КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2019 року м. Київ № 320/5232/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації Київської області про визнання неправомірною відмови та зобов`язання встановити йому статус особи інваліда війни та видати посвідчення встановленого зразка ,
в с т а н о в и в:
до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до УСЗН Баришівської районної державної адміністрації Київської області про визнання неправомірною відмови та зобов`язання встановити йому статус особи інваліда війни та видати посвідчення встановленого зразка. Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, поміж іншого, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За результатом розгляду поданих документів, суд приходить до висновку про їх невідповідність положенням ст.ст. 160, 161 КАС України.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом подання позовної заяви у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи із зазначенням у ній, зокрема: номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача; вірного поштового індексу відповідача; викладення обставин, якими обґрунтовані заявлені вимоги та докази, якими ці обставин підтверджені, зокрема - коли, ким та як позивач був залучений до складу формувань Цивільної оборони та, у який період з посиланням та наданням відповідних документів. При цьому суд зауважує, що посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС не є доказом участі заявника у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі ЦО.
Відповідно до розпорядження начальника ЦО Київської області від 19.05.1986 №52 начальникам територіальних ЦО було доручено організувати суворий облік невоєнізованих формувань, що залучаються до робіт, вести списки їх особового складу. Відповідальність за виконання цього розпорядження покладалась саме на відповідних начальників ЦО. Визначений розпорядженням порядок обліку формувань та їх особового складу в повній мірі відповідав діючим на той час вимогам. Документи, які можуть підтвердити залучення формувань ЦО, а також участь у цих формуваннях працівників підприємств, установ та організацій області, повинні зберігатись в архівах відповідних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій. Розпорядження начальника ЦО Київської області від 19.05.1986 № 52 містить вимогу, що в штабах ЦО міст та районів в обов`язковому порядку повинні вести списки особового складу формувань, що залучались до робіт. Розпорядження начальника ЦО Київської області від 30.04.1986 № 02 містить вимогу вести облік сил та засобів ЦО, начальникам обласних служб ЦО забезпечити проведення заходів ЦО. Таким чином, проведення таких заходів в обов`язковому порядку повинно було фіксуватися та обліковуватися, відтак суду необхідно представити докази залучення позивача до скаладу формувань ЦО, у порядку та складі, як це було передбачено розпорядження начальника ЦО Київської області від 19.05.1986 №52.
Додатково суд зауважує: на підставі ч. 1-5 ст. 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Письмові докази, які надаються до суду в копіях та/або електронних копіях підлягають посвідченню в порядку, визначеному законом. Визначений законом порядок - це порядок, який встановлений ч. 5 ст. 94 КАС України, тому копії документів, які приєднані до справи повинні бути посвідчені учасником справи з обов`язковим зазначенням про місцезнаходження їх оригіналів.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації Київської області (код 03193749, смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 36) про визнання неправомірною відмови та зобов`язання встановити йому статус особи інваліда війни та видати посвідчення встановленого зразка, - залишити без руху.
2. Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2019 |
Оприлюднено | 01.10.2019 |
Номер документу | 84615563 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні