Справа № 710/905/19
Провадження № 2/710/419/19
УХВАЛА
(в порядку ст.12 ЦПК України )
24.09.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ВІВА КАПІТАЛ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
16.07.2019 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшов даний позов, у якому позивач просить стягнути з відповідача, ОСОБА_1 , на користь позивача заборгованість в сумі 22008,74 грн., в тому числі 14833,90 грн. - тіло кредиту; 6131,15 грн. - 40% річних від суми кредиту за кожен день, 1043,69 грн. - пеня.
Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 17.07.2019 позовну заяву було залишено без руху, та надано строк для усунення виявлених недоліків.
Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 07.08.2019 відкрито провадження у справі, учасників справи повідомлено, що розгляд даної цивільної справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Згідно п.1.1 наданого договорупро надання фінансового кредиту (для фізичних осіб) №293 - Ш/ФОвід 25.09.2017, Кредитодавець надає Позичальнику фінансовий кредит на наступних умовах: сума кредиту 20 000,00 (двадцять тисяч гривень 00 копійок), строк кредиту 24 місяці, а саме з 25.09.2017 по 24.09.2019. Пункт 1.9 даного договору передбачає, що датою видачі Кредиту є дата зарахування на банківський рахунок позичальника, вказаний у заяві про отримання Кредиту, відповідної суми коштів, передбаченої п.1.1 Договору, списаної з рахунку Кредитодавця. В той же час, доказів підтверджуючих надання фінансового кредиту відповідачу, в розмірі 20 000,00 гривень, позивач не надав.
Згідно з п.2.1 даного договору, плата за користування кредитом становить 40,0% річних від суми виданого кредиту. Реальна річна процентна ставка становить 23,4% процентів.
Згідно п.8.3 даного договору, у разі прострочення позичальником строків сплати чергових платежів, визначених цим договором, невиконання зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, Позичальник сплачує Кредитодавцю пеню в розмірі 0,05 відсотка, починаючи з 31 календарного дня такого прострочення, що не перевищує подвійної облікової ставки НБУ та не може бути більшою за 15% суми простроченого платежу
Позивач просить стягнути з відповідача:14833,90 грн. - тіло кредиту; 6131,15 грн., - 40% річних від суми кредиту за кожен день, 1043,69 грн., - пеня. На підтвердження вказаних сум, позивач не надав жодного розрахунку.
Згідно п.14.1.258. ст.14 ПК України, фінансовий кредит - кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.
Позивач не надав жодних доказів, що є фінансовою чи банківською установою з правом надання фінансових кредитів.
Позивач вказав на бланку позовної заяви код юридичної особи - 40515802, в той же час у відомостях позивача, які містяться безпосередньо в позовній заяві, зазначений код - 40860435.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань код юридичної особи за № 40515802 належить Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку Нижня Горова 57. Щодо коду юридичної особи - 40860435, то за таким кодом інформація в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань взагалі відсутня. Позивач не надав правовстановлюючих документів, які підтверджують ідентифікаційний код юридичної особи.
Відповідно до ст.ст. 12, 13 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ст. 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні , підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Емітенти зобов`язані в порядку та строки, установлені договором, надавати власникам рахунків виписки про рух коштів на їх рахунках за операціями, що виконані користувачами електронних платіжних засобів. Форма виписки повинна включати всі обов`язкові реквізити, передбачені нормативно-правовим актом Національного банку з питань організації операційної діяльності в банках України (пункт 8 розділу VII Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05 листопада 2014 року № 705. Згідно до норм даного положення, документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань.
Згідно Постанови Національного банку України від 18.06.2003 року № 254 Про затвердження Положення про організацію операційної діяльності в банках України , яка була чинною до 07.07.2018 року, операції, які здійснюють банки, мають бути належним чином задокументовані. Підставою для відображення операцій за балансовими та/або позабалансовими рахунками бухгалтерського обліку є первинні документи. Первинні документи мають бути складені під час здійснення операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення в паперовій та/або в електронній формі. Виписки з особових рахунків клієнтів є підтвердженням виконаних за день операцій і призначаються для видачі або відсилання клієнту.
Банківська виписка має статус первинного документу, що підтверджено Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін`юсту від 12.04.12 р. № 578/5 (далі - Перелік № 578/5), згідно якого до первинних документів, які фіксують факт виконання госоперації та служать підставою для записів у регістрах бухобліку і в податкових документах, віднесені: касові, банківські документи; повідомлення банків; виписки банків;корінці квитанцій і касових чекових книжок.
Тому суд пропонує позивачу надати до суду: належним чином завірені копії правовстановлюючих документів, документів підтверджуючих, що позивач є фінансовою чи банківською установою з правом надання фінансових кредитів, доказів підтверджуючих надання фінансового кредиту відповідачу, в розмірі 20 000,00 гривень, у відповідності до вимог п.1.9 договору про надання фінансового кредиту (для фізичних осіб) №293 - Ш/ФО від 25.09.2017, обґрунтований розрахунок суми позовних вимог в розмірі 14 833,90 грн. - тіло кредиту, 6131,15 грн. - відсотки за користування кредитом з урахуванням п.2.1 Договору, та 1043,69 грн. - пені з урахування п.8.3 Договору.
Враховуючи необхідність отримання вказаних доказів, суд пропонує ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ВІВА КАПІТАЛ , в п`ятиденний строк з моменту отримання даної ухвали, направити на адресу суду зазначені докази.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 95, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Запропонувати позивачу ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ВІВА КАПІТАЛ в п`ятиденний строк з моменту отримання даної ухвали, надати суду:
належним чином завірені копії правовстановлюючих документів, документів підтверджуючих, що позивач є фінансовою чи банківською установою з правом надання фінансових кредитів, доказів підтверджуючих надання фінансового кредиту відповідачу, в розмірі 20 000,00 гривень, у відповідності до вимог п.1.9 договору про надання фінансового кредиту (для фізичних осіб) №293 - Ш/ФО від 25.09.2017, обґрунтований розрахунок суми позовних вимог в розмірі 14 833,90 грн. - тіло кредиту, 6131,15 грн. - відсотки за користування кредитом з урахуванням п.2.1 Договору, та 1043,69 грн. - пені з урахування п.8.3 Договору, із обов`язковим зазначенням суми простроченої заборгованості та строку прострочення, враховуючи графік погашення кредиту.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 9 ст.83 ЦПК України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шполянського
районного суду Н.П. Побережна
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84470513 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні