Рішення
від 01.10.2019 по справі 552/4618/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районний суд м. Полтави

Справа № 552/4618/19

Р І Ш Е Н Н Я

іменем україни

1 жовтня 2019 року Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді Яковенко Н.Л.,

секретаря судового засідання Кондра Ю.Ю.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, третя особа - Приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Омеліч Тетяна Анатоліївна, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 13 серпня 2019 року звернулася в Київський районний суд м. Полтави з позовом до ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, який уточнила в поданій до суду 22 серпня 2019 року заяві.

Позовну заяву обґрунтовувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько ОСОБА_4 , який за життя склав заповіт, згідно з яким на випадок смерті все своє майно заповів їй, ОСОБА_5 .

Вказувала, що на час смерті батько проживав разом з дружиною ОСОБА_3 та нею, хоча і був зареєстрований за іншою адресою.

Зазначала, що є спадкоємцем майна померлого ОСОБА_6 , а оскільки проживала спільно з батьком, вважала, що прийняла спадщину.

Окрім того, тяжко переносила хворобу та смерть батька, з 2017 року перебуває на Д обліку, протягом квітня-лютого 2019 року лікувалася, постійно проводила час в лікарнях, в червні 2019 року була госпіталізована. 11 липня 2019 року звернула до приватного нотаріуса з заявою про відкриття спадкової справи, та їй було повідомлено, що пропустила строк для прийняття спадщини.

Посилаючись на наявність поважних причин пропуску строку для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, відповідно до норм ч. 3 ст. 1272 ЦК України просила суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 .

Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 23 серпня 2019 року відкрито провадження в справи за позовом ОСОБА_2 за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання.

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про розгляд справи без її участі, повністю підтримує позовні вимоги.

Відповідач ОСОБА_3 подала до суду заяву, в якій зазначила, що визнає позов та просить задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2

Третя особа звернулася до суду з заявою про розгляд справи без її участі.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, посилаючись на викладені в поданій до суду заяві обставини.

Суд, заслухавши представника позивача, вивчивши та дослідивши зібрані в справі докази, приходить до наступних висновків.

Відповідно до норм ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Визнання відповідачем ОСОБА_3 . позовних вимог ОСОБА_2 не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому суд приходить до висновку про ухвалення судового рішення в підготовчому судовому засіданні в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 200 ЦПК України, з задоволенням позовних вимог ОСОБА_2 .

Зокрема, як встановлено судом, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За життя ОСОБА_4 31 травня 2002 року склав заповіт, згідно з яким усе майно заповів повністю дочці ОСОБА_5 .

На час смерті померлому ОСОБА_4 належало майно, яке ввійшло до спадкової маси, а саме: квартира за адресою АДРЕСА_1 ; 1\2 частина житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_2 ; 1\2 частина земельної ділянки, площею 0,1000 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер №5310136400:09:006:0134, розташована за адресою АДРЕСА_2 ; 1\ 2 частина земельної ділянки, площею 0,0136 га, цільове призначення для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер №5310136400:09:006:0135, розташована за адресою АДРЕСА_2 ; земельну ділянку, площею 3,09 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер №5320688900:00:011:0024, розташована с. Федорівка, Глобинського району, Полтавської області; майновий пай КСП Перемога (адреса: Полтавська область, Глобинський район, с. Федорівка); автомобіль BMW, 2006 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 .

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Строки для прийняття спадщини встановлено ст. 1270 ЦК України, згідно якої для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Позивач ОСОБА_2 є донькою померлого ОСОБА_4 , спадкоємцем майна за заповітом.

Згідно з ч. 3 ст. 1272 ЦК України особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини про прийняття спадщини.

Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд в силу норм ст. 1272 ЦК України, має дослідити та встановити поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Як встановлено судом, позивач ОСОБА_2 перебуває на Д обліку з діагнозом: Дисциркуляторна енцефалопатія ІІІ ступеню на фоні гіпертонічної хвороби ІІІ ступеню та церебрального атерсклерозу ІІІ ступеню, наслідки перенесеного ішемічного інсульту (2017 року) в басейні ЛСМА з правобічною РПН, помірним вестибуло-атактичним синдромом, цефалгічним синдромом, у зв`язку з чим лікувалась, протягом лютого - квітня 2019 року. З 12.06.2019 по 20.06.2019 перебувала на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні КЗ 1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради .

Також судом встановлено, що 11 липня 2019 року позивач ОСОБА_2 звернулася до приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Омеліч Т.А. з заявою про прийняття спадщини.

Постановою приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Омеліч Т.А. від 11 липня 2019 року позивачу ОСОБА_2 відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 та у заведення спадкової справи у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини.

Встановивши дані обставини, враховуючи наявність поважних причин пропуску позивачем ОСОБА_2 термінів звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню та вважає за необхідне визначити позивачу ОСОБА_2 додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 терміном два місяці.

Керуючись ст. ст. 264, 265 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , терміном два місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач ОСОБА_2 , місце проживання АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач ОСОБА_3 , місце проживання АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .

Третя особа Приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Омеліч Тетяна Анатоліївна, місцезнаходження 36011, м. Полтава, вул. Чорновола Вячеслава, 4-А.

Повне судове рішення складено 2 жовтня 2019 року.

Головуючий суддя /підпис/ Н.Л.Яковенко

Суддя Н.Л.Яковенко

01.10.2019

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення01.10.2019
Оприлюднено03.10.2019
Номер документу84677553
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —552/4618/19

Рішення від 01.10.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 23.08.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 14.08.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні