КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 жовтня 2019 року місто Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Лівінського С.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до закритого акціонерного товариства Город-Сад , Національної комісії з регулювання ринків Фінансових послуг України, Київської міської ради про розірвання інвестиційного договору та відшкодування матеріальних збитків за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 - адвоката ПасльонІрини Володимирівни на ухвалу Оболонського районного суду міста Києва, у складі судді Шевчука А.В. від 09 липня 2019 року,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 09 липня 2019 року позов ОСОБА_2 залишено без розгляду.
20 вересня 2019 року адвокат ПасльонІ.В., через незгоду з судовим рішенням, від імені ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, яку сама і підписала.
Разом з тим, апеляційне провадження не може бути відкрито апеляційним судом, а апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала за такого.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України , провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі.
Частиною 3 ст. 356 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подала, або представником такої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з ч. 1, 4, 6, 8 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність". Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи. У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Згідно із п. 9 Перехідних Положень ЦПК України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно із підпунктом 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням за необхідності виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі Назва органу, в якому надається правова допомога .
Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
Такий правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 року у справі № 9901/847/18 (провадження № 11-44заі19)
Між тим, до апеляційної скарги не додано довіреність або інший належним чином оформлений документ, що посвідчує повноваження представника Пасльон І.В.
Щодо наявної в матеріалах справи копії ордеру на надання правової допомоги серії КВ № 199711, то в ньому зазначено, що адвокат Пасльон І.В. має право представляти інтереси ОСОБА_2 у Печерський районний суд м. Києва та інші органи, підприємства і установи будь-якої форми власності . Проте він не містить назву органу, в якому фактично надається правова допомога (а.с. 222).
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Враховуючи наведене, оскільки апеляційна скарга підписана особою, яка не мала права її підписувати, а повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення (ч. 7 ст. 185 ЦПК України), відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційну скаргу слід не приймати до розгляду та повернути особі, що її подала.
Керуючись ст. 357 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - адвоката Пасльон Ірини Володимирівни на ухвалу Оболонського районного суду міста Києва від 09 липня 2019 року не приймати до розгляду та повернути заявнику.
Надіслати учасниками справи копію ухвали про повернення апеляційної скарги, а представника ОСОБА_2 - адвокату Пасльон Ірині Володимирівні надіслати також апеляційну скаргу з доданими до скарги матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя С.В. Лівінський
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2019 |
Оприлюднено | 06.10.2019 |
Номер документу | 84743670 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Лівінський Сергій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні