Справа № 464/5278/19
пр.№ 1-кс/464/2404/19
УХВАЛА
26 вересня 2019 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про арешт майна,
встановив:
Слідчий СВ Сихівського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 у зв`язку із досудовим розслідуванням кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140070002605 від 26.09.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, звернулася до суду з клопотанням, погодженим із начальником Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 , про накладення арешту шляхом позбавлення права відчуження, розпорядження та користування баштовим краном КБ 405-1А, який знаходиться на об`єкті будівництва на проспекті Червоної Калини, 60 у м. Львові, замовником якого, згідно паспорта об`єкта, являється ТОВ «Авалон Статус», (ЄДРПОУ 41675320), генеральним підрядником ТОВ «Обра Констракшн групп», (ЄДРПОУ 34875225).
В обґрунтування клопотання покликається на те, що 26.09.2019 року близько 09:25 год. на будівельному майданчику, що на проспекті Чернової Калини, 60 у м. Львові, замовником якого, згідно паспорта об`єкта являється ТОВ «Авалон Статус», генеральним підрядником ТОВ «Обра Констракшн Групп», через порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, відбулося падіння баштового крана, внаслідок чого машиніст ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працівник ТОВ «Обра Констракшн Груп» отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована до реанімаційного відділення 8-ї МКЛ м. Львова з діагнозом політравма.
Відповідно до матеріалів клопотання, 26.09.2019 слідчим проведено огляд місця події об`єкта будівельного майданчика на проспекті Червоної Калини, 60 у м. Львові, зокрема баштового крана КБ 405-1А.
Постановою слідчого від 26.09.2019 баштовий кран КБ 405-1А визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
Оскільки вказаний предмет є речовим доказом та засобом вчинення кримінального правопорушення, має суттєве значення для проведення досудового розслідування, зокрема, проведення в подальшому експертиз, слідчий вважає, що на таке майно необхідно накласти арешт.
На розгляд клопотання про арешт майна слідчий та власник майна не з`явилися, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Оглянувши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно доч.1ст.170КПК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно зчастинами 2,3ст.170КПК Україниарешт майнадопускається зметою забезпеченнязбереження речовихдоказів. У цьому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Виходячи з приписів ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи. У цьому випадку арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна (ч. 5 ст. 170 КПК України).
Відповідно до положень ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, зокрема, правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні; наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
Враховуючи мотиви клопотання та його обґрунтування слідчим, матеріали кримінального провадження, правову підставу для арешту майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, захід забезпечення кримінального провадження у виді накладення арешту на зазначене в клопотанні майно є необхідним для виконання конкретних завдань у вказаному кримінальному провадженні, зокрема проведення експертиз, а відтак клопотання необхідно задовольнити.
Підстав для відмови у задоволенні клопотання, передбачених ч. 1 ст. 173 КПК України, не встановлено.
Керуючись статтями 131, 132, 167, 170-173, 175 КПК України,
ухвалив :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно шляхом позбавлення права відчуження, розпорядження та користування баштовим краном КБ 405-1А, який знаходиться на об`єкті будівництва на проспекті Червоної Калини, 60 у м. Львові, замовником якого, згідно паспорта об`єкта ТОВ «Авалон Статус», (ЄДРПОУ 41675320), генеральним підрядником ТОВ «Обра Констракшн Груп», (ЄДРПОУ 34875225).
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84556727 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Дулебко Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні