Ухвала
від 02.10.2019 по справі 433/1768/19
ТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Троїцький районний суд Луганської області

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 433/1768/19

Провадження №2/433/823/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.10.2019 року

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Суський О.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , якого представляє ОСОБА_2 до Другої сєверодонецької державної нотаріальної контори Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

До Троїцького районного суду Луганської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , якого представляє ОСОБА_2 до Другої сєверодонецької державної нотаріальної контори Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до частини 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Частиною 2 ст. 27 ЦПК України встановлено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Матеріалами справи встановлено, що місцезнаходженням відповідача - Другої сєверодонецької державної нотаріальної контори Луганської області, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є адреса : АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 Луганської АДРЕСА_3 .

Разом з цим, частиною 1 статті 30 ЦПК України де зазначена виключна підсудність, передбачено, що позови, які виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Як роз`яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п. 42 та п. 43 постанови №3 від 01 березня 2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, зокрема це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини .

Відповідно до статті 1221 Цивільного кодексу України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом (це положення було доповнено Законом від 12.02.2015 № 189-VІІІ, який набув чинності 04.03.2015).

Зокрема, питання щодо місця відкриття спадщини, яка знаходиться на непідконтрольній Україні території, було врегульовано статтею 11-1 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України та статтею 9-1 Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції .

Статтею 11-1 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України , передбачено, що у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до статті 9-1 Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Як вбачається з доданої до позовної заяви копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 30.05.2018 позивач звернувся з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 до Другої сєверодонецької державної нотаріальної контори Луганської області, що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, б. 15.

Таким чином з наведених норм діючого законодавства виходить, що місцем відкриття спадщини після смерті ОСОБА_3 є м. Сєвєродонецьк Луганської області.

Отже, справа не підсудна Троїцькому районному суду Луганської області.

Частиною 9 статті 187 ЦПК України визначено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до вимог ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються, справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Враховуючи, що дана цивільна справа не підсудна Троїцькому районному суду Луганської області, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю до Сєвєродонецького міського суду Луганської області.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 28, 31, 32, 187, 259-261, 353, 354 ЦПК України, суддя -

ухвалив:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , якого представляє ОСОБА_2 до Другої сєверодонецької державної нотаріальної контори Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини передати на розгляд до Сєвєродонецького міського суду Луганської області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульв. Дружби Народів, б. 19).

Із урахуванням п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.І.Суський

СудТроїцький районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення02.10.2019
Оприлюднено03.10.2019
Номер документу84677322
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/1768/19

Рішення від 31.03.2020

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

Ухвала від 06.02.2020

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

Ухвала від 09.12.2019

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

Ухвала від 02.10.2019

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні