ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
м. Київ
30.09.2019Справа №910/21150/17 За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінанс Плюс
про зміну сторони її правонаступником у справі №910/21150/17
у справі
За позовом Публічного акціонерного товариства "Юніон Стандард Банк"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кепітал Стайл"
про стягнення 1 060 273,97 грн.
Суддя Борисенко І.І.
Без виклику представників.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду м. Києва від 03.04.2018 у справі № 910/21150/17 позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кепітал Стайл" (01024, м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, буд. 14, код ЄДРПОУ 38706064) на користь Публічного акціонерного товариства "Юніон Стандард Банк" (65012, м. Одеса, вул. Гімназична, буд. 21, код ЄДРПОУ 20305925) 1 060 273 (один мільйон шістдесят тисяч двісті сімдесят три) грн. 97 коп. заборгованості за простроченими відсотками та 15 904 (п`ятнадцять тисяч дев`ятсот чотири) грн. 11 коп. судового збору.
27.09.2019 до Господарського суду м. Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю Фінанс Плюс з заявою про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником.
Відповідно до ст. 334 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з пунктом 6 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" відповідний розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб`єктного складу учасників процесу, передбачених згаданою нормою Закону України "Про виконавче провадження" (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).
Згідно з ч. 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Отже, господарський суд має застосовувати загальні положення господарсько-процесуального закону, що регулюють порядок здійснення позовного провадження.
Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, (далі - Правила) передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У відповідності до п. 19 Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п. 59 Правил).
Згідно з п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Враховуючи наведені вище норми та вимоги встановлені п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, належним доказом надіслання сторонам копій заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб є - оригінали описів вкладення до поштових відправлень, які повинні містити вичерпний перелік найменувань документів, що надсилаються, а також оригінали розрахункового документу, виданий поштовим відділенням.
Судом встановлено, що заявником до матеріалів заяви не надано доказів надіслання копії скарги іншим учасникам справи.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що заявником не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України та не надано суду доказів, що підтверджують направлення заяви у справі №910/21150/17 з доданих документами на юридичну адресу боржника.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінанс Плюс від 20.09.2019 про заміну сторони у справі у справі №910/21150/17 залишити без руху.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Фінанс Плюс строк на усунення недоліків заяви п`ять днів з дня вручення даної ухвали.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Фінанс Плюс спосіб усунення недоліків заяви шляхом подання до суду:
- доказів направлення заяви від 20.09.2019 з доданими до неї документами на адресу місцезнаходження боржника.
Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.І. Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2019 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84625814 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні