Постанова
від 11.12.2019 по справі 908/2460/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 29/9/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.12.2019 Справа № 908/2460/19

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.

за участю секретаря судового засідання - Ракович С.І.

розглянувши справу № 908/2460/19

про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя вул. Базова, 9)

Кредитори:

1) Товариства з обмеженою відповідальністю Учбовий центр інформаційних технологій при ЗНТУ (69123 м.Запоріжжя бульв. Будівельників, 23 кв. 21, код в ЄДР-37442918)

2) Фізичної особи-підприємця Швеця Дмитра Івановича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Розпорядник майна - арбітражний керуючий Короленко І.М.

В судовому засіданні присутні :

- розпорядник майна - Короленко І.М.

- кредитор-2 - Швець Д.І.

Установив :

Згідно з ухвалою Господарського суду Запорізької області від 24.09.2019 відкрито провадження у справі № 908/2460/19 про банкрутство ТОВ ЄПС Україна , визнано грошові вимоги до боржника - ТОВ ЄПС Україна ініціюючих кредиторів - ТОВ Центр інформаційних технологій в розмірі - 649.600,00 грн. та Фізичної особи-підприємця Швеця Дмитра Івановича (в розмірі - 764.470,60 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Короленко І.М., постановлено оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ ЄПС Україна , попереднє засідання суду призначено на 12 листопада 2019р. о 10-00 год.

Оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ ЄПС Україна у визначеному законом порядку оприлюднене 24.09.2019.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 12.11.2019 у справі № 908/2460/19 визначено наступних кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄПС Україна" та розмір їх вимог: 1/Товариство з обмеженою відповідальністю "Учбовий центр інформаційних технологій при ЗНТУ", код в ЄДР-37442918, м.Запоріжжя, 649.600,00 грн. з четвертою чергою задоволення; 2/ Фізичну особу-підприємця Швеця Дмитра Івановича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , м.Запоріжжя, 764.470,60грн. з четвертою чергою задоволення; підсумкове засідання господарського суду призначене на 11.12.2019 о 10-00 год.

Розпорядник майна Короленко І.М. звернулась 22.11.2019 до суду з такими клопотаннями: про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна, також нею подано заяву про участь у справі в якості ліквідатора.

До клопотання про визнання боржника банкрутом розпорядником майна додано аналіз фінансово-господарської діяльності, фінансового стану, інвестиційної діяльності, становища на ринках боржника та про наявність ознак неплатоспроможності товариства.

В судовому засіданні - 11.12.2019 розпорядник майна підтримала клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, зазначивши, що показники поточної неплатоспроможності мають від`ємне значення, виявлені ознаки критичної неплатоспроможності, коефіцієнти покриття та показники поточної неплатоспроможності свідчать про негативну динаміку розвитку підприємства та про відсутність перспектив покращення результатів господарської діяльності в майбутньому. Вважає за доцільне перейти до іншої судової процедури - ліквідації.

Кредитор-2 - Швець Д.І. клопотання про перехід до процедури ліквідації підтримав.

Після виходу з нарадчої кімнати судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови, повідомлено про те, що повний текст постанови буде виготовлено протягом десяти днів.

Заслухавши учасників судового засідання, вивчивши подані документи та наявні матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури, виходячи з такого.

За приписами ч.1 статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУПБ) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Згідно з статтею 6 КУПБ відповідно до цього Кодексу щодо боржника-юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.

Відповідно до ч.4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з частинами 1, 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до статті 1 КУПБ під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Частиною першою статті 58 КУПБ визначено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Постанова про визнання боржника банкрутом приймається господарським судом, зокрема, у випадках, передбачених частиною третьою статті 49 КУПБ.

Так, за приписами вказаної статті у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 48 КУПБ до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Частиною другою статті 49 КУПБ передбачено, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:

- схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;

- подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з частиною 9 статті 48 КУПБ рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи, 19 листопада 2019р. зборами кредиторів прийняті такі рішення: 1) затвердити порядок денний зборів кредиторів; 2) обрати комітет кредиторів ТОВ ЄПС Україна у складі двох членів - ТОВ Центр інформаційних технологій та ФОП Швеця Д.І.; 3) звернутись до Господарського суду Запорізької області з клопотанням про визнання ТОВ ЄПС Україна банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором ТОВ ЄПС Україна арбітражного керуючого Короленко І.М., встановлення грошової винагороди ліквідатору ТОВ ЄПС Україна у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних відпродажу майна боржника, яке не перебуває в заставі; уповноважено на підготовку та подання такого клопотання розпорядника майна - арбітражного керуючого Короленко І.М.; 4) призначено засідання комітету кредиторів на 19.11.2019 о 13-00год.

Відповідне клопотання про перехід до процедури ліквідації подано розпорядником майна Короленко І.М. до суду 22.11.2019.

Виходячи із змісту протоколу зборів кредиторів від 19.11.2019 розпорядник майна відзвітувала перед кредиторами про проведену роботу, доповіла про фінансово-майновий стан боржника.

Аналіз фінансового стану боржника подано розпорядником майна та долучено судом до матеріалів справи.

Згідно з загальними висновками, викладеними розпорядником майна в Аналізі фінансово-господарської діяльності, фінансового стану, інвестиційної діяльності, становища на ринках боржника та про наявність ознак неплатоспроможності товариства показники поточної неплатоспроможності боржника мають від`ємне значення, виявлені ознаки критичної неплатоспроможності, коефіцієнти покриття та показники поточної неплатоспроможності свідчать про негативну динаміку розвитку підприємства та про відсутність перспектив покращення результатів господарської діяльності в майбутньому, встановлено, що протягом періоду, починаючи з 2017 року, ТОВ ЄПС Україна мало незадовільний стан, що вказує на відсутність ознак доведення до банкрутства.

Даний аналіз фінансового стану боржника суд враховує при вирішенні питання про обґрунтованість рішення зборів кредиторів про перехід до ліквідаційної процедури.

Отже, аналіз господарсько-фінансової діяльності боржника - ТОВ ЄПС Україна свідчить про неспроможність підприємства-боржника погашати свої зобов`язання, стійку неплатоспроможність і високу ймовірність банкрутства підприємства.

В судовому засіданні розпорядник майна запропонувала перейти до процедури ліквідації, враховуючи те, що боржник неспроможний погасити кредиторську заборгованість та відновити платоспроможність.

Таким чином, оскільки протягом процедури розпорядження майном боржника кредиторами, боржником та розпорядником майна не було запропоновано та не знайдено жодних шляхів відновлення платоспроможності підприємства-боржника, зборами кредиторів вирішено подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а з обставин справи достовірно вбачається про нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури, господарський суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру.

Згідно з частиною першою статті 60 КУПБ у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Виходячи з приписів абзацу 2 частини 1 статті 28 КУПБ, ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Статтею 11 КУПБ передбачено, що арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

Відповідно до частини третьої статті 28 КУПБ розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Комітетом кредиторів запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Короленко І.М. на призначення ліквідатором у справі, про що свідчить протокольне рішення комітету кредиторів від 19.11.2019 з третього питання порядку денного.

Арбітражний керуючий Короленко І.М. подала до суду заяву, в якій вона надає свою згоду на призначення її ліквідатором у справі, зазначає, що має відповідну фахову підготовку, досвід роботи та відповідні ділові якості. Вказує, що судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займати керівні посади не має, не визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, управління боржником не здійснювала. Надмірної завантаженості наразі у справах про банкрутство немає. Відповідальність арбітражного керуючого застрахована згідно з договором страхування відповідальності арбітражного керуючого №3449841 від 28.11.2018. До заяви додано засвідчену копію свідоцтва про підвищення кваліфікації №19/388АК від 27.09.2019.

Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Короленко І.М. відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства. З огляду на це, суд призначає її ліквідатором у справі.

Відповідно до статті 30 КУПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Враховуючи викладене, суд встановлює основну грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора. Сплату основної винагороди арбітражного керуючого здійснювати за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Крім того, суд розглядає звіт арбітражного керуючого Короленко І.М. про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування її витрат в процедурі розпорядження майном боржника.

Виходячи з приписів ч. 6 статті 30 КУПБ, звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи).

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Рішенням комітету кредиторів, оформленими протоколом від 19.11.2019 (з другого питання порядку денного), схвалено звіт розпорядника майна про нарахування і виплату грошової винагороди арбітражного керуючого за період з 14.08.2019 по 19.11.2019 у розмірі - 15.022,80 грн.

З огляду на схвалення комітетом кредиторів звіту розпорядника майна про нарахування та виплату грошової винагороди, обґрунтований розрахунок вартості послуг арбітражного керуючого, суд затверджує звіт арбітражного керуючого Короленко І.М. про нарахування та виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном на загальну суму - 15.022,80 грн. за період з 14.08.2019 по 19.11.2019.

Керуючись статтями 2, 6, 28, 30, 49, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 20, 232, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд -

Постановив :

Затвердити звіт арбітражного керуючого Короленко І.М. про нарахування та виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном на загальну суму - 15.022,80 грн. за період з 14.08.2019 по 19.11.2019.

Клопотання розпорядника майна Короленко І.М. про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури задовольнити.

Припинити процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м.Запоріжжя вул. Базова, 9).

Припинити повноваження розпорядника майна боржника - Короленко І.М.

Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя, вул. Базова, 9), банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м. Запоріжжя, вул. Базова, 9) призначити арбітражного керуючого Короленко Ірину Миколаївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №306 від 28.02.2013; ідент. номер - НОМЕР_2 ; адреса: 69037 м. Запоріжжя, а/с - 408).

Встановити основну грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора. Сплату основної винагороди арбітражного керуючого здійснювати за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю ЄПС Україна , код в ЄДР-39569734 (69013 м.Запоріжжя вул. Базова, 9), банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру протягом 12 місяців, за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс банкрута для затвердження.

Постанова господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття - 11.12.2019.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги у порядку та строк, встановлені статтями 256 та 257 ГПК України.

Копії постанови надіслати: кредиторам, банкруту, ліквідатору, Шевченківському відділу державної виконавчої служби міста Запоріжжя, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради.

Суддя В.А. Кричмаржевський

Повний текст постанови складений 12.12.2019.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення11.12.2019
Оприлюднено12.12.2019
Номер документу86278546
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2460/19

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 14.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Постанова від 11.12.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 24.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні