Ухвала
від 25.09.2019 по справі 662/1072/19
НОВОТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

662/1072/19

2-з/662/7/2019

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2019 року Новотроїцький районний суд

Херсонської області

в складі: головуючого судді - Решетова В.В.

секретар судового засідання - Сушко Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Новотроїцьке матеріали заяви представника позивача ТОВ ЛАНАПОДОВЕ адвоката Дудченко Володимира Миколайовича про забезпечення позову

В С Т А Н О В И В:

24.09.2019 року представник позивача ТОВ ЛАНАПОДОВЕ звернувся до Новотроїцького районного суду Херсонської області із заявою про забезпечення позову, відповідно до якої просить вжити захід забезпечення позову шляхом заборони відповідачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . ФГ Земля Радості вчиняти дії щодо фактичного користування земельними ділянками, в тому числі, але не виключно - здійснювати оранку, дискування, культивацію земельних ділянок, посів, оброблення на земельних ділянках: кадастровий номер 6524483300:03:024:0014, площею 5,3512 га; кадастровий номер 6524483300:03:024:0015, площею 5,2055 га; кадастровий номер 6524483300:03:024:0013, площею 5,7367 га; кадастровий номер 6524483300:03:024:0012, площею 6,5388га, до вирішення спору по суті.

Заява про забезпечення позову обґрунтована тим, що до завершення судового розгляду відповідачі можливо будуть здійснювати сільськогосподарські роботи на вище вказаних земельних ділянках. В підтвердження своїх доводів надав копію об`яви відповідачів про намір розпочати самостійні сільськогосподарські роботи, яка розміщена в газеті Трудова слава від 19.09.2019 року №38.

На думку позивача невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду та ефективний захист на поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Дослідивши та проаналізувавши заяву про забезпечення позову суд прийшов до висновку, що заява позивача про забезпечення позову не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч.1-2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Згідно ч.1, 3ст.150 ЦПК України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановлення обов`язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечується заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Статтею 151 ЦПК України передбачені вимоги до заяви про забезпечення позову, зокрема в п. 3, 4, 7 ч. 1, в якій повинно бути зазначено предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову, захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності та інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Також, відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Точне і неухильне додержання норм чинного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Суд, у разі необхідності, на будь-якій стадії розгляду справи, за умови, що невжиття заходів забезпечення утруднить чи зробить неможливим виконання рішення, може забезпечити позов, застосувавши один або декілька видів забезпечення.

Так, при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог представника позивача щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду.

Отже, питання задоволення заяви сторони у справі про застосування заходів забезпечення позову вирішується судом в кожному конкретному випадку, виходячи з характеру обставин справи, що дозволяють зробити припущення про утруднення чи унеможливлення виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або може звернутись.

Предметом поданого ТОВ ЛАНАПОДОВЕ позову є визнання поновленими договори оренди та визнання укладеними додаткові угоди до них.

Як вбачається зі змісту заяви, позивач просить заборонити відповідачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ФГ Земля Радості вчиняти дії щодо фактичного користування земельними ділянками, в тому числі, але не виключно - здійснювати оранку, дискування, культивацію земельних ділянок, посів, оброблення на земельних ділянках: кадастровий номер 6524483300:03:024:0014, площею 5,3512 га; кадастровий номер 6524483300:03:024:0015, площею 5,2055 га; кадастровий номер 6524483300:03:024:0013, площею 5,7367 га; кадастровий номер 6524483300:03:024:0012, площею 6,5388га, до вирішення спору по суті.

Суд звертає увагу на те, що достатньо обґрунтованим для забезпечення позову може вважатись підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

У поданій заяві про забезпечення позову позивач обмежився лише зазначенням, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, не подавши суду доказів цього. Окрім того, що в заяві наводить правову позицію ВСУ та апеляційних інстанцій, що лише ще раз підтверджує про наявність виникнення спору між сторонами.

Однак існування між сторонами спору не є беззаперечною підставою для забезпечення позову та умовою для вжиття заходів забезпечення позову, так як позивачем не доведено, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову по даній цивільній справі про визнання недійсним договору.

Отже, позивачем не надано доказів в обґрунтування заяви та наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в справі та неможливості захисту прав, свобод та інтересів без вжиття заходів забезпечення позову. Вирішення питання забезпечення позову не може підміняти собою рішення суду по суті заявлених позовних вимог.

Виходячи з вище викладеного, а також з урахуванням розумності, обґрунтованості та адекватності вимог позивача щодо забезпечення позову, суд дійшов висновку що заява позивача є необґрунтованою, тому у її задоволені слід відмовити.

Керуючись ст.ст.149-151, 260 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви представника позивача ТОВ ЛАНАПОДОВЕ адвоката Дудченко Володимира Миколайовича про забезпечення позову - відмовити повністю .

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення ухвали безпосередньо до Херсонського апеляційного суду.

Суддя В.В. Решетов

СудНовотроїцький районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення25.09.2019
Оприлюднено27.09.2019
Номер документу84541881
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —662/1072/19

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 11.01.2022

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 13.12.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 23.09.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 13.09.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 30.08.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

Ухвала від 22.07.2021

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Решетов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні