приходжу до висновку про необхідність задоволення відповідного клопотання позивача в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись нормами ст.ст.4, 7, 11, 19, 76, 81, 83, 84, 95, 175, 177, 184-187, 190, 258, 261, 274, 275, 277-279 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі №203/3338/19 (провадження №2/0203/1213/2019) за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Спеціалізованої вагоноремонтної майстерні Комунального підприємства Дніпровський електротранспорт Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 119-А) про стягнення недоплаченої частини заробітної плати за час перебування на військовій службі.
Розгляд цивільної справи провести у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Проведення першого судового засідання у справі призначити на 14 годину 00 хвилин 29 жовтня 2019 року в приміщенні Кіровського районного суду м. Дніпропетровська (49101, м. Дніпро, пр. Пушкіна, 29).
Копію даної ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачу - також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідачу встановити п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, а також для подання відзиву. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд у відповідності до норми ст.178 ч.8 ЦПК України вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Позивачу встановити п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву для подання відповіді на такий відзив.
Відповідачу встановити п`ятиденний строк з дня отримання копії відповіді на відзив для подання заперечення.
Роз`яснити сторонам, що відзив, відповідь на відзив та заперечення за своїм змістом, формою та додатками мають відповідати вимогами ст.178 ЦПК України, їх копії з додатками до них одночасно з наданням до суду мають бути направлені іншим учасникам справи, а до суду, в свою чергу, подаються документи, що підтверджують таке направлення.
Також роз`яснити учасникам справи, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст.183 ЦПК України, а докази по справі, клопотання про їх витребування або заява про забезпечення доказів повинні бути подані до суду в порядку та строки, визначені нормами Глави 5 Розділу І ЦПК України.
Витребувати у Спеціалізованої вагоноремонтної майстерні Комунального підприємства Дніпровський електротранспорт Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ 26458587; 49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 119-А) у письмовій формі належним чином засвідчену інформацію про зміну розмірів посадових окладів, тарифів, премій та інших доплат електрозварювальникам 3 розряду Спеціалізованої вагоноремонтної майстерні Комунального підприємства Дніпровський електротранспорт Дніпровської міської ради за період з 05 жовтня 2016 року по теперішній час.
Встановити на підставі ст.120 ЦПК України строк для надання до суду затребуваного вищевказаного доказу - до 25 жовтня 2019 року включено.
Роз`яснити Спеціалізованій вагоноремонтній майстерні Комунального підприємства Дніпровський електротранспорт Дніпровської міської ради, що згідно ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст.ст.144, 146, 148 ЦПК України (тимчасове вилучення доказів для дослідження, штраф в дохід державного бюджету в сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної цивільної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України http://court.gov.ua/sud0418/.
Ухвала в частині відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку з мотивів порушення правил підсудності шляхом подання безпосередньо до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Ухвала в іншій частині набирає законної сили негайно, оскарженню окремо від рішення суду не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.Ю. Казак
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84455665 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні