Ухвала
від 24.09.2019 по справі 616/636/19
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 616/636/19

Провадження № 2/616/223/19

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

« 24» вересня 2019 року смт.Великий Бурлук

Великобурлуцький районний суд Харківської області в складі судді РИКОВА М.І., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади Рубленської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області в особі Рубленської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування ,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою до територіальної громади Рубленської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області в особі Рубленської сільської ради в якій просить визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті 1 4 .12.2016 ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя м. Харків ОСОБА_3 на земельну ділянку цільовим призначенням для товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,7838 га., кадастровий номер 6321484500:01:000:0101, що розташована на території Рубленської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області.

Перевіривши матеріали позовної заяви на предмет відповідності її форми та змісту вимогам ЦПК України, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч.1 ст.42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

За ст.48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Право на спадкування відповідно до ч.1 ст.1223 ЦК України мають особи, визначені у заповіті. За змістом ч.1 ст.1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов`язкова частка).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що у померлого ОСОБА_3 є син ОСОБА_4 , який був на час смерті спадкодавця зареєстрований разом з ним.

Відповідно до ч.1 ст.4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Позивачу необхідно в якості відповідача також зазначити сина померлого - ОСОБА_4 , оскільки, можливо останній може бути спадкоємцем після померлого ОСОБА_3 . Також слід зазначити, що рішення яке просить ухвалити позивач може вплинути на права та обов`язки сина спадкодавця - ОСОБА_4 .

Позивач в якості доказу до позовної заяви додає копію свідоцтва про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_1 , дата смерті якого 12 грудня 2016 року, тоді ж, як позивач в тексті позовної заяви та в прохальній частині дату смерті ОСОБА_3 зазначає 14 грудня 2016 року. Цей недолік необхідно усунути, необхідно вірно зазначити дату смерті ОСОБА_3 відповідно до свідоцтва про смерть останнього.

Крім того, позивач в позовній заяві зазначає, що на момент смерті ОСОБА_4 проживав та був зареєстрований разом зі мною за адресою: АДРЕСА_1 тоді ж, як з доданих документів в якості доказів до позовної заяви померлим є ОСОБА_3 , а ОСОБА_4 є сином померлого. Зазначений недолік необхідно усунути, позивачу необхідно вірно зазначити хто на момент смерті проживав та був зареєстрований разом з нею.

Також слід зазначити, що позивачу необхідно надати до суду довідку про місце реєстрації ОСОБА_3 на момент смерті та хто на момент смерті був зареєстрований разом з ним.

Також, ОСОБА_2 надала до позовної заяви копію державного акта на право приватної власності на землю (серію і номер якого прочитати не можливо), який виданий на ім`я ОСОБА_3

Вищевказаний державний акт на право приватної власності на землю посвідчено ОСОБА_5 з відміткою згідно з оригіналом , підписом та датою 09.08.2019 року, у такому разі є незрозумілим чи має позивач оригінал вищевказаного державного акту, якщо має, тому незрозуміло підстави звернення ОСОБА_2 до суду з позовною вимогою про визнання за нею в порядку спадкування після померлого ОСОБА_3 , право власності на вказану земельну ділянку, оскільки у разі наявності оригіналів правовстановлюючих документів вона не позбавлена права звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини на вказану земельну ділянку за наявності таких підстав.

Якщо ОСОБА_2 немає в наявності оригіналу державного акта на право приватної власності на вищевказану земельну ділянку, тому є незрозумілим, яким чином ОСОБА_5 посвідчує копію вказаного документу своїм підписом з позначкою згідно з оригіналом .

Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ст.95 ЦПК України письмові докази подають в оригіналі або в належним чином посвідченій копії. Позивач, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), має зазначити наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Позивач підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Вказана вимога позивачами виконана не в повному обсязі, оскільки до позовної заяви були долучені копія листа від 14.08.2018 року за вих. № 190/106-18 відділу Держгеокадастру у Великобурлуцькому районі Харківської області, копія паспорта ОСОБА_2 які належним чином не посвідчені.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України її слід залишити без руху з вказаних вище підстав та надати позивачеві строк для усунення недоліків, протягом п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175-177, 185, 258-259, 260-261, 353 ЦПК України суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади Рубленської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області в особі Рубленської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали суду. У спосіб на виконання даної ухвали суду позивачу подати відповідну уточнену позовну заяву через канцелярію суду та додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів, або направити засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області М.І.РИКОВ

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.09.2019
Оприлюднено26.09.2019
Номер документу84498567
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —616/636/19

Рішення від 05.03.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Рішення від 05.03.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 07.02.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 24.09.2019

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні