Справа № 420/1974/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді Потоцької Н.В.
за участі секретаря Захарчук О.В.
представника позивача Сон К.Е.
представника відповідачів Бугаєнко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ТРАНС ЛАЙН до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання здійснити дії по реєстрації податкових накладних,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ТРАНС ЛАЙН до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить:
Визнати протиправним та скасувати:
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655978/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №659493/41817759 від 20.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №686657/41817759 від 07.05.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655980/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655981/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №659495/41817759 від 20.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №660591/41817759 від 23.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №659494/41817759 від 20.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655977/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №683873/41817759 від 05.05.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №683875/41817759 від 05.05.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №679311/41817759 від 04.05.2018 року;
рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №683877/41817759 від 05.05.2018 року.
зобов`язати ДФС України зареєструвати у єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні:№ 37 від 22 березня 2018 року, № 40 від 22 березня 2018 року, № 49 від 26 березня 2018 року, № 51 від 26 березня 2018 року, № 42 від 26 березня 2018 року, № 48 від 22 березня 2018 року, № 52 від 27 березня 2018 року, № 50 від 26 березня 2018 року, № 41 від 29 березня 2018 року, № 56 від 27 березня 2018 року, № 57 від 27 березня 2018 року, № 62 від 29 березня 2018 року, .№ 63 від 29 березня 2018 року.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до вказаних приписів ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН складено податкові накладні: № 37 від 22 березня 2018 року, № 40 від 22 березня 2018 року, № 49 від 26 березня 2018 року, № 51 від 26 березня 2018 року, № 42 від 26 березня 2018 року, № 48 від 22 березня 2018 року, № 52 від 27 березня 2018 року, № 50 від 26 березня 2018 року, № 41 від 29 березня 2018 року, № 56 від 27 березня 2018 року, № 57 від 27 березня 2018 року, № 62 від 29 березня 2018 року, .№ 63 від 29 березня 2018 року, які направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вказані податкові накладні були прийняті, але реєстрацію зупинено. Позивачем отримано Квитанції про зупинення реєстрації, в яких зокрема зазначено, що обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем направлені повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по вище зазначеним накладним, проте Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації винесені:
рішення №655978/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення №659493/41817759 від 20.04.2018 року;
рішення №686657/41817759 від 07.05.2018 року;
рішення №655980/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення №655981/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення №659495/41817759 від 20.04.2018 року;
рішення №660591/41817759 від 23.04.2018 року;
рішення №659494/41817759 від 20.04.2018 року;
рішення №655977/41817759 від 19.04.2018 року;
рішення №683873/41817759 від 05.05.2018 року;
рішення №683875/41817759 від 05.05.2018 року;
рішення №679311/41817759 від 04.05.2018 року;
рішення №683877/41817759 від 05.05.2018 року.
Позивач не погодившись з винесеним Рішеннями оскаржив їх до Комісії з питань розгляду скарг ДФС України.
Комісією з питань розгляду скарг ДФС України винесені Рішення: №2400/41817759/2, №2954/41817759/2. №2962/41817759/2, №3480/41817759/2, №2948/41817759/2, №2421/41817759/2, №2398/41817759/2. №2399/41817759/2, №5814/41817759/2, №5819/41817759/2, №5804/41817759/2, №4702/41817759/2, №5818/41817759/2, якими скарги ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.
Позивачем надані первинні документи та пояснення в підтвердження здійснення господарських операції за податковими накладним, проте вони не враховані податковим органом.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 16.05.2019.2018 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно ст.162 КАС України відповідачу встановлено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позовну заяву.
05.06.2019 року через канцелярію суду представником відповідача Державної фіскальної служби України І.В. Садардіновою (за довіреністю) надано відзив на адміністративний позов.
Відзив обґрунтовано наступним .
Згідно з пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, податковим органом була зупинена реєстрація податкових накладних ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН № 37 від 22 березня 2018 року, № 40 від 22 березня 2018 року, № 49 від 26 березня 2018 року, № 51 від 26 березня 2018 року, № 42 від 26 березня 2018 року, № 48 від 22 березня 2018 року, № 52 від 27 березня 2018 року, № 50 від 26 березня 2018 року, № 41 від 29 березня 2018 року, № 56 від 27 березня 2018 року, № 57 від 27 березня 2018 року, № 62 від 29 березня 2018 року, .№ 63 від 29 березня 2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надіслав (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування.
У відповідності до вимог п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Пунктом 14 даного Порядку №117 встановлено, що Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції:
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Рішення Комісії щодо відмови у реєстрації податкових накладних позивача винесені із посиланням на підставу - надання платником податку копій документів недостатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Серед іншого, позивачем при направленні повідомлень та документів на підтвердження здійснення господарських операцій не надані розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Порядком №117 містить пункт розрахункові документи, банківські виписки , тобто контролюючий орган розмежовує такі документи, та вважає їх необхідними для надання разом з повідомленням про підтвердження реальності господарської операції.
Так, Державна фіскальна служба України, зазначає що ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН було направлено скарги на винесені Комісією рішення, до яких було додано документи довільного формату - аналогічні тим, що надавались разом з повідомленням про підтвердження реальності здійснення госсподарської операції, з додаванням банківських виписок.
Комісією з питань розгляду скарг ДФС України винесені рішення залишень без змін.
Ухвалою суд від 04.07.2019 року судом залучено до участі у справі другого відповідача Головне управління Державної фіскальної служби України в Одеській.
04.07.2019 року судом прийнято рішення розгляд справи №420/1974/19 проводити в порядку загального позовного провадження.
30.07.2019 року за вх. №27356/19 представником Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській надано письмові пояснення, в яких зокрема зазначено, що позовні вимоги ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН сформовані до Комісії з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України та Державної фіскальної служби України та жодним чином не стосуються Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області.
15.08.2019 року за вх. № 29249/19 представником Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області Садардіновою І.В. надано відповідь на відзив, в якій підтримано позицію Державної фіскальної служби України викладену у відзина адміністративний позов від 05.06.2019 року.
В судовому засіданні 27.08.2019 року судом прийнято до розгляду уточнення адміністративного позову викладенні в клопотанні ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 27.08.2019 року.
Ухвалою суду від 27.08.2019 року закрито підготовче провадження по справі №420/1974/19 та справу призначено до судового розгляду по суті на 23.09.2019 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.
Товариство з обмеженою відповідальністю АГРО ТРАНС ЛАЙН (ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН - далі), код за ЄДРПОУ 41817759, державна реєстрація юридичної особи здійснена 19.12.2017 року за № 15561020000064746.
Види діяльності, які ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН виконує відповідно до Національного класифікатора України Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД) ДК: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; 01.13 Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; 01.19 Вирощування інших однорічних і дворічних культур; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт (основний); 52.10 Складське господарство; 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 73.11 Рекламні агентства; 73.12 Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації; 73.20 Дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки.
В рамках вказаного основного напрямку діяльності, між ТОВ ДСВ ЛОГІСТИКА (Експедитор) та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Перевізник) 16.01.2018 року укладено договір перевезення вантажів №SF-008780, відповідно до умов якого Перевізник зобов`язується по дорученню Експедитора надати послуги по транспортуванню контейнерів наданих Експедитором із терміналів Лінії або іншого пункту(ів) розвантаження/навантаження вантажу із контейнерів / в контейнери та навпаки на термінал Лінії або інший пункт(ти), які зазначені Експедитором (Т.1, а/с. 76-82).
Відповідно до пункту 5.1 Договору, сумою Договору є сума всіх сплачених Експедитором рахунків Перевізника по кожному конкретному перевезенню.
Рахунки Перевізника сплачуються Експедитором протягом 30 днів з дати отримання рахунку при наявності всіх підтверджуючих документів.
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №37 від 22.03.2018 року (Т.1, а/с. 45).
Відповідно податкової накладної №37 були надані наступні послуги з перевезення: Послуги Коростень-ОМТП НОМЕР_1,TCNU3203542, Послуги Коростень-ОМТП НОМЕР_2, TGHU6137092.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 33690,66 грн. (Т.1, а/с.45).
Податкова накладна №37 від 22.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 05.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.1, а/с. 46-47).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №2 від 12.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.1, а/с. 50).
19.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №655978/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №37 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.1, а/с. 48-49).
24.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №655978/41817759 від 19.04.2018 року (Т.1, а/с. 62).
04.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2400/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.1, а/с. 61).
На виконання вимог Договору перевезення вантажів від 16.01.2018 року №SF-008780 сформовано податкову накладну №40 від 22.03.2018 року (Т.1, а/с. 95).
Відповідно податкової накладної №40 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-Київ, НОМЕР_4,TGВU5790731.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 18011,54 грн. (Т.1, а/с.95).
Податкова накладна №40 від 22.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 05.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.1, а/с. 96-97).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №6 від 13.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.1, а/с. 100).
20.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №659493/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.1, а/с. 98-99).
27.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №659493/41817759 від 20.04.2018 року (Т.1, а/с. 110).
05.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2954/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.1, а/с. 109).
На виконання вимог Договору перевезення вантажів від 16.01.2018 року №SF-008780 сформовано податкову накладну №49 від 26.03.2018 року (Т.2, а/с. 9).
Відповідно податкової накладної №49 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ЮМТП-Київ, НОМЕР_9,INKU616298.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 15861,63 грн. (Т.2, а/с.9).
Податкова накладна №49 від 26.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 11.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.2, а/с. 10-11).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №8 від 13.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.2, а/с. 15).
20.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №659495/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №49 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.2, а/с. 13-14).
27.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №659495/41817759 від 20.04.2018 року (Т.2, а/с.25).
05.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2964/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.2, а/с. 24).
На виконання вимог Договору перевезення вантажів від 16.01.2018 року №SF-008780 сформовано податкову накладну №51 від 26.03.2018 року (Т.2, а/с. 108).
Відповідно податкової накладної №51 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги Обухів-ОМТП, НОМЕР_1, CAIU8842060.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 15861,63 грн. (Т., а/с.108).
Податкова накладна №51 від 26.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 11.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.2, а/с. 109-110).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №10 від 13.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.2, а/с. 113).
20.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №659494/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №51 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.2, а/с. 111-112).
27.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №659494/41817759 від 20.04.2018 року (Т.2, а/с.123).
07.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №3480/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.2, а/с. 122).
На виконання вимог Договору перевезення вантажів від 16.01.2018 року №SF-008780 сформовано податкову накладну №41 від 29.03.2018 року (Т.3, а/с. 197).
Відповідно податкової накладної №41 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ЮМТП-Київ, НОМЕР_14, PONU7542879, понаднормативне використання транспорту, НОМЕР_14, PONU7542879.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 20556,05 грн. (Т., а/с.197).
Податкова накладна №41 від 29.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 13.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41, 52.29 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.2, а/с. 198-199).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №24 від 27.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.3, а/с. 202).
07.05.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №686657/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №41 з підстав не надання платником податку копій первинний документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти-приймання передачі товарів(робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.3, а/с. 200-201).
10.05.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №686657/41817759 від 07.05.2018 року (Т.3, а/с.216).
21.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №5814/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.3, а/с. 215).
В рамках вказаного основного напрямку діяльності, між ТОВ ОЛЕНІЧ ГРУП ЛТД (Замовник) та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Перевізник) 02.03.2018 року укладено договір перевезення вантажів №2-04/18, відповідно до умов якого Перевізник зобов`язується власними транспортними засобами доставити довірений йому Замовником вантаж до пункту призначення у терміни, відповідно до заявок Замовника та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (Вантажоодержувач), а Замовник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену за домовленістю сторін плату. Вантаж перевозиться у контейнерах, які надаються замовником. (Т.1, а/с. 168-172).
Відповідно до пункту 4.1 Договору, приймання вантажу здійснюється в місці навантаження, що оформляється товарно-транспортною накладною або СМR.
Оплата Замовником винагороди за Договором здійснюється шляхом простого банківського переказу коштів на поточний рахунок Перевізника.
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №42 від 22.03.2018 року (Т.1, а/с. 137).
Відповідно податкової накладної №42 були надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги Коростень-ОМТП, НОМЕР_16,TCLU4477685, Послуги Коростень-ОМТП, НОМЕР_6, TCLU4052150.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 1578,68 грн. (Т.1, а/с.137).
Податкова накладна №42 від 22.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 05.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.1, а/с. 138-139).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №3 від 12.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.1, а/с. 142).
19.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №655980/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №42 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.1, а/с. 140-141).
27.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №655980/41817759 від 19.04.2018 року (Т.1, а/с. 154).
05.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2948/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.1, а/с. 153).
В рамках вказаного основного напрямку діяльності, ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Перевізник) та ТОВ ПРОДОВОЛЬЧА КОМПАНІЯ ЗОРЯ ПОДІЛЛЯ (Замовник) 01.03.2018 року укладено договір про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом №Z480015, відповідно до умов якого Замовник замовляє, а Перевізник надає послуги з перевезень вантажів автомобільним транспортом (Т.1, а/с. 237-241).
Відповідно до розділу 4.1 Договору, платежі та взаємні розрахунки виконуються відповідно до виставленого Перевізником рахунку і підлягають оплаті з моменту фактичного отримання Замовником всіх необхідних оригіналів документів(акту надання послуг, рахунку на оплату, товарно-транспортної накладної з відміткою) Вантажоодержувача та підписом уповноваженої особи Вантажоодержувача про отримання вантажу.
Розрахунок між Сторонами здійснюється шляхом банківського переказування коштів у національній грошовій одиниці України з поточного рахунку Замовника на поточний рахунок Перевізника.
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №48 від 26.03.2018 року (Т.1, а/с. 185).
Відповідно податкової накладної №48 були надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, ARKU2481117, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, ARKU2455294, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_8, ARKU2334477, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, ARKU2381289, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, ARKU2380641, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_8, ARKU2221070, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, ARKU2239490, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_8, ARKU2452274, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, CAIU3286287, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_8, ARKU2222369, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_8, ARKU2274300, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_7, ARKU2242302.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 67764,96 грн. (Т.1, а/с.185-186).
Податкова накладна №48 від 26.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 11.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.1, а/с. 187-188).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №4 від 12.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.1, а/с. 191).
19.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №655981/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №48 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.1, а/с. 189-190).
27.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №655981/41817759 від 19.04.2018 року (Т.1, а/с. 154).
04.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2421/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.1, а/с. 212).
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №52 від 27.03.2018 року (Т.2, а/с. 160).
Відповідно податкової накладної №52 були надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, ARKU2369107, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, ARKU2418367, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, ARKU2425685, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_15, ARKU2319343, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, ARKU2361127, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_15, ARKU2478514, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, TGHU1251815, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_15, ARKU2324890, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, ARKU2448274, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_15, ARKU2417530, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_15, ILUU2001853, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_11, TRHU2114830.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 67865,28 грн. (Т.2, а/с.160).
Податкова накладна №52 від 27.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 11.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.2, а/с. 162-163).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №5 від 12.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.2, а/с. 166).
19.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №655977/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №52 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.2, а/с. 164-165).
25.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №655977/41817759 від 19.04.2018 року (Т.2, а/с. 188).
04.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2398/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.2, а/с. 187).
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №56 від 27.03.2018 року (Т.2, а/с. 239).
Відповідно податкової накладної №56 були надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_12, ARKU2428508, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_17, ARKU2302850, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_12, ARKU2337563, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_12, ARKU2464320, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_17, ARKU2457213, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_17, ARKU2483784, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_12, ARKU2274486, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_17, ARKU2320257, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_10, TGHU0106788, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_12, ARKU2331462, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_12, ARKU2377294.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 62209,84 грн. (Т.2, а/с.239-240).
Податкова накладна №56 від 27.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 13.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.2, а/с. 241-242).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №18 від 26.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.2, а/с. 245).
05.05.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №683873/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №56 з підстав не надання платником податку копій первинний документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти-приймання передачі товарів(робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.2, а/с. 243-244).
11.05.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №683873/41817759 від 05.05.2018 року (Т.3, а/с. 18).
21.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №5819/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.3, а/с. 17).
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №63 від 29.03.2018 року (Т.4, а/с. 13-14).
Відповідно податкової накладної №63 були надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_18, ARKU2280513, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_18, ARKU2240296, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_18, ARKU2438466, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_18, ARKU2253797, Автопослуги ОМТП-Чорноморськ-ОМТП, НОМЕР_18, ARKU2359177.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 28534,25 грн. (Т.4, а/с.13).
Податкова накладна №63 від 29.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 13.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.4, а/с. 15-16).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №19 від 26.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.4, а/с. 19).
05.05.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №683873/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №63 з підстав не надання платником податку копій первинний документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти-приймання передачі товарів(робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.4, а/с. 17-18).
10.05.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №683877/41817759 від 05.05.2018 року (Т.4, а/с. 34).
21.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №5818/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.4, а/с. 33).
В рамках вказаного основного напрямку діяльності, між ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Перевізник) та ТОВ Олимп А.С. (Замовник) 01.03.2018 року укладено договір перевезення вантажів автомобільним транспортом №010318, відповідно до умов якого Замовник залучає Перевізника для перевезення вантажів автомобілями по території України та до країн СНД (Т.2, а/с. 93-95).
Перевізник виконує перевезення вантажів, наданих Замовником, а Замовник сплачує послуги Перевізника.
Відповідно до пункту 4.1 Договору сплата за перевезення здійснюється Замовником відповідно до рахунків Перевізника, доданих ТТН з відмітками отримувачів про доставку вантажу та актів.
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №50 від 26.03.2018 року (Т.2, а/с. 62-63).
Відповідно податкової накладної №50 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-В. Димерка, НОМЕР_10, MRKU4162873, Автопослуги ОМТП-В. Димерка, НОМЕР_1, CAIU88422060.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 32000,00 грн. (Т.2, а/с.63-64).
Податкова накладна №50 від 26.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 11.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.2, а/с. 138-139).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №9 від 13.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.2, а/с. 67).
23.04.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №660591/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №50 з підстав не надання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.2, а/с. 65-66).
25.04.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №660591/41817759 від 23.04.2018 року (Т.2, а/с. 79).
04.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №2399/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.2, а/с. 78).
В рамках вказаного основного напрямку діяльності, між ПП Будпостач (Замовник) та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Виконавець) 01.03.2018 року укладено договір про організацію перевезення №010318, відповідно до умов якого Замовник доручає, а Виконавець зобов`язується здійснювати з повною майновою відповідальністю організації доставки контейнерів з вантажем автомобільним транспортом і приймально-здавальні операції з вантажем у великотоннажних контейнерах(Т.3, а/с. 132-134).
Надані послуги з організації перевезення оплачуються Замовником в національній грошовій одиниці України шляхом безготівкового переказу вартості послуг після отримання рахунків, оригіналів товарно-транспортних накладних та інших, передбачених нарядом, документів з відмітками митниці, вантажоодержувача/вантажовідправника та пункту прийому контейнерів.
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №57 від 27.03.2018 року (Т.3, а/с. 92-93).
Відповідно податкової накладної №57 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги ОМТП-Умань, НОМЕР_13, FCIU9268484.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 16100,00 грн. (Т.3, а/с.92-93).
Податкова накладна №57 від 27.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 13.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.3, а/с. 93-94).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №20 від 26.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.3, а/с. 97).
05.05.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №683875/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №57 з підстав не надання платником податку копій первинний документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти-приймання передачі товарів(робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.3, а/с. 95-96).
11.05.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №683875/41817759 від 05.05.2018 року (Т.3, а/с. 108).
21.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №5804/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.3, а/с. 107).
В рамках вказаного основного напрямку діяльності між ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Виконавець) та ТОВ АГРОТЕХ 03.03.2018 року укладено договір перевезення вантажу автомобільним транспортом №3/03/18, відповідно до умов якого Перевізник зобов`язується організувати перевезення вантажів Замовника грузовим автомобільним транспортом, доставити довірений йому вантаж в пункт призначення на умовах, погоджених Сторонами та видати його особі, яка має право на отримання вантажу (Т.3, а/с. 131-185).
Всі розрахунки по даному Договору здійснюються в національній валюті України в безготівковій формі шляхом переказу грошових коштів на поточні рахунки Сторін.
На виконання вимог вказаного договору сформовано податкову накладну №62 від 29.03.2018 року (Т.3, а/с. 146).
Відповідно податкової накладної №62 надані наступні послуги з перевезення: Автопослуги Коростень-ОМТП, НОМЕР_2, ECMU9640310.
Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 7097,85 грн. (Т.3, а/с.146).
Податкова накладна №62 від 29.03.2018 року, подана ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та отримана квитанція від 13.04.2018 року Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величин залишку обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Т.3, а/с. 147-148).
Позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомлення №16 від 25.04.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена (Т.3, а/с. 151).
04.05.2018 року Комісія Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення №679311/41817759 про відмову у реєстрації податкової накладної №62 з підстав не надання платником податку копій договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (Т.3, а/с. 149-150).
05.05.2018 року представником ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН направлено скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №679311/41817759 від 04.05.2018 року (Т.3, а/с. 162).
11.05.2018 року Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення №4702/41817759/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін (Т.3, а/с. 161).
РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА.
Стаття 19 Конституції України.
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд перевіряє дії відповідача на відповідність вимогам ч.2-3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ст. 6 Конвенції Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення .
Згідно з вимогами ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Згідно з вимогами п. 4 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 177), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.
Як вбачається з п. 5 Порядку № 177, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Згідно з вимогами п. п. 6 та 7 Порядку № 177 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:
1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;
2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Суд зазначає, що вимог п.п. 6 та 7 Порядку № 177 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов`язків контролюючих органів.
Разом з тим, реєстрацію поданих позивачем податкових накладних зупинено (як зазначено в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних) через те, що податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку.
У відповідності до вимог п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567, Моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб`єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними
підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Таким чином, зупиняючи реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідачем застосовано формулювання, яке п. 6 та 7 Порядку не передбачено.
Вказане свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкової накладної зупинено з підстав, які не передбачені законодавством.
Згідно з вимогами п. 10 Порядку № 117, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
На виконання п. 10 Порядку № 117 Державна фіскальна служба України 21 березня 2018 року наказом № 144 затвердила Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі - Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків).
Порядком формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків передбачено, що усі платники податків, що подають на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), перевіряються ДФС на відповідність критеріям ризиковості, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі - Критерії).
Керівники комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), забезпечують розгляд питань на засіданні Комісії щодо внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків згідно з п. 1.6 Критеріїв.
Засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних , та оформлюється протоколом.
До протоколу засідання Комісій обов`язково додаються: перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку; інша інформація, що розглядається Комісією".
За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення (внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків) голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/виключення зазначених платників до/із переліку платників податків в режимі Журнал ризикових платників податків розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" як платників з ознаками ризиковості.
У Листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 р. № 959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено: "1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з п. 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників в день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п.п. 1.1 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.
У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п. 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС ".
Відповідно до вимог п. 12 та 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з вимогами п. 14 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як вбачається з п. 15 Порядку № 117, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Пунктом 16 Порядку № 117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Згідно з вимогами п.п. 18-20 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до вимог п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Як слідує з п.22 Порядку № 117, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.
Відповідно до п. 23 Порядку №117, таке рішення приймається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку.
ВИСНОВКИ СУДУ.
У Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб`єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією , опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи без діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі .
Конституція України (в редакції станом на 30.09.2016 року) містить статтю 124 …Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи. , яка визначає можливість судового захисту за наявності юридичного спору.
Судовий захист є одним із найефективніших правових засобів захисту інтересів фізичних та юридичних осіб. Неправомірні рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб органів місцевого самоврядування, прийняті з порушенням прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, можуть бути оскаржені відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України та ст. 5 КАС України в порядку адміністративного судочинства.
Юридичний спір - це юридичний конфлікт між учасниками правовідносин, у якому кожен з учасників правовідносин захищає свої суб`єктивні права. Правові спори виникають внаслідок порушення суб`єктивних прав у результаті протиправних дій, а також у разі невизнання або оспорювання суб`єктивних прав.
Підставами юридичного спору в даній справі стало прийняття Комісією Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області рішень про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН .
Сукупність наданих первинних документів, які досліджені судом, не дають підстав для сумніву щодо надання позивачем послуг з автоперевезення вантажів.
Факт придбання товарів зумовлював обов`язок позивача в силу вимог п. 187.1 ст. 187, пп. 201.1, 201.7, 201.10 ст.201 Податкового кодексу України сформувати та направити для реєстрації податкові накладні, тобто, за правилом першої події, що у даному випадку і було виконано позивачем шляхом подання податкових накладних: № 37 від 22 березня 2018 року, № 40 від 22 березня 2018 року, № 49 від 26 березня 2018 року, № 51 від 26 березня 2018 року, № 42 від 26 березня 2018 року, № 48 від 22 березня 2018 року, № 52 від 27 березня 2018 року, № 50 від 26 березня 2018 року, № 41 від 29 березня 2018 року, № 56 від 27 березня 2018 року, № 57 від 27 березня 2018 року, № 62 від 29 березня 2018 року, № 63 від 29 березня 2018 року для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Квитанціями позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що і було зроблено ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН .
Даний факт підтверджується повідомленнями про подачу документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена.
Як встановлено судом, на виконання основного виду діяльності між ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН та ТОВ ДСВ ЛОГІСТИКА , ТОВ ОЛЕНІЧ ГРУП ЛТД , ТОВ ПРОДОВОЛЬЧА КОМПАНІЯ ЗОРЯ ПОДІЛЛЯ , ТОВ Олимп А.С. , ПП Будпостач , ТОВ АГРОТЕХ укладено договори про організацію перевезень вантажів автомобільним транспортом, на виконання яких і складені податкові накладні № 37, № 40, № 49, № 51, № 42, № 48, № 52, № 50, № 41, № 56, № 57, № 62, № 63.
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №37 від 22 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.1, а/с.51-60,63-75);
Договір №SF-008780 (Т.1, а/с.76-82);
Рахунок -фактуру №СФ-0000037 від 22.03.2018 року (Т.1, а/с. 73);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000037 (Т.1, а/с. 74);
CMR (Міжнародні товарно-транспортні накладні (Т.1, а/с. 85-86).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.1, а/с. 87-90);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер НОМЕР_1 , НОМЕР_2 (Т.1, а/с. 91-92);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.1, а/с. 93);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 18.04.2018 року (Т.1, а/с. 94).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №40 від 22 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.1, а/с.100-108, 111-119);
Договір №SF-008780 (Т.1, а/с.120-126);
Рахунок -фактуру №СФ-0000038 від 22.03.2018 року (Т.1, а/с. 127);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000038 (Т.1, а/с. 128);
CMR (Міжнародні товарно-транспортні накладні (Т.1, а/с. 129).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.1, а/с. 130-133);
Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер НОМЕР_4 (Т.1, а/с. 134);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.1, а/с. 135);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 27.04.2018 року (Т.1, а/с. 136).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №42 від 22 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.1, а/с.143-152, 155-167);
Договір №2-04/18 (Т.1, а/с.168-172);
Рахунок -фактуру №СФ-0000042 від 22.03.2018 року (Т.1, а/с. 173);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000042 (Т.1, а/с. 174);
CMR (Міжнародні товарно-транспортні накладні (Т.1, а/с. 175-176).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.1, а/с. 177-180);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер НОМЕР_5 , НОМЕР_6 (Т.1, а/с. 181-182);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.1, а/с. 183);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 27.04.2018 року (Т.1, а/с. 184).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №48 від 26 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.1, а/с.192-211, 214-236);
Договір №Z480015 (Т.1, а/с.237-241);
Рахунок -фактуру №СФ-0000048 від 26.03.2018 року (Т.1, а/с. 242);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000048 (Т.1, а/с. 243);
CMR (Міжнародні товарно-транспортні накладні (Т.1, а/с. 244-255).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.2, а/с. 1-4);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер НОМЕР_7 , НОМЕР_8 (Т.2, а/с. 5,6);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.2, а/с. 7);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 28.03.2018 року (Т.2, а/с. 8).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №49 від 26 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.2, а/с.16-23, 26-39);
Договір №SF-008780 (Т.2, а/с.40-46);
Рахунок -фактуру №СФ-0000049 від 26.03.2018 року (Т.2, а/с. 47);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000049 (Т.2, а/с. 48);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна (Т.2, а/с. 49).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.2, а/с. 50-53);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер НОМЕР_9 (Т.2, а/с. 54);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.2, а/с. 55);
Виписки по рахунку № НОМЕР_3 від 18.04.2018, 20.04.2018, 27.04.2018 року (Т.2, а/с. 8).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №50 від 26 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.2, а/с.68-77, 80-92);
Договір №010318 (Т.2, а/с.93-95);
Рахунок -фактуру №СФ-0000050 від 26.03.2018 року (Т.2, а/с. 96);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000050 (Т.2, а/с. 97);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна (Т.2, а/с. 98-99).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.2, а/с. 100-103);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер НОМЕР_10 , НОМЕР_1 (Т.2, а/с. 104,105);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.2, а/с. 106);
Виписки по рахунку № НОМЕР_3 від 17.04.2018 року (Т.2, а/с. 107).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №51 від 26 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.2, а/с.114-121, 124-137);
Договір №SF-008780 (Т.2, а/с.138-144);
Рахунок -фактуру №СФ-0000051 від 26.03.2018 року (Т.2, а/с. 145);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000051 (Т.2, а/с. 146);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна (Т.2, а/с. 147).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.2, а/с. 148-151);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_1 (Т.2, а/с. 152);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.2, а/с. 153);
Оборотно-сальдова відомість по рахунку від 27.04.2018 року (Т.2, а/с. 154);
Виписки по рахунку № НОМЕР_3 від 18.04.2018, 20.04.2018, 27.04.2018 року (Т.2, а/с. 155-159).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №52 від 27 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.2, а/с.167-186, 189-211);
Договір № Z480015 (Т.2, а/с.212-216);
Рахунок -фактуру №СФ-0000052 від 27.03.2018 року (Т.2, а/с. 217);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000052 (Т.2, а/с. 218);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна (Т.2, а/с. 219-230).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.2, а/с. 231-234);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_11 , НОМЕР_15 (Т.2, а/с. 235-236);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.2, а/с. 237);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 29.03.2018 року (Т.2, а/с. 238).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №56 від 27 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.2, а/с.246-250, Т.3, а/с. 1-16, 19-53);
Договір № Z480015 (Т.3, а/с.54-58);
Рахунок -фактуру №СФ-0000056 від 27.03.2018 року (Т.3, а/с. 59);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000056 (Т.3, а/с. 60);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна) та маршрутна карта (Т.3, а/с. 62-83).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.3, а/с. 84-87);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_12 , НОМЕР_7, НОМЕР_10 (Т.3, а/с. 88-90);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.3, а/с. 91);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 29.03.2018 року (Т.3, а/с. 61).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №57 від 27 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.3, а/с. 98-106, 109-131);
Договір № 010318 (Т.3, а/с.132-134);
Рахунок -фактуру №СФ-0000057 від 27.03.2018 року (Т.3, а/с. 135);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000057 (Т.3, а/с. 136);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна) та маршрутна карта (Т.3, а/с. 138,139).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.3, а/с. 140-143);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_13 (Т.3, а/с. 144);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.3, а/с. 145);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 29.03.2018 року (Т.3, а/с. 137).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №62 від 29 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.3, а/с. 152-160, 163-180);
Договір № 3/03/18 (Т.3, а/с.181-185);
Рахунок -фактуру №СФ-0000062 від 29.03.2018 року (Т.3, а/с. 186);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000062 (Т.3, а/с. 187);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна) та приймальний акт (Т.3, а/с. 189,190).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.3, а/с. 191-194);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_2 (Т.3, а/с. 195);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.3, а/с. 196);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 10.04.2018 року (Т.3, а/с. 188).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №41 від 29 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.3, а/с. 203-214, 217-243);
Договір № SF-008780 (Т.3, а/с.244-250);
Рахунок -фактуру №СФ-0000041 від 29.03.2018 року (Т.4, а/с. 1);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000063 (Т.4, а/с. 2);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна) та ордер (Т.4, а/с. 5,6).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.4, а/с. 7-10);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_14 (Т.4, а/с. 11);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.4, а/с. 12);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 02.05.2018 року (Т.3, а/с. 3-4).
На підтвердження здійснених господарських операцій за податковою накладною №63 від 29 березня 2018 року, позивачем надано:
Документи довільного формату (Т.4, а/с. 20-32, 35-63);
Договір № Z480015 (Т.4, а/с.64-68);
Рахунок -фактуру №СФ-0000063 від 29.03.2018 року (Т.4, а/с. 69);
Акт здачі-прийнятті робіт (надання послуг) №ОУ-0000064 (Т.4, а/с. 70);
CMR (Міжнародна товарно-транспортна накладна) та маршрутна карта (Т.4, а/с. 72-81).
Договір №0203-18 оренди автотранспортного засобу між ТОВ АРСИ ТРАНС та ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН від 02.03.2018 року (Т.4, а/с. 82-85);
Копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу реєстраційний номер, НОМЕР_15 (Т.4, а/с. 86);
Штатний розпис ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН (Т.4, а/с. 87);
Виписка по рахунку № НОМЕР_3 від 04.04..2018 року (Т.4, а/с. 71).
Наявні в матеріалах справи документи, у повній мірі підтверджують реальність вищевказаних господарських операцій, за наслідками яких складено та направлено для реєстрації податкові накладні.
У відзиві на адміністративний позов представник відповідачі представник відповідачів зазначає, що серед іншого, на підтвердження здійснення господарських операцій не надано розрахункові документи, та виписки по рахункам.
Поняття розрахункового документу визначено Законі України Про платіжні системи та переказ коштів в Україні , це документ на переказ коштів, що використовується для ініціювання переказу з рахунка платника на рахунок отримувача.
Відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг , розрахунковий дкумент - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі- продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до п.п. 336 п. 4.2 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №578/5 від 12.04.2012 року, виписку банку віднесено до первинних документів .
Відповідно до п. 59 Положення організацію бухгалтерського обліку, бухгалтерського контролю під час здійснення операційної діяльності в банках України затвердженого постановою Правління Національного банку України №75 від 04.07.2018 року, банки обов`язково повинні складати на паперових та/або електронних носіях певні регістри, серед яких значаться і виписки з особових рахунків. Такі виписки є підтвердженням виконаних за день операцій і призначені для видачі або направлення клієнту.
Так, позивачем разом і повідомленнями про подачу документів про підтвердження реальності здійснення господарських операцій по зупиненим податковим накладним надані виписки з особового рахунку № НОМЕР_3 в АТ ПРОКРЕДИТ БАНК з печаткою відповідного банку.
Вказані документи надані позивачем до суду та не викликають сумніву, відтак твердження відповідача судом не приймається.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в Постановах Верховного Суду (ч.5 ст. 242 КАС України).
Так, в постанові Верховного Суду викладена в постанові від 18.07.2019 року у справі №1740/2004/18, провадження № /9901/16048/19 викладена наступна правова позиція:
Вказівка у спірних рішеннях про те, що позивач не надав первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування є безпідставною, позаяк, як встановлено судами попередніх інстанцій, конкретний перелік документів при надісланні повідомлення про надання пояснень щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, не витребовувався податковим органом. Проте, дослідження судами попередніх інстанцій наданих первинних документів впродовж розгляду справи, доводить відсутність підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та в подальшому відмову в їх реєстрації.
Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства.
Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Верховний Суд погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності .
Суд критично ставиться до позиції відповідачів викладеної у відзиві на адміністративний позов щодо відмови у реєстрації накладної з підстав ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків фактури/інвойсу, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів, банківських виписок з особистих рахунків.
Судом не встановлено обставин, які б свідчили про юридичну дефектність поданих документів чи їх неповноту.
Фактичне виконання даних операцій, які є об`єктом оподаткування, підтверджується матеріалами справи, а відповідачами наведене не спростовано та не доведено зворотного; перевізник і замовники є платниками ПДВ; податкові накладні подано для реєстрації у встановлений п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України строк, а також враховуючи те, що відповідачем не доведено наявності інших підстав для зупинення реєстрації та відмови у реєстрації податкових накладних та судом не встановлено обставин, які б перешкоджали прийняттю рішення про її реєстрацію, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача підстав для відмови у реєстрації податкових накладних № 37, № 40, № 49, № 51, № 42, № 48, № 52, № 50, № 41, № 56, № 57, № 62, № 63 шляхом прийняття оскаржуваних рішень, які прийнято без врахування наведених вище норм податкового законодавства.
Судом також враховується, що оскаржуване рішення не містить чіткої підстави для відмови у реєстрації.
При прийнятті соскаржуваного рішення №655978/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №659493/41817759 від 20.04.2018 року; рішення №686657/41817759 від 07.05.2018 року; рішення №655980/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №655981/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №659495/41817759 від 20.04.2018 року; рішення №660591/41817759 від 23.04.2018 року; рішення №659494/41817759 від 20.04.2018 року; рішення №655977/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №683873/41817759 від 05.05.2018 року; рішення №683875/41817759 від 05.05.2018 року; рішення №679311/41817759 від 04.05.2018 року; рішення №683877/41817759 від 05.05.2018 року підставами були обрані наступні:
не надання платником податку копій документів:
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування; навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи, банківські виписки з особистих рахунків.
Проте, в жодному рішенні про відмову в реєстрації податкових накладних не підкреслені документи, які потрібно надати платнику податків.
Головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Також, податковим органом жодним чином не відображено, чому саме надані позивачем пояснення та первинні документи не враховані при винесенні рішення.
Оскаржувані рішення Головного управління ДФС в Одеській області не відповідають наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжують їх неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов`язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб`єкта владних повноважень.
На думку суду, такі підставі для прийняття рішення є формальними, оскільки не можливо встановити, що саме порушив суб`єкт підприємницької діяльності, а саме: суб`єктом підприємництва надано копії документів, що складені з порушенням законодавства, чи документи є недостатніми, або документи надано у недостатній кількості та складені з порушенням законодавства.
Податковий кодекс України та Порядок №1246 не уповноважує податковий орган у разі відмови у прийнятті податкових накладних спонукати платника податків на здійснення певних дій, зокрема звернення до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації для з`ясування причини помилки.
Вказана правова позиція висловлена у Постанові Верховного суду від 06.03.2018 р. (справа № 826/4475/16).
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Верховний Суд погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності .
Зазначений правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 23.10.2018 року по справі №822/1817/18.
Крім того, суд зазначає, що реалізація механізму зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних поставлена у залежність від наявності критеріїв ризиковості господарських операцій. Відповідні критерії у період, що аналізується, одночасно визначалися листом ДФС від 21.03.2018 року №959/99-99-07-18 та наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567.
Відповідно до п.п.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку встановлених листом ДФС України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 року, податкові накладні/розрахунки коригування, складені платниками податку, перевіряються на відповідність ознакам ризиковості здійснення операцій: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яку(ий) подано на реєстрацію в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 відсотків загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД та послуг з кодами згідно з ДКПП, перелік яких визначено ДФС відповідно до додатка, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в Таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Суд звертає увагу, що пункт 2 Критеріїв ризиковості платника податку, на який міститься посилання у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних визначає Критерії ризиковості здійснення операцій та не стосується Критеріїв ризиковості платника податків.
Тобто, відповідачем у квитанціях зазначено посилання на відповідність податкової накладної Критеріям ризиковості платника податків, проте підпункт та пункт листа, який вказаний відповідачем, ніяким чином не стосується Критеріїв ризиковості платника податків, тобто в порушення вимог пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового Кодексу України відповідач не визначив чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі якого зупинення реєстрацію податкової накладної.
Крім того, суд вважає за доцільне, звернути увагу відповідачів на правову позицію викладену в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 02.04.2019 у справі №822/1878/18 (провадження №К/9901/4668/19), зазначивши наступне:
Єдиним доводом касаційної скарги є те, що відповідно до чинного законодавства у податкового органу наявні повноваження на здійснення моніторингу податкових накладних, зупинення їх реєстрації та прийняття подальшого рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Виходячи із системного тлумачення норм права, наведених вище, Суд вважає що наявність повноважень - це одна з обставин, які входять до предмета доказування у справах цієї категорії, але не єдина. Надання податковому органу відповідних повноважень - це лише передумова подальшої реалізації його управлінських функцій, результатом реалізації чого, у цій справі, є прийняття рішення, законність якого обґрунтовано перевірена судами попередніх інстанцій.
Судами попередніх інстанцій встановлено безпідставність зупинення реєстрації податкової накладної як передумови прийняття відповідного рішення Комісії, адже у квитанції № 1 вказано критерії ризиковості, визначені виключно листом ДФС від 21 березня 2018 року №959/99-99-07-18.
Верховний Суд, надаючи оцінку доводам касаційної скарги, враховує, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України. Натомість, як встановлено судами попередніх інстанцій, платником податків надано до податкового органу первинні документи на підтвердження реальності господарських операцій.
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством .
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області рішення №655978/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №659493/41817759 від 20.04.2018 року; рішення №686657/41817759 від 07.05.2018 року; рішення №655980/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №655981/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №659495/41817759 від 20.04.2018 року; рішення №660591/41817759 від 23.04.2018 року; рішення №659494/41817759 від 20.04.2018 року; рішення №655977/41817759 від 19.04.2018 року; рішення №683873/41817759 від 05.05.2018 року; рішення №683875/41817759 від 05.05.2018 року; рішення №679311/41817759 від 04.05.2018 року; рішення №683877/41817759 від 05.05.2018 року про відмову у реєстрації податкових накладних № 37, № 40, № 49, № 51, № 42, № 48, № 52, № 50, № 41, № 56, № 57, № 62, № 63 в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання ДФС України здійснити реєстрацію (зареєструвати) податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 236 Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, а згідно з пунктом 4 вказаного Положення ДФС відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює в межах повноважень, передбачених законом, формування та ведення реєстрів, банків та баз даних, а також забезпечує ведення реєстру страхувальників єдиного внеску.
Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 № 566 затверджений Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (Надалі - Порядок № 566). Цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), а також права та обов`язки її членів
Відповідно пункту 21 Порядку № 566 рішення Комісії про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації складається за формою згідно з додатком до цього Порядку, підписується, реєструється та надсилається платнику податку на додану вартість у порядку, встановленому статтею 42 розділу II Кодексу, протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.
Згідно з пунктом 23 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117, комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Згідно до п.19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН/РК;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію ПН/РК (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК.
Статтею 4 КАСУ визначено, що похідно позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
За змістом спірних правовідносин вимога про зобов`язання ДФС України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкових накладних є похідною від вимоги про визнання протиправними та скасування рішення.
Згідно статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
З урахуванням того, що судом встановлено протиправність оспорюваних рішень, то належним і ефективним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов`язання суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії, направлені на усунення порушеного права позивача.
Відповідно до ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Україною 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідні, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.
Метою зазначених положень Конвенції є запобігання свавільному захопленню власності, конфіскації, експропріації та іншим порушенням принципу безперешкодного користування своїм майном, в тому числі, юридичними особами.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 23 липня 2002 року у справі Компанія Вестберґа таксі Актіеболаґ та Вуліч проти Швеції визначив, що …адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління. .
Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Дослідивши додаткові письмові докази та з`ясувавши доводи сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ АГРО ТРАНС ЛАЙН підлягають задоволенню повністю.
Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 12, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ТРАНС ЛАЙН" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання здійснити дії по реєстрації податкових накладних - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати:
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655978/41817759 від 19.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №659493/41817759 від 20.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №686657/41817759 від 07.05.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655980/41817759 від 19.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655981/41817759 від 19.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №659495/41817759 від 20.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №660591/41817759 від 23.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №659494/41817759 від 20.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №655977/41817759 від 19.04.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №683873/41817759 від 05.05.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №683875/41817759 від 05.05.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №679311/41817759 від 04.05.2018 року;
Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС в Одеській області №683877/41817759 від 05.05.2018 року.
Зобов`язати ДФС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні:
№ 37 від 22 березня 2018 року,
№ 40 від 22 березня 2018 року,
№ 49 від 26 березня 2018 року,
№ 51 від 26 березня 2018 року,
№ 42 від 26 березня 2018 року,
№ 48 від 22 березня 2018 року,
№ 52 від 27 березня 2018 року,
№ 50 від 26 березня 2018 року,
№ 41 від 29 березня 2018 року,
№ 56 від 27 березня 2018 року,
№ 57 від 27 березня 2018 року,
№ 62 від 29 березня 2018 року,
№ 63 від 29 березня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 15.5 розділу VII Перехідні положення КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО ТРАНС ЛАЙН" - адреса: 65009, м. Одеса, вул. Зоопаркова, 1, код ЄДРПОУ 41817759
Державна фіскальна служба України - адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 39292197, телефони служби діловодства: тел. +38 (044) 2725159, електронна пошта: Kabmin_doc@sfs.gov.ua, www.minrd.gov.uа; e-mail: kabmin_dec@minrd.gov.uа, gromada@minrd.gov.uа
Головне управління ДФС України в Одеській області - адреса: 65044, Одеська область, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646, телефон: (048) 725-83-58, електронна пошта: od.official@sfs.gov.ua
Головуючий суддя Потоцька Н.В.
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2019 |
Оприлюднено | 03.10.2019 |
Номер документу | 84698684 |
Судочинство | Адміністративне |