Справа № 2-а-6898/11
Провадження № 2-а/711/1350/2012
У Х В А Л А
06 квітня 2012 року м.Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі судді Ляшко С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження в залі суду в м. Тячів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги.
Просить поновити строк звернення до суду та зобов`язати відповідача нарахувати на її користь недоплачену їй, як дитині війни, щомісячну державну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії по віку та забезпечити її виплату за період з 2009 по день постановлення рішення і справу розглянути у її відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
У відповідності до ст. 1 Закону України Про соціальний захист дітей війни , який набув чинності з 1 січня 2006 року, дитиною війни визнається особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Відповідно до ст.ст. 6, 7 вказаного Закону дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
Згідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Поданий позивачем 6 жовтня 2011 року позов грунтується на думку позивача на бездіяльності відповідача, допущеної за період з 2009 р.
Згідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Наведені позивачем причини пропуску строку на звернення до суду суд вважає неповажними, а тому даний адміністративний позов в частині заявлених вимог з 01 січня 2009 року до 6 квітня 2011 року слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 183-2 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги за період з 1 січня 2009 року до 6 квітня 2011 року, - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тячівський районний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Тячівського
районного суду: С.М.Ляшко
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2012 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84662575 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Ляшко С. М.
Адміністративне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Петруня Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні