Справа № 525/1174/19
У Х В А Л А
01.10.2019 року селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Хоролець В.В., розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 , що надійшло до суду засобами поштового зв`язку разом з позовною заявою, про участь позивача у справі в режимі відеоконференції в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Союз СК 1430 про стягнення нарахованих, але не виплачених коштів за договором оренди землі від 12.11.2010 року, -
в с т а н о в и в:
У провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Союз СК 1430 про стягнення нарахованих, але не виплачених коштів за договором оренди землі від 12.11.2010 року.
Підготовче засідання у справі призначено на 14 год. 01.10.2019 року.
01.10.2019 року підготовче засідання у справі відкладено на 09 год. 20 хв. 16.10.2019 року, оскільки ні судом, ні стороною позивача у справі не отримано відзив на позовну заяву, що поданий відповідачем ФГ Союз СК 1430 .
23.08.2019 року засобами поштового зв`язку до Великобагачанського районного суду Полтавської області разом з позовною заявою надійшло клопотання позивача ОСОБА_1 про участь позивача у справі в режимі відеоконференції в приміщенні Бориспільського міськрайонного суду Київської області (м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 72 Київської області). У клопотанні вказується, що судове засідання вона прохає проводити в режимі відеоконференції з приміщення вищевказаного суду.
Суд розглядає вищевказане клопотання, враховуючи положення ч.2 ст.247 ЦПК України.
Суд, розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 , що надійшло до суду засобами поштового зв`язку про участь позивача у справі в режимі відео конференції, приходить до висновку, що вищевказане клопотання позивача у справі підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.
Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
За нормою ч.1 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визнаного судом.
Відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. Положеннями ч.7 цієї статті визначається, у клопотанні про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до дня проведення судового засідання.
Аналіз та юридична структура даної норми процесуального права передбачає право, а не обов`язок суду постановити ухвалу про участь осіб у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 . При цьому, Великобагачанський районний суд Полтавської області знаходиться за адресою АДРЕСА_2 . Тобто, між місцем проживання позивача та місцем розташування уповноваженого суду мається об`єктивна значна віддаленість, що об`єктивно впливає на терміни з`явлення до суду даного учасниками справи.
Згідно ч.7 ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів , учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до змісту ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , при розгляді справ українські суди повинні застосовувати Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Також, у п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 Про судове рішення у цивільній справі зазначено, що в мотивувальній частині кожного рішення у разі необхідності мають бути посилання на Конвенцію та рішення Європейського суду, які згідно з Законом №3477 Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини є джерелом права і підлягають застосуванню в такій справі .
Правова регламентація питання використання електронних технологій у цивільному судочинстві, зокрема, й відеоконференцзв`язку здійснена не тільки на національному, а й на міжнародному рівнях. Так, Комітет Міністрів Ради Європи у своїй Рекомендації №2 R(84) 5 ще від 28.02.1984 року Комітет Міністрів державам-членам щодо принципів цивільного судочинства, спрямованих на вдосконалення судової системи зазначив таке: Судові органи повинні мати у своєму розпорядженні найсучасніші технічні засоби для того, щоб вони могли здійснювати правосуддя найбільш ефективним способом, зокрема, шляхом полегшення доступу до різноманітних джерел права, а також шляхом прискорення відправлення правосуддя .
Отже, з урахуванням вищевикладеного та необхідністю оперативного розгляду даної цивільної справи протягом розумного строку, а також значного віддалення місця проживання позивача (яка подала клопотання про її участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції) від місця розташування суду, який здійснює розгляд справи по суті, є передбачені законом підстави для задоволення вищевказаного клопотання.
При цьому, при прийнятті такого рішення (щодо участі відповідної сторони у справі в судовому засіданні в режимі відеоконференції) суд також враховує принцип забезпечення особі доступу до правосуддя, який повинен застосовуватися з певною гнучкістю та ефективність реалізації цього принципу на практиці без занадто формального ставлення та забезпечення його реальності (з огляду на Рішення Європейського суду з прав людини у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 року; у справі Осман проти Сполученого Королівства від 28.10.1998 року та у справі Креуз проти Польщі від 19.06.2001 року).
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів , ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , ст.ст.211,212,247 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Клопотання позивача ОСОБА_1 , що надійшло до Великобагачанського районного суду Полтавської області засобами поштового зв`язку про участь позивача та його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
Підготовче засідання , що призначене на 09 год. 20 хв. 16.10.2019 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Союз СК 1430 про стягнення нарахованих, але не виплачених коштів за договором оренди землі від 12.11.2010 року провести в режимі відеоконференції.
Доручити Бориспільському міськрайонному суду Київської області (м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 72 Київської області) забезпечити проведення підготовчого засідання у справі о 09 год. 20 хв. 16.10.2019 року в режимі відеоконференції.
Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити учасників справи.
Відповідно до ч.8 ст.212 ЦПК України копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно до Бориспільського міськрайонного суду Київської області та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Великобагачанського районного
суду Полтавської області В.В.Хоролець
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2019 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84640851 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Хоролець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні