Ухвала
від 24.09.2019 по справі 908/2460/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 29/9/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

(за результатами підготовчого засідання)

24.09.2019 Справа №908/2460/19

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.,

за участю секретаря судового засідання - Ракович С.І.

розглянувши заяву кредиторів:

1) Товариства з обмеженою відповідальністю Учбовий центр інформаційних технологій при ЗНТУ (69123 м.Запоріжжя бульв. Будівельників, 23 кв. 21, код в ЄДР-37442918)

2) Фізичної особи-підприємця Швеця Дмитра Івановича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

про порушення справи про банкрутство

боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя вул. Базова, 9)

В судовому засіданні присутні :

- представник ініціюючого кредитора-1 - Нікітенко М.О.

- ініціюючий кредитор-2 - Швець Д.І.

- представник боржника - Ткаченко С.П .

Установив :

Товариство з обмеженою відповідальністю Учбовий центр інформаційних технологій при ЗНТУ (скорочене найменування - ТОВ Центр інформаційних технологій , ініціюючий кредитор-1 у справі) та Швець Дмитро Іванович (ініціюючий кредитор-2 у справі) звернулись до Господарського суду Запорізької області із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна (скорочене найменування - ТОВ ЄПС Україна , боржник у справі).

Згідно з ухвалою Господарського суду Запорізької області від 10.09.2019 у справі № 908/2460/19 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження-29/9/19, підготовче засідання суду призначено на 24.09.2019, зобов`язано арбітражного керуючого Шаргородського Д.М., кандидатура якого визначена за допомогою автоматизованої системи, надати суду заяву-згоду на участь у справі в порядку статті 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , від сторін витребувані відповідні документи.

Арбітражний керуючий Шаргородський Д.В. станом на дату слухання справи - 24.09.2019 не подав відповідну заяву-згоду на участь у справі, натомість до суду 13.09.2019 надійшла заява-згода арбітражного керуючого Короленко І.М. на участь у цій справі.

Боржник 20.09.2019 подав витребувані ухвалою суду документи.

В судовому засіданні - 24.09.2019 представник кредитора-1 та кредитор-2 підтримали заяву про порушення справи про банкрутство.

Представник боржника проти доводів кредиторів не заперечував, підтвердив наявність боргу перед кредиторами, який товариство наразі неспроможне погасити.

За підсумками підготовчого судового засідання - 24.09.2019 господарським судом у нарадчій кімнаті прийнято судове рішення. Постановлено вступну та резолютивну частини ухвали, яку оголошено після виходу з нарадчої кімнати. Повідомлено про строк виготовлення повного тексту ухвали - протягом п`яти днів.

Заслухавши учасників підготовчого засідання суду, вивчивши доводи заяви про порушення справи про банкрутство, дослідивши подані документи, проаналізувавши норми чинного законодавства, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі, виходячи з такого.

Частиною третьою статті 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство) визначено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

За змістом наведеної норми Закону безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Відповідно до ч. 6 статті 11 Закону про банкрутство заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

До заяви кредитора додаються також: копія виконавчого документа; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку (ч. 7 статті 11 Закону про банкрутство).

Відтак безспірність грошових вимог кредитора у справі про банкрутство законодавець пов`язує з встановленням розміру таких вимог згідно судового рішення та доведенням ініціюючим кредитором обставин порушення виконавчого провадження органами виконавчої служби за такими грошовими вимогами та обставин здійснення виконавчого провадження упродовж трьох місяців, внаслідок чого не вдалось задовольнити вимоги ініціюючого кредитора на зазначену суму.

Згідно з частиною першою статті 16 Закону про банкрутство перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до частини третьої вказаної статті, Якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Виходячи з положень статті 16 Закону про банкрутство, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ініціюючого кредитора про порушення справи про банкрутство на предмет обґрунтованості його вимог, їх безспірності та вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження, господарський суд приймає рішення (ухвалу) про відкриття або відмову у відкриття провадження у справі про банкрутство. При цьому, суд відмовляє у відкритті провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених частиною 3 статті 10 цього Закону.

Згідно з ч.1 статті 74, ч.1 статті 77 та статтями 78, 79 Господарського процесуального кодексу України (далі-ГПК України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Ініціюючі кредитори звернулись до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ ЄПС Україна з підстав неспроможності останнього виплатити кредиторську заборгованість перед ініціюючими кредиторами в загальному розмірі - 1.414.070,60 грн.

Як свідчать подані до суду документи, безспірність вимог ініціюючих кредиторів сукупно становить - 1.414.070,60грн., що підтверджується рішеннями Господарського суду Запорізької області від 15.04.2019 у справі №908/296/19 та від 02.05.2019 у справі №908/286/19.

На примусове виконання судових рішень у цих справах видано накази та відкрито виконавче провадження з примусового виконання. Так, постановами державного виконавця Шевченківського ВДВС м. Запоріжжя ГТУЮ у Запорізькій області від 04.06.2019 відкрито виконавче провадження з виконання наказу у справі №908/296/19 про стягнення з боржника на користь кредитора-1 суми боргу в розмірі - 649.600,00 грн. та від 04.06.2019 з виконання наказу суду у справі №908/286/19 про стягнення з боржника на користь кредитора-2 боргу в розмірі - 764.470,60 грн.

Боржником сума заборгованості ані в добровільному, ані в примусовому порядку не погашена.

Також протягом трьох місяців з моменту відкриття виконавчих проваджень та на дату подачі заяви про порушення справи про банкрутство - 06.09.2019 (згідно з відбитком штемпелю вхідної кореспонденції канцелярії господарського суду) заборгованість боржником не погашена.

Безспірні вимоги ініціюючих кредиторів сукупно становлять - 1.414.070,60 грн., що перевищує розмір 300 мінімальних заробітних плат (300х4173 = 1.251.900 грн.).

Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство неплатоспроможність - неспроможність суб`єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

З огляду на викладене, встановивши, що при зверненні до суду кредиторами доведено належними та допустимими доказами наявність ознак неплатоспроможності боржника, як підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ ЄПС Україна за загальною процедурою на підставі статті 11 Закону про банкрутство, господарський суд відкриває провадження у справі про банкрутство цього підприємства.

Також суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання вимог ініціюючих кредитора до боржника в таких розмірах: ТОВ Центр інформаційних технологій в розмірі - 649.600,00 грн. та Швеця Д.І. в розмірі - 764.470,60 грн.

Відповідно до частини 9 статті 16 Закону про банкрутство в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати.

Згідно з частиною 1 статті 114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов`язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.

У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України .

Статтею 97 Закону про банкрутство регламентовано, що арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

Стаття 114 Закону про банкрутство визначає, що розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, покладених цим Законом; 4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого); 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Визначення кандидатури розпорядника майна відбувається виключно із застосуванням автоматизованої системи. Призначення розпорядника майна без застосування автоматизованої системи можливо тільки у випадку ненадходження до суду заяви арбітражного керуючого, кандидатура якого визначена автоматизованою системою, про згоду на участь у справі.

Судом із застосуванням автоматизованої системи визначено кандидатуру арбітражного керуючого - Шаргородського Д.В. (відповідний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого від 09.09.2019, довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого від 09.09.2019 - долучені до матеріалів справи).

Арбітражний керуючий Шаргородський Д.В. заяву-згоду стати розпорядником майна в цій справі не подав.

До суду надійшла заява арбітражного керуючого Короленко І.М. на участь у цій справі, в якій вона погоджується на призначення її розпорядником майна у цій справі, та зазначає, що має відповідну фахову підготовку, досвід роботи та відповідні ділові якості. Вказує, що судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займати керівні посади не має, не визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, управління боржником не здійснювала. Надмірної завантаженості наразі у справах про банкрутство немає. Відповідальність арбітражного керуючого застрахована згідно з договором страхування відповідальності арбітражного керуючого №3449841 від 28.11.2018. До заяви додано засвідчену копію свідоцтва про підвищення кваліфікації №288 від 25.10.2017.

З огляду на викладене суд вважає кандидатуру арбітражного керуючого Короленко І.М. такою, що відповідає вимогам законодавства, а відтак призначає її розпорядником майна боржника у цій справі.

Відповідно до частини другої статті 115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п`яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника.

Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Виходячи з зазначеної норми закону, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому Короленко І.М. за виконання повноважень розпорядника майна боржника в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання нею повноважень розпорядника майна. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому покладається згідно з законом на заявників - ТОВ Центр інформаційних технологій та Швеця Д.І .

Керуючись статтями 2, 9, 10, 16, 19, 22, 114, 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , статтями 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

Ухвалив :

Відкрити провадження у справі № 908/2460/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя вул. Базова, 9).

Визнати грошові вимоги до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя, вул. Базова, 9) ініціюючих кредиторів - Товариства з обмеженою відповідальністю Учбовий центр інформаційних технологій при ЗНТУ (69123 м.Запоріжжя, бульв. Будівельників, 23 кв. 21, код в ЄДР-37442918) в розмірі - 649.600,00 грн. та Фізичної особи-підприємця Швеця Дмитра Івановича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) в розмірі - 764.470,60 грн.

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Короленко Ірину Миколаївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №306 від 28.02.2013; ідент. номер - НОМЕР_2 ; адреса: 69037 м. Запоріжжя а/с - 804).

Визначити грошову винагороду арбітражному керуючому Короленко І.М. в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання нею повноважень розпорядника майна.

Сплату грошової винагороди розпоряднику майна покласти на ініціюючих кредиторів - Товариство з обмеженою відповідальністю Учбовий центр інформаційних технологій при ЗНТУ та Фізичну особу-підприємця Швеця Дмитра Івановича.

Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя вул. Базова, 9).

Заборонити боржнику - Товариству з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя вул. Базова, 9) приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

Зобов`язати розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Короленко І.М. до 05 листопада 2019р. подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів.

Зобов`язати розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Короленко І.М. до 05 листопада 2019р. скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду.

Попереднє засідання суду призначити на 12 листопада 2019р. о 10-00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001 м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, корпус-1, зал-300.

Зобов`язати розпорядника майна боржника Короленко І.М. у строк до 05 листопада 2019р. провести в установленому законом порядку інвентаризацію майна боржника.

Попередити арбітражного керуючого Короленко І.М. про відповідальність, передбачену ч.3 статті 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , у разі невиконання або неналежного виконання покладених на неї обов`язків у цій справі, зловживання правами арбітражного керуючого, подання до суду неправдивих відомостей, наявності конфлікту інтересів.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення - 24.09.2019 та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення за правилами, визначеними у статтях 254-256 ГПК України.

Копії ухвали надіслати : кредиторам, боржнику, розпоряднику майна боржника - Короленко І.М., Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Шевченківському ВДВС м.Запоріжжя ГТУЮ у Запорізькій області, Шевченківському районному суду міста Запоріжжя, ГУ ДПС у Запорізькій області.

Суддя В.А. Кричмаржевський

Повний текст ухвали складено 25.09.2019.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення24.09.2019
Оприлюднено25.09.2019
Номер документу84483849
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2460/19

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 14.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Постанова від 11.12.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 24.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні