Постанова
від 30.09.2019 по справі 359/7254/18
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 359/ 7254/18 Головуючий в суді 1 інстанції - Кабанячий Ю.В.

Провадження № 33/824/3352/2019 Доповідач - Орел А.І.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2019 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного суду Орел А.І., розглянувши за участі представника Київської митниці ДФС Захарова А.О., особи провадження стосовно якої закрито ОСОБА_1 , захисника адвоката Ліщінської Т.І. у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою представника Київської митниці ДФС Клімова С.Г. на постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26.07.2019 року, якою закрито провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , щодо притягнення до відповідальності передбаченоїч. 1 ст. 483 МК України,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26.07.2019 року закрито провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 483 МК України ОСОБА_1 , за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Як зазначено в постанові суду, керівником БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ФОНД МИЛОСЕРДЯ ЗАРАДИ ДОБРА , громадянином України ОСОБА_1 , вчинено дії спрямовані на переміщення товарів одяг та речі, що були у використанні через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України. Однак матеріали справи не містять, як і не надано доказів представником митної служби, що товари, ввезені по інвойсу № 73 та по інвойсу № 52, стосуються однієї і тієї ж групи товарів, представники та водій компанії - перевізника не встановлені та не опитані з метою підтвердження або спростування відомостей, що цим автомобілем переміщувались один і той самий товар. Крім цього, митним органом не перевірені відомості, викладені у відповіді митних органів Данії, та не з`ясовано, чи дійсно товар одяг та речі, що були були у використанні вартістю 11220, 00 Євро від Компанії JMTRADING Slagelsegadell, 2110 Kobenhavn( Копенгаген, Данія) були відправлені на адресу ТОВ ДЕСПЕРАДО Україна та отримані останньою, посадові особи вказаного ТОВ не встановлені та не опитані по зазначеним обставинам. Таким чином у суду відсутні підстави для притягнення громадянина України ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності, зважаючи на те, що достатніх доказів вчинення ним адміністративного правопорушення, визначеного ч.1 ст. 483 МК України, під час розгляду адміністративних матеріалів в суді, - не здобуто, а ті, що надані в якості підтвердження вчинення правопорушення, - суд оцінює критично. За таких обставин, суддя приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України слід закрити, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

На дану постанову представник Київської митниці ДФС Клімов С.Г. подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову Бриспільського міськрайонного суду Київської області від 26.07.2019 року скасувати, та постановити нову постанову якою, визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні порушення митних правил за ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів правопорушення та конфіскації предметів правопорушення. Обґрунтовуючи свої вимоги, зазначає, що не погоджується із постановою Бориспілського міськрайонного суду Київської області від 26.07.2019 року та вважає що громадянином України ОСОБА_1 , вчинено дії спрямовані на переміщення товарів одяг та речі, що були у використанні через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 483 МК України.

Заслухавши пояснення представника митниці Захарова А.О., який підтримав подану апеляційну скаргу та просив її задовольнити, пояснення ОСОБА_1 , та його захисника адвоката Ліщінської Т.І. які заперечили проти задоволення апеляційної скарги, вважаючи постанову законною і обґрунтованою, дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Доводи апеляційної скарги щодо незаконності постанови судді є необґрунтованими.

Переглядаючи рішення суду першої інстанції в межах доводів поданої апеляційної скарги апеляційний суд вважає, що при розгляді даної справи, суддя повно, всебічно і об`єктивно дослідив дані, що містяться в матеріалах справи, належним чином перевірив обставини, викладені у протоколі про порушення митних правил № 0543/12500/18 від 12.07.2018 р., дав цим обставинам належну правову оцінку та, приймаючи рішення про закриття провадження відносно ОСОБА_1 , дійшов правильного висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки матеріали справине містять доказів, на підставі яких у визначеному законом порядку, було б можливо стверджувати про вчинення ОСОБА_1 дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, які містять неправдиві дані.

З таким висновком судді погоджується і суд апеляційної інстанції з огляду на наступне.

Диспозицією ч.1 ст.483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих витрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

За змістом даної норми переміщення предметів із приховуванням від митного контролю може здійснюватись, в т.ч. шляхом подання до митного органу України, як підстави для їх переміщення, документів, які містять неправдиві дані.

Суб`єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.

Як вбачається зі змісту протоколу про порушення митних правил № 0543/12500/18 від 12.07.2018 року, наявність в даному випадку ознак порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України, пов`язується з неправдивими відомостями щодо вартості товарів, оскільки у інвойсі від 23.08.2016 № 73, поданому у якості підстави для переміщення товарів через митний кордон України, вантаж вказувався як гуманітарна допомога, а в інвойсі від 19.06.2017 № 52 (наданого митними органами Данії) загальна вартість вказаних товарів становить 11220,00 євро(325 879, 43 грн.).

Як на доказ вини ОСОБА_1 представники митниці послалися на лист, наданий митним органом Данії.

Відповідно до отриманих від митних органів Данії копій документів (експортної декларації від 17.09.2017 № 17DK0066022E392292, інвойсу від 19.06.2017 № 52) встановлено, що товари одяг та речі, що були у використанні переміщувались вантажним автомобілем з державними реєстраційними номерами НОМЕР_1 НОМЕР_2 , загальною вагою брутто 14 960, 00 кг. від компанії JM TRADING Slagelsegade 11, 2100 Kobenhavn (Копенгаген, Данія) на адресу ТОВ ДЕСПЕРАДО УКРАЇНА (08200 Київська область м. Ірпінь вул. Індустріальна, 34) та вартість вищевказаних товарів становила 11 220, 00 Євро. (згідно з курсом Національного банку України на 21.06.2017, 1 Євро - 29, 04451200 грн., станом на момент переміщення товарів через митний кордон України, вартість зазначених товарів в перерахунку на національну валюту становила 325 879, 43 грн.).

Разом з цим, працівниками митниці дані вимоги закону при складанні протоколу про порушення митних правил № 0543/12500/18 від 12.07.2018, у повній мірі виконано не було, оскільки посилаючись на лист митних органів Данії з документами до нього, не містять у встановленому законом вимогами належного перекладу та визначення вартості товару безпосередніх предметів порушення митних правил.

Також, матеріали справи не містять, як і не надано доказів представником митної служби, що товари, ввезені по інвойсу № 73 та по інвойсу № 52, стосуються однієї є і тієї ж групи товарів, представники та водій компанії-перевізника не встановлені та не опитані з метою підтвердження або спростування відомостей, що цим автомобілем переміщувалась один той самий товар.

Окрім того, митним органом не перевірені відомості, викладені у відповіді митних органів Данії, та не з`ясовано, чи дійсно товар одяг та речі, що були у використанні вартістю 11220, 00 Євро від Компанії JMTRADING Slagelsegadell,2100 Kobenhavn (Копенгаген, Данія) були відправлені на адресу ТОВ ДЕСПЕРАДО УКРАЇНА та отримані останньою, посадові особи вказаного ТОВ не встановлені та не опитані по зазначеним обставинам.

За таких умов, протокол про порушення митних правил №0543/12500/18 від 12.07.2018, складений щодо громадянина України ОСОБА_1 , без належної перевірки всіх обставин справи. Постановою Київського апеляційного суду від 03.05.2019 року матеріали по даній справі направлялися до Київської митниці ДФС для додаткової перевірки та усунення недоліків. Однак Київською митницею ДФС, зазначені в постанові недоліки не усунуто та не проведено додаткової перевірки, справа знов спрямована до суду першої інстанції, без надання додаткових доказів. Суд першої інстанції, за наявними доказами, з урахуванням постанови Київського апеляційного суду від 03.05.2019 року, прийняв рішення, яке в даному випадку є законним та обґрунтованим.

Враховуючи наведене, докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив протиправні дії та має нести відповідальність, в матеріалах справи відсутні.

За таких обставин апеляційний суд вважає, що суддя обґрунтовано та на законних підставах прийшов до правильного висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.

Будь-яких інших доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 в апеляційній скарзі не наведено та під час розгляду не встановлено.

З наведених підстав апеляційний суд дійшов висновку про залишення постанови суду першої інстанції без змін, а апеляційної скарги представника Київської міської митниці - без задоволення.

Керуючись ст.294 КУпАП, ч.1 ст.483 МК України, апеляційний суд, -

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу представника Київської міської митниці ДФС Клімова С.Г. - залишити без задоволення.

Постанову судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26 липня 2019 року, якою провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України щодо ОСОБА_1 за протоколом № 0543/12500/18 закрито - залишити без зміни.

Постанова оскарженню не підлягає.

С У Д Д Я А.І. Орел

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення30.09.2019
Оприлюднено03.10.2019
Номер документу84693562
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —359/7254/18

Постанова від 30.09.2019

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Орел Анатолій Іванович

Постанова від 26.07.2019

Адмінправопорушення

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Кабанячий Ю. В.

Постанова від 03.05.2019

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Васильєва Маргарита Анатоліївна

Постанова від 26.10.2018

Адмінправопорушення

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Бондаренко І. А.

Постанова від 14.09.2018

Адмінправопорушення

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Бондаренко І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні