Справа № 2-4561/11
Провадження №6/369/314/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.09.2019 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Заїці О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну сторони виконавчого провадження у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Київської регіональної дирекції Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
Представник ТОВ Вердикт Капітал звернувся до суду із заявою заміну сторони виконавчого провадження у цивільній справі за позовом ПАТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 014/4006/73/60167.
Свої вимоги заявник обґрунтовував тим, що рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 грудня 2011 року задоволено позов ПАТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
02.08.2019 року між ПАТ Райффайзен Банк Аваль та ПАТ ОКСІ Банк було укладено договір відступлення права вимоги № 114/2-16, відповідно до якого ПАТ Райффайзен Банк Аваль відступив свої права вимоги за договорами кредиту, і в тому числі за договором кредиту № 014/4006/73/60167.
02.08.2019 року між ПАТ ОКСІ Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено договір відступлення права вимоги, відповідно до умов якого ПАТ ОКСІ Банк відступив ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набув право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за договором кредиту № 014/95-04/05/740М.
Керуючись ст. ст. 512, 514 ЦК України, ст. ст. 18, 442 ЦПК України заявник просив замінити стягувача ПАТ Райффайзен Банк Аваль на його правонаступника ТОВ Вердикт Капітал у справі № 2-4561/11 за позовом ПАТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 014/4006/73/60167.
У судове засідання представник заявника ТОВ Вердикт Капітал не з`явився, про дату, час і місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, у поданій заяві заявник просив проводити розгляд заяви у відсутності представника заявника.
У судове засідання представник позивача ПАТ Райффайзен Банк Аваль не з`явився, про дату, час і місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
У судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що заочним рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 грудня 2011 року позов ПАТ Райффайзен Банк Аваль в особі Київської регіональної дирекції Публічного акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль» в особі Київської регіональної дирекції Публічного акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль» заборгованість за Кредитним договором № 014/4006/73/60167 від 04 вересня 2007 року в розмірі 192 740 грн. 99 коп., а також понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1700 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи..
02.08.2019 року між ПАТ Райффайзен Банк Аваль та ПАТ ОКСІ Банк було укладено договір відступлення права вимоги № 114/2, відповідно до якого ПАТ Райффайзен Банк Аваль відступив свої права вимоги за договорами кредиту, і в тому числі за договором кредиту № 014/4006/73/60167 від 4 вересня 2007 року.
02.08.2019 року між ПАТ ОКСІ Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено договір відступлення права вимоги, відповідно до умов якого ПАТ ОКСІ Банк відступив ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набув право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за договором кредиту №014/4006/73/60167 від 4 вересня 2007 року, який був укладений між ПАТ Райффайзен Банк Аваль та ОСОБА_1 ..
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Пунктами 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України передбачено, що у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Згідно вимог ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
В правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в постанові від 20 листопада 2013 року (справа № 6-122 цс13) зазначено, що виходячи зі змісту статей 512, 514 ЦК України, ст. 378 ЦПК України, ст. 8 Закону України Про виконавче провадження заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
У відповідності до вимог ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.
Слід зазначити, що згідно вимог чинного законодавства, заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін або вказівку закону (відступлення права вимоги) є частковим правонаступництвом (сингулярне правонаступництво), оскільки не передбачає переходу всієї сукупності прав та обов`язків до правонаступника (що має місце у випадках припинення юридичної особи та спадкового наступництва, у випадку смерті фізичної особи), однак є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Отже, наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконано боржником, не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін договору, тому заміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги із зазначенням у договорі обсягу зобов`язання, яке передається, на стадії виконання судового рішення не обмежує цивільних прав учасників спірних правовідносин і не впливає на правомірність цесії.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Забезпечення належного виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.
Відповідно до п. 11 узагальнення судової практики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 вересня 2015 року Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах згідно положень Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою б вони були обов`язкові для сторони, яку правонаступник замінив.
В даному випадку підставою для заміни сторони виконавчого провадження є вибуття стягувача (кредитора) внаслідок його правонаступництва.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що оскільки заочне рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 грудня 2011 року на даний час залишається не виконаним, а внаслідок правонаступництва відбулась заміна кредитора, тому заява ТОВ Вердикт Капітал про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Київської регіональної дирекції Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. ст. 512, 514 ЦК України, ч.2 ст. 247, 253, 442 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В:
ЗаявуТовариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал задовольнити.
Замінити стягувача згідно заочного рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 грудня 2011 року в цивільній справі № 2-4561/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Київської регіональної дирекції Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, з Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль на його правонаступникаТовариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал (код ЄДРПОУ 36799749, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Кудрявський Узвіз, буд. 5-Б).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня винесення ухвали.
Суддя Л.М. Ковальчук
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2019 |
Оприлюднено | 04.10.2019 |
Номер документу | 84707095 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Ковальчук Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні