ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.10.2019 р. cправа № 914/1373/19
м.Львів
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Брівер» , м.Херсон
до відповідача : ОСОБА_1 «Амперсенд ЛТД» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю, м.Львів
про стягнення заборгованості. Ціна позову 179407,25 грн.
Суддя Кітаєва С.Б.
При секретарі Зарицькій О.Р.
Представники сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився
Суть спору: на розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Брівер» , м.Херсон до відповідача ОСОБА_1 «Амперсенд ЛТД» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю, м.Львів про стягнення заборгованості за договором поставки №80 від 01.11.2017р. в сумі 179407,25грн., з яких 20000,00грн. основного боргу, 4482,08грн. пені, 152370,00грн. штрафу, 1735,47грн. 3% річних.
Ухвалою суду від 19.07.2019 року позов залишено без руху та надано позивачу строк у 10 календарних днів на усунення недоліків. 12.08.2019р. за вх.№33235/19 від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків. Оскільки в період з 05.08.2019 по 06.09.2019р. суддя Кітаєва С.Б. перебувала у щорічній відпустці, то дане клопотання було отримано нею 09.09.2019р., відтак, ухвалою суду від 09.09.2019р. відкрито провадження у справі №914/1373/19 за даним позовом, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 02.10.2019 року. Вимоги до сторін по підготовці справи до розгляду висвітлені в ухвалі.
Позивач явки повноважного представника в підготовче засідання 02.10.2019р. не забезпечив.
Водночас, 01.10.2019р. на електронну поштову адресу суду надійшло клопотання позивача про неможливість забезпечення явки повноважного представника в підготовче засідання та відповідно розгляд справи без участі представника.
Щодо вказаного клопотання суд вважає за необхідне зазначити таке.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» .
Статтею 1 Закону України «Про електронний цифровий підпис» визначено, що електронний цифровий підпис - це вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.
Відповідно до ч.2 ст. 4 вказаного Закону, електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.
Відповідно до п.1.5.6. Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.02.2013 р. №28, електронний лист є офіційним, якщо містить вкладення з текстом офіційного документа у вигляді файлу, скріпленого електронним цифровим підписом.
Документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі (1.5.17. Інструкції).
З надісланого на електронну адресу суду клопотання не вбачається можливості ідентифікувати підписувача, оскільки документ надісланий у вигляді файлу, який не скріплено електронним цифровим підписом. Оскільки оригінал документу в паперовій формі судом станом на дату проведення підготовчого засідання не отримано, надісланий електронною поштою без електронного цифрового підпису документ не може вважатися офіційними та братися судом до уваги.
Відповідач явки повноважного представника в підготовче засідання 02.10.2019р. не забезпечив, поважності причин неявки суду не повідомив. Направлена на адресу відповідача, вказану у позовній заяві, а саме: 79031, м.Львів, вул.Стрийська, 202, поштова кореспонденція суду (ухвала від 09.09.2019р. про відкриття провадження у справі) повернута установою зв'язку з відміткою адресат відсутній . Проте, як вбачається з відомостей отриманих на запит суду з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 02.10.2019р. міститься запис про те, що місцезнаходження юридичної особи - фірми Амперсенд ЛТД у формі ТзОВ є: 79031, Львівська область, м.Львів, Франківський район, вул.Стрийська, буд.202.
Зважаючи на неявку в підготовче засідання сторін, відповідно до ч.3 ст.222 ГПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу «Акорд» не здійснювалося.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Так, відповідно до ч.2 ст.182 ГПК України, у підготовчому засіданні суд:
1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з'ясовує наявність підстав для відводів;
2) з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;
3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;
4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;
5) може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;
6) з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;
7) з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;
8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;
9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення;
10) вирішує заяви та клопотання учасників справи;
11) направляє судові доручення;
12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;
13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення;
14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення;
15) встановлює порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання;
16) з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат;
17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи;
18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті;
19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на клопотання позивача, з метою дотримання прав всіх учасників справи, суд вбачає за доцільне клопотання позивача про відкладення підготовчого засідання задоволити та підготовче засідання відкласти.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на неявку сторін, з метою дотримання прав всіх учасників судового процесу, дотриманням принципу змагальності, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст.177, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Підготовче засідання відкласти на 21.10.19 р. о 12:30 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.
2. Сторонам:
- виконати вимоги ухвали суду від 09.09.2019р.;
- забезпечити явку повноважних представників в підготовче засідання.
3. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2019 |
Оприлюднено | 04.10.2019 |
Номер документу | 84728058 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні