ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
24.09.2019 Справа № 45/73б
Господарський суд Донецької області у складі судді Величко Н.В.
при секретарі судового засідання Пузіковій Ю.С.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні матеріали
про визнання права власності, -
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився,-
ВСТАНОВИВ:
Ліквідатор Закритого акціонерного товариства «Строительно-монтажный трест «Металлургстрой» арбітражний керуючий Карауш Юлія Вікторівна звернулась до господарського суду Донецької області з позовною заявою №02-34-19/161 від 12.08.19р. до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області про визнання права власності на нежитлову будівлю загальною площею 716,2 кв.м., а також на нежилі приміщення 1-17 А-4, А/п, Б-2, В-1, Г-1 загальною площею 5562,6 кв.м., що знаходяться за адресою: м. Маріуполь, проспект Карпова, буд. 80 за ЗАТ «Строительно-монтажный трест «Металлургстрой» (код ЄДРПОУ 01237307).
Ухвалою від 27.08.19 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 45/73б; визначено розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 24.09.2019; визначено сторонам строк для вчинення дій процесуального характеру; явка представників сторін у судове засідання визнана не обов`язковою.
Вказана ухвала суду отримана позивачем 04.09.2019, відповідачем - 30.08.2019, про що свідчать наявні в матеріалах справи рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення.
В судове засідання, що відбулось 24.09.2019, позивач та відповідач своїх представників не направили.
Стаття 42 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони.
23.09.2019 на офіційну електронну адресу суду від позивача надійшло клопотання від 23.09.2019 № 02-34-19/208 про проведення судового засідання без участі ліквідатора ЗАТ "СМТ Металлургстрой" (вх.№ 04-27/2007).
Відповідно до ст.7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг передбачено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис .
Відповідно до статей 1, 4 Закону України Про електронний цифровий підпис , електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, який накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів. Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.
Отже, створення електронного документа завершується накладенням електронного цифрового підпису його автора та надає електронному документу статусу оригіналу.
Судом встановлено, що вказаний електронний документ відповідає вимогам вказаної норми закону, а тому, така заява може вважатися оригіналом електронних документів.
Від позивача заяви про зміну предмету чи підстав позову, збільшення чи зменшення позовних вимог, відмови від позову та/або додаткових доказів - не надходило.
На час судового засідання від Регіонального відділення Фону державного майна України по Донецькій області відзив на позовну заяву не надійшов.
Суд враховує, що відповідно до ч.1 ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Статтею 113 ГПК України визначено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом. Суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства (ст. 114 ГПК України).
Відповідно до ст.118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Частинами 8 та 9 статті 165 ГПК України встановлено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Статтею 14 ГПК України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до ст.13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона несе ризики настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
В ухвалі про відкриття провадженні у справі від 27.08.2019 судом встановлено відповідачу п"ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача та з посиланням на діюче законодавство (п.5 резолютивної частини ухвали).
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області отримало вказану ухвалу суду 30.08.2019, тому обізнано про необхідність вчинення певних процесуальних дій в межах цієї справи.
З огляду на наведені вище приписи процесуального законодавства та встановлені судом строки для вчинення сторонами дій процесуального характеру, відповідач мав подати відзив на позовну заяву у строк до 16.09.2019 включно (14.09.19 - вихідний день, субота).
Втім, відповідач не скористався своїм правом та не подав суду відзив у встановлений строк, про відповідні причини суд не повідомив.
Застосовуючи згідно статті 3 ГПК України, статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справи частину 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується обов`язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії"(Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Суд наголошує, що сторонам були забезпечені рівні можливості та права, виходячи з принципів господарського судочинства таких, як: рівність перед законом і судом, принцип диспозитивності, у відповідача було достатньо часу для реалізації всіх своїх прав у господарському процесі.
Частиною другою статті 177 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті (п.3 ч.2 ст. 185 ГПК України).
Враховуючи ненадання відповідачем відзиву без поважних причин, досягнення завдань підготовчого провадження, визначених ч.1 ст.177 ГПК України, суд закриває підготовче провадження та призначає справу до розгляду по суті за наявними матеріалами.
Керуючись ст.177, п.3 ч.2 ст.185, ст.ст.233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Закрити підготовче провадження у справі №45/73б
2. Призначити розгляд справи по суті на 15.10.2019 року о 14:15 год., що відбудеться у приміщенні суду, кім. 318 (конкретний зал судового засідання буде визначено в день слухання справи).
3. Явка представників сторін не обов`язкова.
4. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua
Суддя Н.В. Величко
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2019 |
Оприлюднено | 26.09.2019 |
Номер документу | 84483703 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні